Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX oraz Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH

Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX oraz Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH

Odnawialne źródła energii i energetyka konwencjonalna, ekologia, recykling i gospodarka komunalna to główne obszary, które obejmują Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX oraz Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH. Spotkanie branży energetycznej i komunalnej odbędzie się od 23 do 24 lutego br. w Targach Kielce! 

Wartościowe konferencje

Podczas tegorocznej edycji targów ENEX odbędzie się konferencja Energia PL, stanowiącą odpowiedź na zmiany prawne, jakie w ostatnim czasie zostały wprowadzone w Polsce. Wśród tematów omówionych podczas spotkania znajdą się również: technologia magazynowania energii i jej zastosowanie. Podczas drugiej z zaplanowanych konferencji pn. HEAT not LOST przedstawione zostaną m.in. rozwiązania techniczne umożliwiające poprawę efektywności energetycznej urządzeń i instalacji, a także aktualne systemy wsparcia finansowego inwestycji służących poprawie efektywności energetycznej.

Po raz pierwszy, podczas targów EOTECH wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego współorganizowana jest konferencja pt. „Razem Tworzymy EkoŚwiętokrzyskie” skierowana do samorządów, przedsiębiorców oraz wszystkich zainteresowanych kwestiami związanymi z ochroną środowiska. Kwestie wdrażania obecnej unijnej polityki Europejskiego Zielonego Ładu, przykłady działań minimalizujących oddziaływanie negatywnych zmian klimatu oraz tematy związane z gospodarką opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – to główne zagadnienia poruszane podczas konferencji.

Branżowe fora stałym elementem targów

Obowiązkowym punktem programów Targów ENEX oraz EKOTECH są branżowe, tematyczne fora. Forum Fotowoltaiczne Solar+ i Ogólnopolskie Forum Pomp Ciepła – to wydarzenia towarzyszące targom odnawialnych źródeł energii dot. nowości na rynku, problemów instalacyjnych czy nowatorskich sposobów wykorzystania fotowoltaiki i pomp ciepła. Spotkanie współorganizowane jest przez Redakcję GlobEnergia. Po raz 9. podczas targów EKOTECH odbędzie się MIFOD, czyli Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami organizowane przez firmę Ak Nova – partnera strategicznego wydarzenia. Spotkanie dotyczyć będzie najnowszych zmian w przepisach, a także technologii oraz rozwiązań wykorzystywanych w zakresie sortowania i biologicznego przetwarzania odpadów.

Najnowsze rozwiązania branżowe

Podczas targów odnawialnych źródeł energii zaprezentowane zostaną m.in. najnowsze systemy montażowe i modele inwerterów oraz nowoczesne systemy i rozwiązania grzewcze.  Podczas spotkania branży komunalnej będzie można zapoznać się z nowoczesnymi rozwiązaniami w zakresie gospodarowania odpadami: działaniem aplikacji do segregacji odpadów, systemów informatycznych do zbierania i składowania śmieci oraz z rozwiązaniami umożliwiającymi kompletny monitoring nad realizacją usług odbioru odpadów.

Specjalne strefy, pokazy i atrakcje dodatkowe

Jednym z punktów programu targów ENEX jest Strefa Elektromobilności poświęcona zagadnieniom dot. m.in. samochodów elektrycznych i infrastruktury do ich ładowania. Z bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających spotyka się również specjalnie przygotowany tor, na którym odbywają się jazdy pokazowe samochodami elektrycznymi.

W programie spotkania branży komunalnej przygotowano również blok skierowany wyłącznie m.in. do stacji demontażu pojazdów i zakładów przetwarzania odpadami. Oba wydarzenia uzupełni Złom Kawiarnia i Strefa Ekspertów z poradami w zakresie funkcjonowania stacji demontażu pojazdów.

Targi ENEX/ENEX NOWA ENERGIA oraz EKOTECH odbędą się od 23 do 24 lutego 2022 roku w Targach Kielce. Wydarzeniu towarzyszą Międzynarodowe Targi Izolacji 4Insulation.

Polskie Elektrownie, a więc inicjatywa kontrolowanych przez Skarb Państwa wytwórców energii elektrycznej, sfinansowały szeroką kampanię informacyjną przekonującą, że polityka klimatyczna UE oznacza podwyżki cen. Autorzy kampanii zapomnieli wspomnieć m.in. o najwyższych od lat zyskach branży energetycznej i wszystkich najważniejszych powodach tych wzrostów. Postanowiliśmy więc uzupełnić tę kampanię.
ceny energii co2 2022
Materiał Partnera
Trzon każdej konstrukcji pod moduły fotowoltaiczne niezaprzeczalnie stanowią profile o różnych przekrojach i grubościach. Przy ich wyborze kierujemy się materiałem, z którego są wykonane, oraz rodzajem otworowania, umożliwiającym regulację podczas skręcania całego systemu. Niemniej ważne okazują się elementy złączne, które mają kluczowe znaczenie dla trwałości połączeń w różnorodnych warunkach atmosferycznych. 
GŁÓWNE
Technologie wspiera:
Fotowoltaikę wspiera:
Dwie największe sieci ładowania samochodów elektrycznych w Polsce – Orlen i GreenWay – od wtorku obniżają ceny ładowania elektryków. To efekt obniżki VAT na prąd z 23% do 5%. Półroczna obniżka może jednak skutkować większymi kosztami w przyszłości, bo właśnie decyduje się to czy ładowanie elektryków to usługa czy dostawa towaru, co będzie mieć wiele konsekwencji.
stacja ladowania samochodow orlen ev
Elektromobilność napędza:
Rynek energii rozwija:
Technologie wspiera: