Menu
Patronat honorowy Patronage

Rząd pokazał plan przekazania magazynów gazu do Gaz-Systemu

Rząd opublikował zarys projektu ustawy, na mocy której operator przesyłowy gazu Gaz-System zostanie wyznaczony na Operatora Systemu Magazynowania Gazu (OSMG) i przejmie zarządzanie krajowymi magazynami od spółki z grupy PGNiG. Nie zostanie jednak ich właścicielem.

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp

Partnerzy portalu

Na Towarowej Giełdzie Energii rok 2021 to nie tylko szereg nowych rekordów w obrotach. Z początkiem roku ruszyły prace nad nowymi produktami giełdowymi dla energii z odnawialnych źródeł. Kończyło go natomiast porozumienie ze stroną węgierską dotyczące powołania wspólnej izby rozliczeniowej dla całego regionu.
Business Team Investment Entrepreneur Trading Concept
Rynek energii wspiera:

Partnerzy portalu

Ceny energii elektrycznej na początek przyszłego roku przekraczają w Europie już 6 tys. zł/MWh. Powód? We Francji brakuje dostępnych elektrowni atomowych, w Niemczech gazu, w Wielkiej Brytanii wiatru, a w Polsce węgla i to tak bardzo, że elektrownie ograniczają już produkcję. Jednak rynek obstawia, że najgorsze przed nami, do czego dołożą się kolejne wyłączenia elektrowni atomowych w Niemczech.
Klimat wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Rynek energii wspiera:
Technologie wspiera:

Partnerzy portalu

Zielone technologie rozwijają:

Partnerzy portalu

Dziesięć małych reaktorów BWRX-300 we wczesnych latach 30. w Polsce dla Synthosu i partnerów - taka jest skala atomowych ambicji chemicznego koncernu Michała Sołowowa. Kanadyjscy energetycy planują, że pierwsza jednostka z tej serii będzie gotowa w 2028 r.
Nuclear power plant as seen from a driving car. Green and blue saturated tones are used to outline the movement and to give a more dramatic mood to the problem of nuclear plants unstability.
Technologie wspiera:

Partnerzy portalu