Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Forum Operatorów Farm Wiatrowych 2022

Forum Operatorów Farm Wiatrowych 2022

W 2022 roku energia z wiatru będzie potrzebna bardziej niż kiedykolwiek. Ostatnie rekordowe wyniki pokazują jak olbrzymi potencjał jest do wykorzystania. Konsekwentna rozbudowa wiatrowych mocy wytwórczych to wspólny cel całej branży, dlatego niezbędne jest stworzenia miejsca i okazji do dialogu wszystkich zaangażowanych w ten sektor podmiotów.
klalendarz banner new

Sposobność do poruszenia najbardziej aktualnych zagadnień będzie podczas organizowanego od 2017 roku Forum Operatorów Farm Wiatrowych, które już na stałe wpisało się w kalendarz najważniejszych spotkań przedstawicieli branży wiatrowej w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Miniony rok był pełen sukcesów dla energetyki wiatrowej. W 2021 roku odbyły się aukcje sprzedaży energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii, w tym z wiatru. Ich wyniki pokazały, że technologia wiatrowa nadal jest bezkonkurencyjna.

Najnowszy raport Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej i Instytutu Jagiellońskiego pokazał, że rozwój lądowej energetyki wiatrowej oznacza przyśpieszenie polskiej transformacji energetycznej i szereg korzyści dla gospodarki.

– Nowe farmy wiatrowe  przy najlepszym scenariuszu rozwoju mogą zagwarantować 70-133 mld zł przyrostu PKB, 490-935 mln zł dodatkowych wpływów do samorządów, ok. 80 mld zł zamówień na produkty i usługi w łańcuchu dostaw oraz 51 do 97 tysięcy nowych miejsc pracy w perspektywie do 2030 r. Aby ten scenariusz się spełnił konieczne jest doprowadzanie do końca procesu liberalizacji ustawy odległościowej i zmiany obecnie obowiązujących przepisów zakazujących lokalizacji nowych farm wiatrowych – mówi Janusz Gajowiecki, prezes Polskiego Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej.

banner FOFW 1700x500
www.wfof.eu/pl/http://www.wfof.eu/pl/

Nadchodzące wydarzenie, jakim jest Forum Operatorów Farm Wiatrowych to miejsce kształtowania się rzeczywistości i wyznaczania trendów w bliższej i dalszej perspektywie. Wyjątkowy program tego wydarzenia tworzą czołowe dla branży autorytety i eksperci, którzy biorą pod uwagę obecną sytuację ekonomiczno-polityczną, aby mówić o najbardziej aktualnych wyzwaniach przed którymi stoi cały sektor. Nasze wydarzenie to wiele godzin merytorycznych rozmów, prelekcji, a wszystko w kameralnej atmosferze, która sprzyja nawiązywaniu biznesowych kontaktów.

Podczas nadchodzącego FOFW omawiane będą tematy związane z eksploatacją i utrzymaniem farm wiatrowych, odbędą się specjalistyczne warsztaty poświęcone zagadnieniom obsługi i utrzymania lądowych farm wiatrowych zarówno w obszarze komercyjnym, jak i technicznym. Pojawią się także wątki, które w ostatnim czasie nie schodzą z pierwszych stron gazet tj. rynek zielonych certyfikatów, cable pooling, linia bezpośrednia, zielony wodór i wiele innych.

Konsekwentna rozbudowa wiatrowych mocy wytwórczych to wspólny cel całej branży, dlatego nie może Państwa zabraknąć na tym ważnym i merytorycznym spotkaniu.

Życzymy owocnych debat i warsztatów podczas Forum, do zobaczenia w Sopocie 9-10 marca 2022!

Szczegóły wydarzenia dostępne na www.wfof.eu/pl/

Analitycy fundacji Instrat odpowiadają na polemikę portalu WysokieNapiecie.pl, komentarze Instytutu Jagiellońskiego i krytyczną informacje prasową Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej, skierowane pod ich adresem po publikacji analizy nt. możliwych zysków elektrowni węglowych w ostatnich miesiącach i prośby do URE oraz ACER o zbadanie czy na rynku energii nie dochodzi do manipulacji.
Money, stock, currency
Materiał Partnera
Przepisy, które od 1 kwietnia 2022 roku zmienią system rozliczania prosumentów już teraz budzą zaniepokojenie na rynku. Czy net billing wykończy polską fotowoltaikę albo w najlepszym wypadku ograniczy jej wzrost? Niekoniecznie, rozwiązaniem może być magazyn energii.
Magazyn energii w domu
Magazyn energii w domu
Technologie wspiera:
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają: