Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. VII Seminarium Eksploatacja zakładów TPOK – doświadczenia

VII Seminarium Eksploatacja zakładów TPOK – doświadczenia

Wydawnictwo „Nowa […]
baner-seminarium-tpok 400x240

Wydawnictwo „Nowa Energia” zaprasza do udziału w VII Seminarium „Eksploatacja zakładów TPOK – doświadczenia”, które odbędzie się w dniach 20-22 czerwca 2022 r. w Szczecinie (Silver Hotel, Rondo Hermana Hakena, 70-001 Szczecin).

Celem Seminarium jest wymiana doświadczeń w zakresie utrzymania ruchu w Instalacjach TPOK:

  • planowane remonty,
  • zagospodarowanie żużli, popiołów i innych odpadów poprocesowych,
  • funkcjonowanie IOS,
  • pomiary emisji,
  • BHP i P.POŻ,
  • innowacje i wdrożenia wynikające z doświadczeń eksploatacyjnych,
  • funkcjonowanie służb Utrzymania Ruchu w instalacjach TPOK.
baner seminarium tpok 400x240

Do udziału w Seminarium zapraszamy użytkowników oraz przyszłych użytkowników instalacji TPOK, dostawców technologii oraz firmy oferujące usługi w zakresie utrzymania ruchu i remontów, przedstawicieli przedsiębiorstw komunalnych – przedsiębiorstw energetycznych i ciepłowniczych (przyszłych odbiorców energii elektrycznej i ciepła wytworzonych w procesie TPOK) oraz jednostek naukowych i badawczych, zajmujących się tematyką termicznego przekształcania odpadów komunalnych i paliw alternatywnych.

Seminarium to platforma wymiany doświadczeń w zakresie eksploatacji Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych.

Szczegóły: https://konferencje.nowa-energia.com.pl/tpokseminarium/2022/

Spółka IRL Polska, należącej do rosyjskiego giganta Inter RAO, straciła w środę dostęp do polskiego rynku energii elektrycznej. Całkowicie wstrzymana została też praca spółki gazowej Novatek i dostawców węgla – SUEK oraz KTK. To efekty wdrażania przez Polskę sankcji wobec rosyjskich spółek. Nie wszystkie zostały do końca przemyślane, bo część rodzin została bez ogrzewania, ciepłownie bez węgla, a pracownicy bez pensji. Rząd będzie musiał zmodyfikować sankcje?
gaz kurek
Rynek energii rozwija:
Prawdopodobnie wśród nich jest węgierski MVM, niewykluczone, że także austriacki OMV, zastanawiają się włoski ENI i niemiecko-fiński Uniper. Bruksela przypomniała, że płacenie w rublach jest złamaniem sankcji, ale sytuacja prawna jest niejasna.
gaz rura
Prawie 189 mln zł dopłaty do budowy węglowej elektrociepłowni w Puławach chce Polimex Mostostal od Grupy Azoty - o ponad 150 mln zł więcej niż ledwie kilka miesięcy wcześniej. Kwestią czasu jest pojawienie się roszczeń dotyczących bloków gazowych dla PGE w Dolnej Odrze i Czechnicy.
Wizualizacja nowych bloków w Elektrowni Dolna Odra. Fot. PGE
Wizualizacja nowych bloków w Elektrowni Dolna Odra. Fot. PGE
Polska i Bułgaria padły pierwszymi ofiarami ukazu Władimira Putina o obowiązkowych płatnościach za gaz za pośrednictwem Gazprombanku. Rano 27 kwietnia 2022 roku Gazprom obydwu krajom zakręcił przysłowiowe kurki z gazem bo odmówiły płacenia w rublach
Gaz