Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Płatne
  4. >
  5. Rząd pokazał plan przekazania magazynów gazu do Gaz-Systemu

Rząd pokazał plan przekazania magazynów gazu do Gaz-Systemu

Rząd opublikował zarys projektu ustawy, na mocy której operator przesyłowy gazu Gaz-System zostanie wyznaczony na Operatora Systemu Magazynowania Gazu (OSMG) i przejmie zarządzanie krajowymi magazynami od spółki z grupy PGNiG. Nie zostanie jednak ich właścicielem.
gaz magazyn

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp
Na Towarowej Giełdzie Energii rok 2021 to nie tylko szereg nowych rekordów w obrotach. Z początkiem roku ruszyły prace nad nowymi produktami giełdowymi dla energii z odnawialnych źródeł. Kończyło go natomiast porozumienie ze stroną węgierską dotyczące powołania wspólnej izby rozliczeniowej dla całego regionu.
Business Team Investment Entrepreneur Trading Concept
Business Team Investment Entrepreneur Trading Concept
Rynek energii rozwija:
Ceny energii elektrycznej na początek przyszłego roku przekraczają w Europie już 6 tys. zł/MWh. Powód? We Francji brakuje dostępnych elektrowni atomowych, w Niemczech gazu, w Wielkiej Brytanii wiatru, a w Polsce węgla i to tak bardzo, że elektrownie ograniczają już produkcję. Jednak rynek obstawia, że najgorsze przed nami, do czego dołożą się kolejne wyłączenia elektrowni atomowych w Niemczech.
ceny energii europa 2021 12
Partner działu Klimat:
Zielone technologie rozwijają:
Rynek energii rozwija:
Technologie wspiera:
Dziesięć małych reaktorów BWRX-300 we wczesnych latach 30. w Polsce dla Synthosu i partnerów - taka jest skala atomowych ambicji chemicznego koncernu Michała Sołowowa. Kanadyjscy energetycy planują, że pierwsza jednostka z tej serii będzie gotowa w 2028 r.
Nuclear power plant
Nuclear power plant as seen from a driving car. Green and blue saturated tones are used to outline the movement and to give a more dramatic mood to the problem of nuclear plants unstability.
Technologie wspiera: