Menu
Patronat honorowy Patronage

Kongres gospodarczo geopolityczny FORUM G2 po raz kolejny na Stadionie Wrocław.

Już 7 października 2021 przedstawiciele geopolityki, nauki, biznesu i polityki spotkają się na Stadionie Wrocław, aby porozmawiać o wyzwaniach Polski w zmieniającym się świecie.

II edycja Forum G2 odbędzie się pod hasłem przewodnim “Nowe rozdanie. Świat po kryzysie”. Debata odbędzie się w 4 strefach tematycznych: Geopolityka, Gospodarka, Biznes i Innowacje.

Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego oraz Prezydenta Miasta Wrocław Jacka Sutryka. Wśród zaproszonych gości znajdą się przedstawiciele rządu (m.in. minister Michał Dworczyk, minister Olga Semeniuk, minister Ireneusz Zyska) i partii opozycyjnych (m.in. Paweł Kowal, Michał Jaros), czołowi geopolitycy (m.in. Jacek Bartosiak, Bartłomiej Radziejewski, Radosław Pyffel) oraz członkowie zarządów największych polskich i zagranicznych firm.

W agendzie forum znalazły się tematy związane z transformacją gospodarczą i energetyczną, paliwami alternatywnymi, budżetem odbudowy UE, wyzwaniami polskiej polityki zagranicznej w stosunkach z krajami zachodu i wschodu Europy a także USA i Azją.

Osoby zainteresowane innowacyjnym biznesem będą mogły z kolei posłuchać debaty na temat kompetencji i zawodów przyszłości, szans polskich firm w kosmosie czy źródeł pozyskiwania środków na prowadzenie i rozwój swoich firm.

Pełna agenda wydarzenia obejmująca ponad 20 paneli tematycznych oraz lista prelegentów dostępna jest na stronie organizatora: www.forumg2.com, bilety dostępne na www.forumg2.com/bilety

Partnerzy portalu

Osiem działających w Polsce spalarni przetwarza łącznie ok. 1,1 mln ton odpadów komunalnych rocznie, produkując przy tym energię elektryczną i cieplną. Dzięki rozbudowie i budowie kolejnych w najbliższych latach ich moc przerobowa sięgnie ok. 2 mln ton. I na tym raczej się nie skończy. Samorządy nie mają pieniędzy, ale coraz więcej firm proponuje im partnerstwo publiczno-prywatne.

Partnerzy portalu

Tydzień Energetyka: Drogi gaz, drogie nawozy; Rynek mocy zgodny z unijnym prawem; PKN Orlen złożył wniosek w sprawie przejęcia PGNiG; Brak prądu w Indiach i Libanie
Rynek energii wspiera:
Rynek energii wspiera:

Partnerzy portalu

Serwis WysokieNapiecie.pl i Bartłomiej Derski zostali nagrodzeni w plebiscycie organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych za najciekawsze i docierające najszerzej artykuły o rozwoju elektromobilności. Chwilę wcześniej Magdalena Skłodowska została doceniona za artykuły poświęcone energetyce słonecznej.
Fotowoltaikę wspiera:

Partnerzy portalu

Pompa ciepła to opłacalna i przyszłościowa metoda ogrzewania. Tak jak opisaliśmy w poprzednim artykule, poleca się ją zwłaszcza do nowych i zmodernizowanych budynków, które nie tracą tak wiele ciepła do otoczenia jak budynki nieocieplone. Mogą stanowić podstawowe źródło ciepłej wody i ogrzewania dla większości polskich domów. Zanim podejmiemy decyzję o zakupie, musimy sprawdzić kilka istotnych szczegółów.
Heat Pump Installation Project:heating,technician,installer,heat pump,device,installation,equipment,heater,air condition,technology,electronic,repair,fix,maintenance,worker,work,job,labor
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:

Partnerzy portalu