Menu
Patronat honorowy Patronage

Nagradzane panele, inwertery i pompy ciepła Blaupunkta już w Polsce

Materiał Partnera
Kompleksowość rozwiązania, czyli możliwość połączenia urządzeń wyprodukowanych przez jedną renomowaną firmę, gwarantuje najwyższą jakość i niezawodność całej instalacji. Wyłącznym przedstawicielem Blaupunkta na naszym rynku jest tarnowska spółka Hymon.

Hymon instaluje panele fotowoltaiczne Blaupunkta o mocy 400 Wp i 450 Wp na podłożach krzemowych M10, z osiąganą sprawnością na poziomie 20,5-22 proc., w bardzo atrakcyjnej cenie. Dodatkowym wyznacznikiem jakości modułów jest ich 15-letnia gwarancja. Moduły te posiadają opatentowaną technologię, która w porównaniu z innymi produktami o podobnej mocy pozwala osiągać większą wydajność przy słabszym oświetleniu. Dzięki jej zastosowaniu charakteryzują się niższą rezystencją obwodów wewnętrznych. Według najnowszego badania, przeprowadzonego przez Instytut Energetyki Odnawialnej na potrzeby raportu „Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2021”, w ciągu ostatnich lat udział w sprzedaży modułów monokrystalicznych wzrósł do 98 proc. rynku, wypierając niemal moduły polikrystaliczne.

Blaupunkt wchodzi na nasz rynek, oferując wyłącznie moduły monokrystaliczne, opierające się na technologii podłoży krzemowych M10, która zastępuje przestarzałą technologię M6 i jest uznawana za przyszłość ‒ mówi Jacek Strzesak, prezes spółki Hymon. ‒ Rozwiązanie gwarantuje większą wydajność i moc instalacji fotowoltaicznych ‒ podkreśla.

Tarnowska spółka proponuje również falowniki Blaupunkta, w których zastosowano najnowsze rozwiązania technologiczne. Dzięki innowacyjnemu podejściu zmniejszono ich wielkość, zachowując jednocześnie sprawność, sięgającą niemal 99 proc.

Falowniki wyposażono w odpowiednie zabezpieczenia, aby właściciel instalacji mógł spać spokojnie – mówi Damian Krzaczek, wiceprezes firmy Hymon. – Podobnie jak w przypadku paneli, standardowa gwarancja wynosi 15 lat, co świadczy o najwyższej jakości urządzeń – wyjaśnia.

Już niedługo dostępne będą również falowniki hybrydowe oraz współpracujące z nimi banki energii marki Blaupunkt. Umowa Hymona rozszerza także zakres oferty tarnowskiej spółki o pompy ciepła, w których wykorzystano komponenty od znanych producentów, takich jak Hitachi, Danfoss i Grundfos, oraz autorskie rozwiązania elektroniczne.

Jako jeden z liderów polskiego rynku fotowoltaiki od ponad 10 lat zapewniamy prosumentom najwyższą jakość oferowanych przez nas urządzeń – mówi prezes Krzaczek. – Chcemy zwrócić uwagę, że można kupić urządzenia najlepszych światowych producentów za rozsądną cenę – dodaje.

Wybór Hymona padł m.in. na urządzenia firmy Blaupunkt po przebadaniu systemów i urządzeń 700 światowych producentów. Panele fotowoltaiczne, inwertery i magazyny energii były testowane w Laboratorium Badawczym należącym do tarnowskiej spółki. Innowacyjne i kompleksowe rozwiązania do instalacji fotowoltaicznych marki Blaupunkt zostały wyróżnione nagrodą „Dobra marka 2021” i złotą nagrodą „Najwyższa Jakość Quality International 2021” w kategorii Produkt Najwyższej Jakości. Ich montaż pozwala na optymalne dobranie komponentów i zapewnia ich maksymalną efektywność.

Hymon jest jedną z największych firm zajmujących się instalacjami fotowoltaicznymi w Polsce. W najnowszym rankingu przeprowadzonym przez Instytut Energetyki Odnawialnej zajął drugie miejsce pod względem zainstalowanej mocy.

 

Więcej o firmie Hymon przeczytacie na stronie www.hymon.pl 

Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:
W ostatnich dniach lipca operacja układania na dnie Bałtyku rury gazociągu Baltic Pipe osiągnęła półmetek. Skomplikowana układanka z udziałem całej flotylli jednostek na razie przebiega bez zakłóceń.
Zbliża się szósta rocznica wprowadzenia przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne 20. stopnia zasilania w obliczu blackoutu spowodowanego upalną pogodą. Ryzyko takich zdarzeń jest już o wiele mniej realne niż przez kilkoma laty, ale portal WysokieNapiecie.pl postanowił przyjrzeć się szerzej tematowi chłodzenia polskiej energetyki węglowej. Dzięki temu zebraliśmy informacje o działających chłodniach kominowych i stworzyliśmy ranking najwyższych tego typu konstrukcji.
Materiał Partnera
Panele fotowoltaiczne najczęściej widzimy na dachach budynków. Montaż w tym miejscu nie zawsze jest jednak możliwy lub nie stwarza optymalnych warunków do efektywnego pozyskiwania energii. W takich sytuacjach lepszy okazuje się wybór instalacji PV przytwierdzanej do gruntu. Jakie są atuty tego rozwiązania i po jakie konstrukcje naziemne warto sięgnąć?
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera: