Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Baltic Power Offshore Wind Supply Chain Meeting 2021 – 30 listopada – 1 grudnia 2021 r.

Baltic Power Offshore Wind Supply Chain Meeting 2021 – 30 listopada – 1 grudnia 2021 r.

Baltic Power Offshore Wind Supply Chain Meeting 2021 to kolejne z serii wydarzeń online dedykowanych firmom zainteresowanym współpracą w ramach łańcucha dostaw dla Baltic Power – wspólnego projektu budowy morskiej farmy wiatrowej PKN ORLEN i Northland Power.

Baltic Power to obecnie najdynamiczniej rozwijany w polskiej części Bałtyku projekt. Jest nie tylko kluczowym elementem transformacji Grupy ORLEN, jednym z najważniejszych projektów realizowanych w Europie przez Northland Power, ale również kamieniem milowym rozwoju polskiej energetyki. Już w 2024 roku rozpoczniemy budowę morskiej farmy wiatrowej o mocy do 1,2 GW, która docelowo zasili w czystą energię elektryczną nawet milion gospodarstw domowych.

Morska energetyka wiatrowa na Bałtyku to szansa na budowę nowej gałęzi gospodarki. Jej rozwój wymaga silnego i sprawnie działającego łańcucha dostaw. Wielkie inwestycje w ten sektor przełożą się na rozwój setek przedsiębiorstw oraz utworzenie tysięcy dobrze płatnych miejsc pracy.

W grudniu 2020 podczas pierwszego z organizowanych wydarzeń, jego uczestnicy mogli dowiedzieć się m.in., jak wygląda harmonogram realizacji projektu Baltic Power, poznać zasady obowiązujących procesów zakupowych i poznać szerzej plany rozwoju obszaru offshore wind w Grupie ORLEN. Podczas tegorocznej edycji uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się m.in. jak wygląda aktualny harmonogram realizacji inwestycji oraz poznać szczegółowe wymagania, oczekiwania i plany w każdego z siedmiu tzw. pakietów instalacyjnych. Omówienie każdego z pakietów będzie stanowiło osobne wydarzenie, dając tym samym możliwość wzięcia udziału w każdym ze spotkań i zadania pogłębionych pytań odpowiedzialnymi za nie managerom.

Agenda wydarzenia:

Dzień 1

Część 1

10:00 – 10:20 Perspektywy rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce
10:20 – 10:35 Baltic Power – aktualny stan prac i harmonogram realizacji projektu
10:35 – 10:50 Northland Power – partner strategiczny projektu Baltic Power
10:50 – 11:10 Proces planowania i realizacji projektów morskich farm wiatrowych w praktyce

Część 2

11:20 – 11:40 Procesy zakupowe i plan łańcucha dostaw Baltic Power
11:40 – 11:55 Sesja pytań i odpowiedzi
11:55 – 12:00 Przerwa

Część 3 

12:00 – 12:40 Pakiet instalacyjny – turbiny
12:40 – 13:20 Pakiet instalacyjny – fundamenty
13:20 – 13:55 Pakiet instalacyjny – baza O&M

Dzień 2

10:00 – 10:50 Pakiet instalacyjny – morska stacja elektroenergetyczna
10:50 – 11:30 Pakiet instalacyjny – kable
11:30 – 12:10 Pakiet instalacyjny – lądowa stacja elektroenergetyczna
12:15 – 12:45 Pakiet instalacyjny – transport, instalacja i logistyka

Baltic Power Offshore Wind Supply Chain Meeting 2021 to także okazja do nawiązania nowych relacji biznesowych z innymi firmami zainteresowanymi współpracą w ramach łańcucha dostaw projektu. Każda z firm ma możliwość stworzenia swojej unikalnej zakładki z prezentacją firmy: jej doświadczenia, obszarów działalności, potencjalnej współpracy i kontaktu w przypadku zainteresowania ze strony innych podmiotów. W ten sposób chcemy zapewnić Państwu dostęp do unikalnej sieci kontaktów firm zainteresowanych współpracą w ramach łańcucha dostaw dla projektu oraz szerzej w sektorze morskiej energetyki wiatrowej.

Baltic Power Sp. z o.o. informuje o zamiarze przeprowadzenia dialogu z potencjalnymi dostawcami materiałów i usług na potrzeby rozwijanego przez siebie projektu morskiej farmy wiatrowej , zgodnie z art. 46 Ustawy z dnia 17 grudnia 2020 r. o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych. 

Przedmiotem dialogu będzie przedstawienie potencjalnym dostawcom informacji o projekcie oraz wymaganiach odnośnie dostaw i usług niezbędnych do realizacji projektu. 

Tzw. ekogroszek, którym ludzie palą w piecach podrożał z 900 do 1500 zł tonę. Dla przeciętnej rodziny posiadającej kocioł na węgiel będzie to dużo bardziej dotkliwe niż prawdopodobna podwyżka cen prądu
Couple In Blanket Sitting In Front Of Radiator Against Wall
Young Couple Wrapped In Blanket Sitting In Front Of Radiator Against Brick Wall At Home
Globalna moc elektrolizerów do 2030 r. może sięgnąć co najmniej 54 GW. W projekcie "Polskiej strategii wodorowej" założono natomiast, że ich moc do tego czasu wyniesie 2 GW. To bardzo ambitny cel. Zwłaszcza w najbardziej pożądanym scenariuszu produkcji tzw. zielonego wodoru, czyli wytworzonego w instalacjach zasilanych OZE.
Shell elektrolizer PEM
Shell elektrolizer PEM, fot. Shell