Menu
Patronat honorowy Patronage

Forum Technologii w Ciepłownictwie i Energetyce – Spalanie Biomasy

W tym roku zapraszamy 28 i 29 października 2021 do Konina i Lichenia, a Gospodarzem Honorowym Forum został Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin

Nasze Forum Biomasy to najważniejsze i największe jesienne spotkanie branży ODBIORCÓW – DOSTAWCÓW – PRODUCENTÓW biomasy na cele energetyczne i stało się już wydarzeniem typu MUST BE dla przedstawicieli rynku.

W trakcie Forum uczestnicy poznają najnowsze i najważniejsze zmiany/wyzwania jakie czekają rynek biomasy oraz technologie które będą jej przyszłością, a w programie Forum między innymi:

 • Dyrektywa REDII – na jakim etapie wdrażania do polskiego prawa jesteśmy?
 • Jak przepisy Dyrektywy REDII wpłyną na regulacje kształtujące rynek biomasy w Polsce?
 • Kryteria zrównoważonego rozwoju i ograniczania emisji gazów cieplarnianych (GHG) w odniesieniu do paliw z biomasy – wyzwania dla dostawców i odbiorców w zakresie Dyrektywy REDII.
 • Certyfikacja producentów i jednostek wytwórczych zgodnie z Dyrektywą RED II
 • Biomasa w pakiecie Fit for 55
 • Zielony wodór z biomasy nowym kierunkiem w rozwoju sektora.
 • Z jakich źródeł możemy pozyskać finansowanie na nowe inwestycje biomasowe?
 • Case study – doświadczenia z nowej i funkcjonującej instalacji spalającej biomasę
 • Surowiec – jego dostępność, ceny i kontraktacja
 • Spalanie biomasy i jakie jeszcze dostępne technologie mogą być skutecznym sposobem na dekarbonizację przemysłu, ciepłownictwa i energetyki

… a ponad to warsztaty, wizyta studyjna, kolacja networkingowa i jak zawsze miła atmosfera sprzyjająca rozmowom biznesowym.

CO ZYSKASZ BIORĄC UDZIAŁ W FORUM?

 • Zaktualizujesz swoje informacje i będziesz na bieżąco z tym co się dzieje w branży
 • W sprzyjającej atmosferze spotkasz innych praktyków z rynku
 • Wymienisz się swoimi i poznasz doświadczenia innych
 • Produkujesz lub dostarczasz biomasę? Spotkasz sowich obecnych i przyszłych odbiorców
 • Jesteś odbiorcą biomasy i usług? Spotkasz wielu dostawców i będziesz miał okazję zapoznać się z ich ofertami aby wybrać tą najbardziej dla siebie odpowiednią

Brzmi ciekawie? Dołącz do grona osób, które kształtują polską branżę biomasową jeszcze dziś!

 

KOGO SPOTKASZ?

 

Na naszym wydarzeniu spotkać można cały przekrój rynku począwszy od regulatorów, po potencjalnych i obecnych wytwórców ciepła i energii z biomasy, producentów i dostawców biomasy, dostawców technologii, dostawców surowca, jak również firmy inżynieryjne i badawcze.

 

Zatem nie czekaj, zarezerwuj swoje miejsce i bądź tam gdzie jesienią spotyka się cała branża!

 

Szczegółowe informacje oraz możliwość rejestracji dostępna jest pod linkiem: https://powermeetings.eu/forum-technologi-w-cieplownictwie-energetyce-spalanie-biomasy/

 

Pytania? Zapraszam do kontaktu:

Jolanta Szczepaniak
Manager Działu Industry
powermeetings.eu
tel.: +48 22 740 67 80
kom.: +48 505 659 477

e-mail: [email protected]
www.powermeetings.eu
https://www.facebook.com/powermeetings.eu/
https://www.instagram.com/renewableenergy_pl/
https://www.linkedin.com/company/powermeetingseu-industry

 

W sierpniu – pierwszy raz od 2017 roku – Polska sprzedała za granicę więcej energii elektrycznej niż sprowadziła. A to pomimo najwyższych w historii cen na naszym rynku. Powód? Na Zachodzie jest dziś jeszcze drożej. Skąd tak ostre wzrosty cen energii w całej Europie, z czego biorą się różnice w stawkach miedzy Polską i resztą UE oraz jakie będą tego skutki?
Materiał Partnera
Prowadzenie firmy wiąże się z nieustannym planowaniem, rozwojem oraz pilnowaniem budżetu. Koszty stałe ponoszone przez przedsiębiorstwo to jeden z pewniejszych elementów w prowadzeniu firmy. Niestety, częste zmiany oraz podwyżki energii niekorzystnie wpływają na sytuację finansową, a najbliższe prognozy nie są optymistyczne. Na szczęście przedsiębiorcy mogą podjąć działania, które pozwolą im zmniejszyć wysokie rachunki za energię.
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:
Ponad 100 mld zł - na tyle wyceniano dotychczas koszt transformacji polskiego ciepłownictwa. I to jeszcze przed ogłoszeniem przez Komisję Europejską pakietu Fit for 55. Ciepłownicy tych wydatków na pewno sami nie udźwigną, zwłaszcza samorządowi. Pomóc mogą im inwestorzy prywatni, w tym grupy budowlane, które w wejściu w ten sektor widzą szansę na dywersyfikację swojego biznesu.
Giełdowe notowania energii elektrycznej w ciągu roku podskoczyły o blisko 40% i są najwyższe w historii. To przełoży się na wzrost stawek dla gospodarstw domowych w 2022 roku. Podwyżki całych rachunków za energię nie będą jednak aż tak drastyczne. WysokieNapiecie.pl policzyło na jakie wzrosty cen prądu powinniśmy się przygotować.