Menu
Patronat honorowy Patronage

Sprzedaj i montuj fotowoltaikę – Konferencja szkoleniowa w Warszawie

Od 5 do 7 listopada 2021 odbędzie się pierwsza edycja największej konferencji z branży fotowoltaicznej w Polsce. Głównym celem konferencji szkoleniowej jest edukacja przyszłych i aktualnych specjalistów w branży fotowoltaicznej oraz podniesienie jakości obsługi Klientów w tym sektorze. Organizatorzy konferencji kompleksowo podchodzą do problemu profesjonalizmu w stosunkowo młodej branży jaką jest Fotowoltaika.

Organizatorzy mają nadzieję, że konferencja pozwoli na eliminację błędów marketingowo-sprzedażowo-technicznych, których skala nieustannie rośnie wraz z branżą, co nie tylko stanowi poważny problem dla wszystkich uczestników rynku, ale także jest dużym zagrożeniem dla branży. W związku z tym konferencja zostaje podzielona na 3 dni szkoleniowe, w trakcie których uczestnicy będą mogli skupić się na osobnych elementach całej układanki, Szkolenie przepełnione będzie warsztatami oraz ćwiczeniami praktycznymi w tym konkurs na najszybsze zamontowanie paneli na konstrukcji!– dla instalatorów.

Wśród prelegentów znajdą się m.in.

Grzegorz Kropiewnicki – Były kierownik sprzedaży Columbus Energy sp. z.o.o. Dyrektor Sprzedaży, Przedsiębiorca Trener biznesu z 30 letnim doświadczeniem w USA.

Paweł Tkaczyk – Strateg marki. Od dwudziestu lat pomagający małym i dużym firmom w zdobywaniu rynków. Autor bestsellera “Grywalizacja”.

Ryszard Tytko – Prof. dr. inż. w dziedzinie odnawialnych źródeł energii. Doradca energetyczny w sejmie. Autor książki “Fotowoltaika”.

Bogdan Szymański – Prezes Stowarzyszenia branży Fotowoltaicznej (SBF). Wiceprezes wydawnictwa GLOBEnergia. Autor książki: “instalacje fotowoltaiczne”.

Zakres Wystąpień w części Sprzedażowej: (piątek)

1) Start konferencji, przedstawienie programu, wykładowców oraz omówienie atrakcji 2) Omówienie rynku fotowoltaicznego w Polsce na podstawie raportu IEO

3) Przerwa obiadowa

4) Budowa marki czy pozyskiwanie leadów? – marketing internetowy, a świat fotowoltaiki (adsy) (Paweł Tkaczyk)

5) Najtańsze sposoby pozyskiwania LEADÓW (Paweł Tkaczyk)

6) Wydawaj mądrze na marketing. Analiza działań marketingowych przy użyciu Google Analytics 7) Spotkania z leadów, a spotkanie Doorowe – Efektywna komunikacja i psychologia sprzedaży (Grzegorz Kropiewnicki)

8) Kluczowe elementy procesu sprzedaży + ćwiczenia (Grzegorz Kropiewnicki)

Zakres Wystąpień w części technicznej (sobota)

1) Bezpieczeństwo pożarowe i dobór zabezpieczeń + ćwiczenia (Prof. Ryszard Tytko) 2) Różnorodne rozwiązania do zarządzania produkowaną z PV energią (dr. inż. Maciej Piliński) 3) Przerwa obiadowa

4) Magazynowanie energii (falowniki hybrydowe, dobór energii) Problemy ze zbyt wysokim napięciem w sieci i przykłady rozwiązania problemu (Bogdan Szymański)

5) Panele fotowoltaiczne (Paweł Gutowski)

6) Pompy ciepła

7) Przepisy przeciwpożarowe, a instalacje fotowoltaiczne – jak prawidłowo wykonać instalację p.poż i prawidłowo ją zgłosić

8) Ochrona przed przepięciami instalacji PV zgodna z normami (Radosław Gruszka)

Niedziela: (Część mieszana)

1) Falowniki

2) Projektowanie instalacji fotowoltaicznych

3) Rodzaje konstrukcji fotowoltaicznych – najczęstsze błędy wykonawcze (prof. Ryszard Tytko) 4) Oprogramowanie projektowe, szkolenie z projektowania i ofertowania instalacji fotowoltaicznych (prof. Ryszard Tytko

5) Przerwa obiadowa

6) Szkolenie praktyczne, zajęcia z montażu modułów, podłączania DC/AC, konfiguracja falowników

7) Targi fotowoltaiczne i konkursy, przedstawienie systemów montażowych, zabezpieczeń i falowników przez producentów w formie targów

8) Nowości w technologiach modułów fotowoltaicznych, oficjalne zakończenie konferencji (prof. Ryszard Tytko)

Konferencję uzupełni 3. dzień podczas, którego zostanie poruszone szerokie spektrum zagadnień. Więcej szczegółów znajdą Państwo na stronie internetowej https://sprzedajmontujfoto.pl/

Sprzedaj i montuj fotowoltaikę

5-7 Listopada

Warszawa

Materiał Partnera
Spółki energetyczne od kilku tygodni zapowiadają podwyżki cen prądu. Już teraz wiadomo, że Urząd Regulacji Energetyki nie będzie wstrzymywać rosnących opłat taryfowych. Szacuje się, że ceny prądu dla odbiorców indywidualnych mogą wzrosnąć nawet o 20%. Firmy zapłacą jeszcze więcej ze względu na rosnące ceny giełdowe wpływające na oferty, które otrzymują przedsiębiorcy ze spółek obrotu. Alternatywą dla tradycyjnej energetyki stają się odnawialne źródła energetyczne, na czele z dynamicznie rozwijającą się fotowoltaiką.
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:
O niemal połowę, do równowartości 17 gr/kWh, spadnie przyszłoroczna „opłata OZE” doliczana do rachunków odbiorców energii elektrycznej w Niemczech. Branża energetyki odnawialnej chce jednak, aby nowy niemiecki rząd… jak najszybciej zniósł ją całkowicie. Miałoby to ulżyć odbiorcom w obliczu ostrych wzrostów cen hurtowych energii, zwiększając jednocześnie ich zainteresowanie pompami ciepła i autami elektrycznymi.
Zielone technologie rozwijają:
Materiał Partnera
Farmy fotowoltaiczne to inwestycja, która w większości przypadków jest bardzo opłacalna i może przynieść zyski w wysokości nawet 400 tysięcy rocznie. Liczby mówią więc same za siebie, ale niestety taki optymistyczny wariant nie zawsze się sprawdza. Na drodze do sukcesu mogą bowiem pojawić się różne przeszkody. Jak się przed nimi chronić?
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera: