Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Green Energy Congress, 23 września, Centrum Kongresowe ICE Kraków, formuła hybrydowa

Green Energy Congress, 23 września, Centrum Kongresowe ICE Kraków, formuła hybrydowa

 23 września 2021 Portal PumpLab zaprasza na pierwszą edycję Green Energy Congress. Podzielony na trzy sceny: energetyka, przemysł, społeczeństwo Kongres jest innowacyjnym wydarzeniem budującym świadomość i trend efektywności ekologicznej. Hybrydowa formuła kongresu umożliwia uczestnictwo live – Centrum Kongresowe ICE Kraków - i online w wydarzeniu.
baner GEC dla Wysokie Napięcie

Pierwsza edycja Green Energu Congress skoncentrowana będzie głównie na transformacji polskiego systemu energetycznego na niskoemisyjny.

Scena Energetyka skumulowana będzie wokół tematów związanych z rozwojem odnawialnych źródeł energii w kontekście aukcji OZE 2021, wpływie zmian w polskiej energetyce na sprzedaż energii, digitalizacji procesów w energetyce. Prelegentami tej sceny są przedstawiciele między innymi: Lotos Petrobaltic, Polenergia, Urzędu Regulacji Energetyki.

Scena Przemysł to prelekcje związane z OZE i zielonym potencjałem tkwiącym w przedsiębiorstwach o różnym profilu, między innymi: Efektywna oszczędność energetyczna na różnych poziomach firmy, Odzysk deszczówki w przemyśle, Ekologiczna transformacja ciepłownictwa. Prelegenci z tej sceny to reprezentanci m.in. Hydrogen Poland, Veolia, Instytutu Studiów Energetycznych, Ecol-Group.baner GEC dla Wysokie Napięcie

Scena Społeczeństwo to tematy z obszaru zmian #DlaPlanety i oczekiwań społecznych w kwestiach środowiskowych, budowania ekoświadomości konsumenta i ekowizerunku firm, ekorozwiązań dla rodzin – fotowoltaiki, pomp ciepła, rekuperacji.  Prelegentami będą przedstawiciele WWF Polska, Mercedes Benz Polska, SEEDiA, Centrum UNEP/GRID Warszawa.

Pełna lista prelekcji dostępna jest na stronie wydarzenia.

Projektem współtworzącym Kongres Zielonej Energii jest konkurs Top Eco Innovation. Ideą konkursu jest wyłapanie nowych, ciekawych rozwiązań w trzech kategoriach: Produkt, Usługa, Działanie CSR. Projekt przeznaczony jest dla każdego, kto ma pomysł lub rozwiązanie promujące oszczędność ekologiczną. Finał Top Eco Innovation będzie zwieńczeniem Green Energy Congress. Szczegóły na stronie konkursu.

W wydarzeniu można wziąć udział na żywo – w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie – wstęp biletowany, lub online – rejestrując się na platformie transmitującej wydarzenie live. Wszystkie informacje dla Uczestników dostępne są stronie wydarzenia.

 

Program „Mój elektryk”, czyli dofinansowanie zakupu samochodu elektrycznego ruszy jeszcze w lipcu. Jak wynika z ustaleń WysokieNapiecie.pl osoby fizyczne kupujące auto na własny użytek będą mogły liczyć na 18,75 tys. zł lub 27 tys. zł dotacji. Istotnie wzrośnie maksymalna cena auta elektrycznego, które będzie można kupić ze wsparciem. Oto szczegóły programu.
ev ladowanie tesla smart
Po tegorocznych aukcjach powstanie 2,5 GW nowych mocy w odnawialnych źródłach energii, z czego niemal 90 proc. stanowią farmy słoneczne. Większość spółek skarbu państwa spóźniła się z inwestycjami w fotowoltaikę, jednak PGE planuje to szybko nadrobić i w tym roku zacząć kilka dużych projektów.
FOTOWOLTAIKA
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:
Technologie wspiera: