Menu
Patronat honorowy Patronage
 1. Główna
 2. >
 3. Artykuł sponsorowany
 4. >
 5. Jak w pełni wykorzystać potencjał farm fotowoltaicznych

Jak w pełni wykorzystać potencjał farm fotowoltaicznych

Materiał Partnera
Zielona rewolucja w sektorze energetycznym nabiera tempa, a jej dynamiczny rozwój i potencjał mogą inspirować wielu inwestorów. Firma Pragmasoft Sp. z o.o., z myślą o wspieraniu energetycznej transformacji w innowacyjny i kompleksowy sposób, stworzyła platformę Solar Spy. Jakie cele mogą zostać dzięki niej zrealizowane? Kto może zyskać na implementacji tego narzędzia?
Engineers use the IR Scanner installed on the drone for use in f
Engineers use the IR Scanner installed on the drone for use in flight, check the performance of solar cells and detect hot spots that are a cause of short circuit and equipment damage(AI technology).

Wielopłaszczyznowe wsparcie

Każda instalacja wytwarzająca energię elektryczną, wymaga stałego monitoringu oraz systematycznego przekazywania danych. Wdrożenie zintegrowanych i w pełni zautomatyzowanych rozwiązań pozwoli właścicielowi farmy na efektywne zarządzanie całym systemem i wywiązanie się z obowiązków związanych z jej funkcjonowaniem. Solar Spy jest platformą niezwykle elastyczną o olbrzymim potencjale zarówno dla inwestorów jak i zarządzających.

Brazowa Czarna Ciemna Prosta Prezentacja 2
Farmy fotowoltaiczne

Zalety rozwiązań Solar Spy dla farm fotowoltaicznych

Solar Spy to platforma analityczna wykorzystująca sztuczną inteligencję, wspierająca efektywne zarządzanie inwestycją w PV. Zapewnia ona w szczególności:

 • bieżące monitorowanie wygenerowanej energii oraz zysków farmy (Asset overview),
 • analizę wydajności i wykrywanie defektów (Performance),
 • wiarygodne przewidywanie produkcji energii (Forecasting),
 • wizualizację i diagnostykę architektury systemu oraz jego pracy,
 • informacje o inspekcjach powietrznych (Maintenance),
 • rzetelne i terminowe raportowanie.

Co wyróżnia Solar Spy?

Automatyzacja, wraz z nowoczesnymi narzędziami wizualizacyjnymi, ułatwia płynne zbieranie i analizę informacji. Zaawansowane technologicznie drony dostarczają precyzyjne obrazy termowizyjne oraz zwykłe, które następnie są przetwarzane w platformie – na wizualizacje dla odbiorcy końcowego. Autorski model sztucznej inteligencji oparty o samouczące się algorytmy, automatycznie dostosowuje prognozy do aktualnych warunków pogodowych. Analizy te przedstawiane są nie tylko w postaci zwykłych zdjęć, ale również ortofotomapy tradycyjnej oraz termowizyjnej, z naniesioną lokalizacją defektów.

Tylko z Solar Spy porównasz prognozy poziomu generowanej energii z teoretyczną produkcją dla najbliższych 10 dni! Zapomnisz też o kłopotach z obowiązkowymi raportami prognoz do operatorów przesyłowych – Solar Spy automatycznie generuje dane i wysyła je w formie zgodnej z wymogami operatorów. System Solar Spy to zatem przemyślane rozwiązanie gwarantujące optymalne wykorzystywanie zasobów, wydajną pracę farmy oraz zgodność z wymaganiami operatora sieci. Kompleksowa platforma monitorowania systemu fotowoltaicznego zmniejsza koszty utrzymania oraz zapewnia bezpieczną i niezawodną eksploatację instalacji fotowoltaicznych. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty na stronie https://solarspy.ai/pl/ oraz do kontaktu mailowego [email protected] i przez platformę LinkedIn.

Fotowoltaikę wspiera:
Kończony gazociąg Baltic Pipe jest przedstawiany jako główny element pozwalający na rezygnację z długoterminowych kontraktów z Gazpromem. Ale ciągle nie wiemy skąd weźmie się gaz, który nią popłynie do Polski i jakie będą dalsze losy gazociągu jamalskiego.
Oil field oil workers at work
Tydzień Energetyka: Górnicy znowu chcą podwyżek; Poprawki do dyrektywy ETS; KGHM z umową na małe reaktory; Rządowa kroplówka dla EDF we Francji; Bez paniki na rynku gazu
gornictwo (2)
Partner działu Klimat:
Europejski system gazowy pokazał w 2021 roku elastyczność, a hurtowe rynki - swoją odporność - taki jest główny wniosek ACER (Agencji UE ds. współpracy Regulatorów) z monitoringu hurtowych rynków gazu. Wysokie ceny gazu są głównie efektem działania fundamentalnych czynników popytu i podaży na rynkach
gaz magazyn

Śledź zmiany w energetyce.
Zapisz się do naszego newslettera!