Menu
Patronat honorowy Patronage

VII MIĘDZYNARODOWY KONGRES „EKOFORUM” – Supraśl, 12–13 września 2021 roku

W połowie września malowniczy Supraśl przywita uczestników VII EKOFORUM. Przez dwa dni, w aurze złotej polskiej jesieni, to niewielkie uzdrowiskowe miasteczko będzie żyło duchem ekologii na światowym poziomie. Klimat tego miejsca – jak pokazały ubiegłoroczne doświadczenia – sprzyja praktycznym i teoretycznym refleksjom na prośrodowiskowe tematy.  

Od siedmiu lat aktywnie uczestniczę w spotkaniach zorganizowanych w ramach EKOFORUM. Dostrzegam ogromny potencjał w tym wydarzeniu i cieszę się z zainteresowania organizatorów obszarem związanym z tzw. ekobiznesem. Niebawem z mojej inicjatywy powstaną na naszym terenie nowe Klastry Energii, które spowodują jeszcze większe zainteresowanie tematyką odnawialnych źródeł energii – mówi Mariusz Gromko, senator RP.

To największe w północno-wschodniej Polsce branżowe wydarzenie zgromadzi gości z Polski i zagranicy, przedstawicieli rządu, biznesu, ekspertów, a także lokalne samorządy. Będzie to też największa w regionie konferencja w formule hybrydowej, którą wprowadzono, mając na uwadze kwestie bezpieczeństwa w związku z COVID-19. 

Po wręczeniu „Eko Certyfikatów”, w nowej siedzibie Biblioteki Publicznej w Supraślu odbędą się prezentacje okolicznościowe poświęcone budowie lokalnego rynku energii oraz panel dyskusyjny „Klastry Energii – za i przeciw”. Natomiast naukowo-techniczna część konferencyjna „TEFEN 2021” z blokami tematycznymi poświęconymi technologiom w Klastrach Energii – dzięki wsparciu Politechniki Białostockiej – będzie transmitowana online. W agendzie zaplanowanego na 12 i 13 września spotkania znajdzie się wiele zagadnień i problemów, przed którymi stają region, Polska i świat. 

Organizatorzy zadbali także o uzupełnienie segmentu merytorycznego atrakcyjnymi wydarzeniami towarzyszącymi. W czasie niedzielnych Targów Elektromobilności prezentowane będą pojazdy elektryczne i hybrydowe, stacje do ich ładowania oraz rozmaite urządzenia z dziedziny OZE. Na supraskim rynku będzie też trwał jarmark żywności ekologicznej.     

Ideą tego spotkania jest promowanie prośrodowiskowej tematyki oraz innowacji w zakresie wykorzystywania odnawialnych źródeł energii w codziennym życiu. Podlasie dysponuje dużym potencjałem w tym zakresie i dynamicznie odpowiada na zmieniającą się strukturę rynku energii, podejmując dobre praktyki związane z elektroenergetyką i elektromobilnością – mówi Krzysztof Jan Stawnicki, Prezes Zarządu Fundacji Ośrodek Wspierania Ekologii, organizator „EKOFORUM”.  

Zapraszamy do Supraśla, by przekonać się, że ekologia może być częścią codzienności. 

 

Więcej: http://www.ekoforum.info/

Portal WysokieNapiecie.pl, na podstawie 350 tys. instalacji fotowoltaicznych zamontowanych w latach 2019-2021 z dofinansowaniem z programu Mój Prąd, policzył jakiej wielkości instalacje i po jakich cenach kupują Polacy oraz jak ceny fotowoltaiki zmieniły się przez ostatnie trzy lata. Sprawdziliśmy też jak ceny modułów fotowoltaicznych mogą się zmienić w 2022 roku.
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Materiał Partnera
Impact Clean Power Technology S.A. zakończył swoje kolejne wdrożenia bateryjnych magazynów energii, tym razem dla trakcji stacjonarnej i energetyki odnawialnej. Oba projekty zrealizowane wspólnie z firmą MySoft są jednymi z największych tego typu przedsięwzięć w Europie. 
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Polski offshore wspiera:
Operator przesyłowy gazu Gaz-System zakłada, że w 2022 roku zawrze pierwsze umowy na regazyfikację LNG w nowym punkcie dostaw do polskiego systemu gazowego - w pływającym terminalu LNG, którego ustawienie planowane jest w Gdańsku.