Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Rynek
  4. >
  5. Coraz bliżej wprowadzenia rynku mocy

Coraz bliżej wprowadzenia rynku mocy

Sejmowa podkomisja debatowała nad projektem ustawy.

0 ole

Sejmowa podkomisja debatowała nad projektem ustawy.

0 oleW środę sejmowa podkomisja pod przewodnictwem posła Wojciecha Zubowskiego (PiS) zakończyła prace na projektem ustawy o rynku mocy. Przyjęto wszystkie poprawki zgłoszone przez rząd (opisywane wcześniej przez OLE) a uzgodnione z Komisją Europejską. W trakcie posiedzenia omawiano wyłącznie część legislacyjną, posłowie nie dyskutowali w ogóle o przyczynach i skutkach wprowadzenia rynku mocy, nie powołano też żadnych ekspertów.

Teraz projektem zajmie się w przyszłym tygodniu sejmowa komisja energii i skarbu państwa.

Rynek energii rozwija:
Rynek energii rozwija:
Materiał Partnera

FreeVolt należy do wąskiego grona polskich eksporterów elektrowni fotowoltaicznych. Udział w zakończonych targach w Kazachstanie był doskonałą okazją do prezentacji swoich produktów na tym obiecującym, wschodzącym rynku dla rozwiązań opartych na odnawialnych źródłach energii. Działania ekspansyjne bydgoskiej firmy zostały docenione w kraju.

Artykuł sponsorowany

12 1
Fotowoltaikę wspiera:

Globalne zużycie energii wzrośnie o tyle, ile dzisiaj pochłaniają całe Chiny i Indie razem wzięte – wynika z najnowszego raportu Międzynarodowej Agencji Energii, który poznali dziennikarze portalu WysokieNapiecie.pl. Analitycy MAE pokazali też jakie źródła energii i po jakich kosztach zaspokoją ten rosnący apetyt.

rynek zuzycie energii 2040 mae
Zielone technologie rozwijają:

Polska Grupa Energetyczna za 4,3 mld zł ostatecznie przejęła aktywa francuskiego potentata w Polsce. To oznacza, że może doczekamy się wreszcie sensownej strategii rozwoju kogeneracji i ciepłownictwa w Polsce. O ile spółki energetyczne znowu się nie pokłócą…

edf-wyniki2016
Rynek energii rozwija: