Warsztaty naukowe CASE – Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych Efektywność polskiego systemu podatkowego – Zielony Ład a podatki

Warsztaty naukowe CASE – Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych Efektywność polskiego systemu podatkowego – Zielony Ład a podatki

Mamy przyjemność poinformować, że w dniach 18 oraz 26 października 2021 w Warszawie odbędzie się czwarta edycja dwudniowych warsztatów naukowych poświęconych ekonomicznej analizie polskiego systemu podatkowego organizowanych przez fundację CASE – Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych we współpracy z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce, Centrum Analiz Ekonomicznych CenEA, Uczelnią Łazarskiego, Instytutem Badań Strukturalnych i Instytutem Odpowiedzialnych Finansów.

Celem warsztatów jest zintegrowanie polskich ekonomistów i badaczy z pogranicza ekonomii (prawo, socjologia, psychologia), zajmujących się szeroko pojętą tematyką analiz systemu podatkowego, ze szczególnym uwzględnieniem polskich realiów. Do udziału w warsztatach zapraszamy naukowców zajmujących się zarówno badaniami teoretycznymi jak i empirycznymi. Akcent warsztatów położony zostanie na następujące obszary badań:

- (nie)efektywności systemu podatkowego;

- konsekwencje dystrybucyjne obciążeń podatkowych i świadczeń;

- rozłożenie obciążeń podatkowych (tzw. tax incidence);

- unikanie i uchylanie się od podatków oraz moralność podatkowa.

Zgłoszenia w formie poszerzonych streszczeń prac (tzw. extended abstracts) prosimy przesyłać

na adres [email protected] do dnia 18.10.2021.

Pierwszego dnia warsztatów (18.10) odbędzie się seminarium poświęcone roli podatków w realizacji
Europejskiego Zielonego Ładu. Odbędzie się ono w formule hybrydowej i będzie otwarte dla wszystkich osób zainteresowanych tematyką wykorzystywania narzędzi ekonomicznych w ochronie środowiska. Prosimy o wcześniejszą rejestrację z zaznaczeniem formy uczestnictwa.

Szczegółowy program drugiego dnia warsztatów zostanie ogłoszony do 19.10.2018. Prezentacja zaakceptowanych prac odbędzie się online 26 października.

 

ZAPISZ SIĘ

PROGRAM

 

 

Zobacz także...

Komentarze

Patronat honorowy

Partnerzy portalu

PGE PSE