Menu
Patronat honorowy Patronage

PROGRAMY OSZCZĘDZANIA ENERGII I MEDIÓW. ZEROEMISYJNOŚĆ, OZE, DIGITALIZACJA, AUTOMATYZACJA A MEDIA PRODUKCYJNE

Zapraszamy na XIV edycję konferencji: „PROGRAMY OSZCZĘDZANIA ENERGII I MEDIÓW. ZEROEMISYJNOŚĆ, OZE, DIGITALIZACJA, AUTOMATYZACJA A MEDIA PRODUKCYJNE”, na której mamy co roku przyjemność gościć praktyków zarządzających obszarem mediów z dużych i średnich firm. Nasza konferencja stwarza uczestnikom niepowtarzalną możliwość wymiany informacji na temat aktualnej sytuacji firm działających w sektorze produkcji z różnych branż. Pokazuje jakie wyzwania pojawiają się przed osobami odpowiedzialnymi za obszar mediów w firmach produkcyjnych oraz najlepsze rozwiązania stosowane w międzynarodowych firmach obecnych na polskim rynku. 

Zagadnienia omawiane podczas konferencji:

 • Od rozliczeń energii do partnera biznesowego produkcji – ewolucja roli Energy Managera w przemyśle
 • Wyzwania Energy Managera w kontekście zmian klimatycznych i dostosowania się do nich organizacji
 • Wykorzystanie energii odpadowej do dalszych procesów w przemyśle FMCG
 • Wprowadzenie planu akcji – projektów systemowych oraz kapitałowych
 • Podejście innowacyjne w programie oszczędzania mediów energetycznych
  w zakładzie (Analizy ex-ante i ex-post)
 • Możliwości dofinasowania projektów
 • Produkcja Biogazu przy zakładach produkcyjnych
 • Możliwości techniczne produkcji biogazu
 • Alternatywy zasilania zakładów produkcyjnych Biogazem
 • Przeniesienie budżetu energetycznego na wydziały
 • Monitoring mediów i efektywności produkcji
 • Aktualne wyzwania w obszarze zarządzania mediami produkcyjnymi

NIEPOWTARZALNA MOŻLIWOŚĆ WYMIANY DOŚWIADCZEŃ PODCZAS PANELU DYSKUSYJNEGO, PRZERW ORAZ KOKTAJLU PO PIERWSZYM DNIU KONFERENCJI!

Drugiego dnia konferencji zapraszamy Państwa na wizytę do firmy L’Oréal Warsaw Plant w Kaniach, to największa fabryka L’Oréal pod względem liczby wyprodukowanych kosmetyków i jedna z największych w całej Grupie. W ostatnich latach podwarszawska fabryka została znacząco rozbudowana o nowe instalacje mieszalnicze oraz linie produkcyjne, a jej powierzchnia zwiększyła się dwukrotnie. Najnowszym projektem inwestycyjnym obejmującym olbrzymią skalę działań jest projekt Equilibre wdrożony w 2020 r. Zastosowanie zamkniętych obiegów wody w zakładzie do chłodzenia zbiorników procesowych oraz pomp próżniowych (wytwarzają podciśnienie, aby umożliwić zasysanie surowców do mieszalników) pozwoliło znacząco zredukować zużycie wody. Dodatkowo instalacje procesowe monitorują na bieżąco ilość wody używanej do mycia, a dostarczane informacje pomagają zoptymalizować jej zużycie. Dzięki zbiornikowi buforowemu dodanemu do wytwornicy pary pobór pary i energii do jej wytworzenia został mocno zoptymalizowany, co redukowało jednocześnie ryzyko awarii instalacji w wyniku przeciążenia. Nowa sprężarka cechuje się również lepszą efektywnością energetyczną i większą klasą czystości. Nowy agregat chłodzący wodę jest o 70% bardziej wydajny energetycznie, co pozwala fabryce zmniejszyć konsumpcję energii o 324 MW rocznie, a emisję CO2 o 244 t rocznie. Dzięki tym działaniom L’Oréal Warsaw Plant może ubiegać się o tzw. Biały Certyfikat świadectwa energetycznego.

Ograniczona liczba miejsc na wizycie, o wpisaniu na listę decyduje kolejność przesłania zgłoszenia.

Patroni medialni: Automatyka, AutomatykaOnLine, eGospodarka, wysokienapiecie.pl

Serdecznie zapraszamy na naszą konferencję, a osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu prosimy o kontakt: +48 22 458 66 10, http://www.gbip.com.pl/

 

Program Czyste Powietrze, który dotuje wymianę kopciuchów i termomodernizację domów, nie przyczynia się czasem do wzrostu rachunków a w konsekwencji zwiększania ubóstwa energetycznego? To pytanie niepokoi urzędników z Komisji Europejskiej, którzy chcą zmian w programie. Przy wysokich cenach energii kwestia nabiera ogromnego znaczenia.
heating radiator with warm steam
Warta prawie 4 mld zł emisja akcji obu energetycznych spółek ma posłużyć zielonym inwestycjom. Ale to niewiele tłumaczy, prawdopodobnie to część jakiejś większej operacji. Próbujemy rozgryźć o co chodzi.
Zmarnowane pół roku - na tyle można oceniać skutki politycznych zawirowań w rządzie, przez które temat nowelizacji tzw. ustawy odległościowej wytracił impet. Perspektywa luki wykonawczej w lądowej energetyce wiatrowej rysuje się coraz wyraźniej. Ten dołek budowniczowie wiatraków będą musieli jakoś zasypać.
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Materiał Partnera
Platforma informatyczna Watra Ledger stworzona została do obsługi rozliczeń i bilansowania spółdzielni energetycznych, klastrów energii, elektrowni wirtualnych, grup zakupowych, systemów ładowania pojazdów elektrycznych i innych form lokalnych obszarów bilansowania tworzonych przez spółki energetyczne. Wprowadzenie tokenizacji energii i umów elektronicznych w platformie umożliwia automatyzację obrotu i zastosowanie zupełnie nowych form marketingu przez spółki energetyczne.
Technologie wspiera: