Artykuł sponsorowany

CPPA – o stabilnych cenach energii z OZE na webinarze Respect Energy

CPPA – o stabilnych cenach energii z OZE na webinarze Respect Energy

Już 30 czerwca o godzinie 15:00 Sebastian Jabłoński – ekspert, inwestor i właściciel z branży źródeł odnawialnych – opowie o kontrakcie cPPA, a także podsumuje tegoroczne aukcje OZE.

To kolejna okazja do poszerzenia swojej wiedzy na temat zielonej energii, prognoz cen energii elektrycznej, a także narzędzi, które pozwolą zarówno małych, średnim, jak i dużym biznesom na optymalizację kosztów związanych z wydatkami na prąd.

Prelegent webinaru jest trzykrotnym laureatem nagrody TGE dla najlepszego tradera roku, licencjonowanym Brokerem Giełd Towarowych, uczestnikiem EPEX Spot, zwycięzcą ubiegłorocznej aukcji OZE z projektem największej farmy fotowoltaicznej Europy Środkowo-Wschodniej w pomorskim Zwartowie oraz prezesem Respect Energy - jedynej na polskim rynku spółki z branży OZE, która może się pochwalić całkowicie zielonym miksem energetycznym.

Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się, jakie czynniki miały wpływ na wzrost ceny energii elektrycznej w 2021 roku oraz czy dotychczasowe trendy utrzymają się w długiej perspektywie. Ponadto, Sebastian Jabłoński poruszy kwestię możliwości zabezpieczenia cen m.in. za sprawą umów cPPA.

Według ekspertów taki typ kontraktu sprawdza się przede wszystkim w przypadku biznesów, które cenią sobie gwarancję zakupu energii bezpośrednio od wytwórcy ze stałą ceną w okresie trwania umowy (indeksowaną jedynie inflacją). Co więcej, cPPA to instrument pozwalający uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych.

Ponadto, każdy uczestnik webinaru ma możliwość zaproponowania własnych obszarów tematycznych w momencie rejestracji na wydarzenie.

Chcesz poznać więcej szczegółów? Wejdź na stronę wydarzenia na FacebookuLinkedInie lub oficjalną witrynę webinaru, gdzie znajdziesz także formularz zgłoszeniowy.

Rynek energii wspiera

PGE

Zielone technologie rozwijają

Zobacz także...

Koniec epopei Nord Stream 2

Leszek Kadej

Mimo piętrzących się trudności Moskwie i Berlinowi uda się wkrótce doprowadzić do zakończenia budowy bałtyckiego gazociągu. Jakie będą skutki pojawienia się nowej drogi dost...

Komentarze

Patronat honorowy

Partnerzy portalu

PGE PSE

Zamów Obserwator Legislacji Energetycznej

Dowiedz się więcej o Obserwatorze Legislacji Energetycznej

 

Chcesz płacić co miesiąc skontaktuj się z nami: [email protected]