Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Fotowoltaika
  4. >
  5. FreeVolt obecny w innych krajach i doceniony

FreeVolt obecny w innych krajach i doceniony

Materiał Partnera

FreeVolt należy do wąskiego grona polskich eksporterów elektrowni fotowoltaicznych. Udział w zakończonych targach w Kazachstanie był doskonałą okazją do prezentacji swoich produktów na tym obiecującym, wschodzącym rynku dla rozwiązań opartych na odnawialnych źródłach energii. Działania ekspansyjne bydgoskiej firmy zostały docenione w kraju.

Artykuł sponsorowany

12 1

12%201FreeVolt należy do wąskiego grona polskich eksporterów elektrowni fotowoltaicznych. Udział w zakończonych targach w Kazachstanie był doskonałą okazją do prezentacji swoich produktów na tym obiecującym, wschodzącym rynku dla rozwiązań opartych na odnawialnych źródłach energii. Działania ekspansyjne bydgoskiej firmy zostały docenione w kraju.

Artykuł sponsorowany

FreeVolt należy do wąskiego grona polskich eksporterów elektrowni fotowoltaicznych. Udział w zakończonych targach w Kazachstanie był doskonałą okazją do prezentacji swoich produktów na tym obiecującym, wschodzącym rynku dla rozwiązań opartych na odnawialnych źródłach energii. Działania ekspansyjne bydgoskiej firmy zostały docenione w kraju.

Artykuł sponsorowany

FreeVolt od dłuższego czasu utrzymuje pozycję lidera na krajowym rynku fotowoltaiki. Na tym jednak nie kończą się ambicje bydgoskiej firmy, która coraz śmielej dokonuje ekspansji zagranicznej.

– Poszukiwanie nowych rynków zbytu poza granicami kraju jest naturalnym krokiem na ścieżce naszego rozwoju. Chcemy systematycznie zwiększać udział eksportu w strukturze naszych przychodów. Nie czujemy się gorsi od innych europejskich producentów. Możemy z powodzeniem konkurować z innymi światowymi graczami – dodaje Łukasz Nowiński, współwłaściciel firmy FreeVolt.

11Kluczem do osiągnięcia celu jest promowanie innowacyjności swoich produktów oraz wzrost rozpoznawalności marki w innych krajach. Udział w zagranicznych wydarzeniach branżowych to doskonałe narzędzie, wspierające ten proces. W tym roku w ramach projektu „Zwiększenie konkurencyjności firmy FreeVolt poprzez udział w zagranicznych targach” spółka otrzymała dofinansowanie z PARP na udział w Międzynarodowej Wystawie EXPO ASTANA 2017, której tematem przewodnim była „Energia przyszłości”. Podczas targów prezentowane były najnowsze osiągnięcia z zakresu badań naukowych, zaawansowanych technologii, zarządzania, innowacyjnych modeli biznesowych oraz zmian postaw społecznych.

FreeVolt zakończył już udział w zaplanowanych wydarzeniach.

Odwiedzający z dużym zainteresowaniem słuchali o unikalnych technologiach stosowanych przez FreeVolt. Energia elektryczna w Kazachstanie jest stosunkowo tania, ale dostęp do sieci energetycznej jest znacząco utrudniony poza dużymi miastami. Mimo bliskości Chin, który jest największym producentem modułów PV, mieszkańcy Kazachstanu coraz częściej sięgają po lepsze jakościowe i droższe rozwiązania z Europy. Odczuliśmy to podczas targów. Nawiązaliśmy wiele kontaktów, a pierwsze rozmowy owocują wizytami potencjalnych partnerów w Polsce na linii produkcyjnej modułów FreeVolt – przekonuje Dariusz Zamroczyński, współwłaściciel firmy FreeVolt.

12%203Działania ekspansyjne bydgoskiej firmy zostały dostrzeżone w kraju. W uzasadnieniu stałego rozwoju sieci sprzedaży nie tylko w kraju, ale również za granicą FreeVolt został wyróżniony nagrodą Nowych Impulsów 2017. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło podczas XIV Kongresu Nowego Przemysłu w Warszawie. To jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych, rokrocznie gromadzące około 1000 uczestników, w tym najważniejsze postacie sektora energii – zarządzających czołowymi firmami energetycznymi, przedstawicieli rządu, parlamentu i administracji publicznej, ekspertów, naukowców czy dziennikarzy.

Jesteśmy firmą wprowadzającą na rynek wiele innowacyjnych produktów. Przyznana nagroda jest potwierdzeniem naszego wkładu w rozwój technologii fotowoltaicznych oraz słusznie obranego kierunku rozwoju. Do jej otrzymania przyczyniła się między innymi doskonała współpraca z naszymi partnerami w Polsce i za granicą, w tym w Stanach Zjednoczonych – dodaje Michał Rosa, dyrektor marketingu FreeVolt.

freevolt%20unia%202

Fotowoltaikę wspiera:

Globalne zużycie energii wzrośnie o tyle, ile dzisiaj pochłaniają całe Chiny i Indie razem wzięte – wynika z najnowszego raportu Międzynarodowej Agencji Energii, który poznali dziennikarze portalu WysokieNapiecie.pl. Analitycy MAE pokazali też jakie źródła energii i po jakich kosztach zaspokoją ten rosnący apetyt.

rynek zuzycie energii 2040 mae
Zielone technologie rozwijają:

Polska Grupa Energetyczna za 4,3 mld zł ostatecznie przejęła aktywa francuskiego potentata w Polsce. To oznacza, że może doczekamy się wreszcie sensownej strategii rozwoju kogeneracji i ciepłownictwa w Polsce. O ile spółki energetyczne znowu się nie pokłócą…

edf-wyniki2016

W tym roku polskie kopalnie wydobędą ok. 1,5-2 mln ton mniej węgla kamiennego. W porównaniu z 2016 rokiem od stycznia do lipca import węgla energetycznego wzrósł o 900 tys. ton.

wegiel import 11 2017

Projekt ustawy o elektromobilności powstał po hasłem urynkowienia, ułatwień i ulg. Wciąż jednak zawiera zapisy, które zdaniem branży mogą prowadzić do zamykania istniejących już ładowarek. Jak to możliwe?

tech ev zasieg baterii
Elektromobilność napędza:
Technologie wspiera:

Zielona energia od Better Energy gwarancją stabilnych emerytur` Duński fundusz emerytalny ATP dokonał jednej ze swoich największych inwestycji w 2022 roku poprzez nabycie udziałów w firmie Better Energy. Pozyskanie dofinansowania rzędu setek milionów euro jest częścią strategii Better Energy polegającej na zwiększaniu produkcji zielonej energii w Danii, Szwecji, Finlandii i Polsce.
Impact dla przemysłu, energetyki i trakcji` Stacjonarne magazyny energii stają się coraz częściej nierozłącznym elementem nowoczesnej infrastruktury energetycznej w przemyśle, energetyce czy sieci trakcyjnej. Dlatego Impact Clean Power Technology S.A., wiodący dostawca systemów bateryjnych dla transportu w Europie, rozszerza swoją ofertę o przemysłowe stacjonarne magazyny energii.
Deweloperskie ładowarki samochodów z magazynami energii` Dzięki magazynom energii możliwe jest zmniejszenie kosztów energii elektrycznej i m.in. ładowanie samochodów elektrycznych w czasie kiedy energia jest najtańsza. Dodatkowo, jak wynika z przeprowadzonej analizy, efektywne zarządzanie energią z wykorzystaniem magazynu energii umożliwi budowę systemu ładowania pojazdów elektrycznych w obiektach o wielu stanowiskach postojowych zarówno w budynkach, jak i strefie bezpośrednio do nich przylegającej oraz wypełnienie obowiązku udostępnienia stanowisk dla ładowania tych pojazdów. Takie magazyny z sukcesem instaluje na polskim rynku firma ELMECH-ASE – producent magazynu energii Energate.

Partnerzy portalu