Menu
Patronat honorowy Patronage

Od geologii surowcowej po edukację geologiczną – 16 września 2021 r., on-line

16 września 2021 r. zapraszamy na 4 Forum Państwowej Służby Geologicznej i Państwowej Służby Hydrogeologicznej. Gospodarzem wydarzenia jest Oddział Górnośląski PIG-PIB w Sosnowcu, który w tym roku obchodzi jubileusz 100-lecia swojej działalności. Na spotkaniu zostanie zaprezentowane szerokie spektrum prac z zakresu geologii i hydrogeologii stosowanej w regionie Górnośląskiego Zagłębia Węglowego (GZW).

Na szczególną uwagę zasługują zagadnienia związane z transformacją górnictwa i integracją danych geologiczno-górniczych, kartografią geologiczną i geozagrożeniami oraz popularyzacją georóżnorodności regionu.

„Ten szczególny w skali kraju obszar Górnośląskiego Zagłębia Węglowego stawia przed nami szereg różnorodnych wyzwań w zakresie wyjaśniania problemów geologicznych i hydrogeologicznych. Mam nadzieję, że obszerna tematyka Forum spotka się z zainteresowaniem a przedstawione wyniki badań będą pomocnym źródłem wiedzy w rozwiązywaniu problemów regionu.” – czytamy w zaproszeniu dr inż. Mateusza Damrata, Dyrektora Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego

Ponadto na Forum zostaną przedstawione wyniki prac nt. regionalnych badań zasobów i jakości wód podziemnych, rozwój sieci monitoringu tych wód w świetle wymagań Unii Europejskiej. Na zakończenie wydarzenia będą omówione ogólnodostępne serwisy internetowe baz danych PIG, wykorzystywane przede wszystkim przez administrację państwową, samorządową, przedsiębiorstwa, ośrodki akademickie.

Wydarzenie odbędzie się on-line. Zapraszamy do rejestracji.

Szczegółowy program na stronie wydarzenia.

 

Dodatkowe informacje:

Biuro Promocji i Komunikacji PIG-PIB

Paweł Jaskóła, tel. 22 45 92 724; Anna Bagińska, tel: 22 45 92 174;

e-mail: [email protected]

Jeżeli utrzymamy dłużej istniejące bloki węglowe, to będzie można zbudować mniej jednostek gazowych. Trzeba jednak odpowiedzieć na pytanie czy da się przystosować stare bloki do coraz większej zmienności ich obciążania oraz częstszych i szybszych uruchomień. I czy będzie potrzebna zmiana zasad pracy tych bloków w KSE - pisze dr inż. Paweł Skowroński, b. prezes PGE i wykładowca PW.
Portal WysokieNapiecie.pl, na podstawie 350 tys. instalacji fotowoltaicznych zamontowanych w latach 2019-2021 z dofinansowaniem z programu Mój Prąd, policzył jakiej wielkości instalacje i po jakich cenach kupują Polacy oraz jak ceny fotowoltaiki zmieniły się przez ostatnie trzy lata. Sprawdziliśmy też jak ceny modułów fotowoltaicznych mogą się zmienić w 2022 roku.
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Materiał Partnera
Impact Clean Power Technology S.A. zakończył swoje kolejne wdrożenia bateryjnych magazynów energii, tym razem dla trakcji stacjonarnej i energetyki odnawialnej. Oba projekty zrealizowane wspólnie z firmą MySoft są jednymi z największych tego typu przedsięwzięć w Europie. 
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera: