Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Technologia
  4. >
  5. Fotowoltaika przez rok bez opłat w abonamencie

Fotowoltaika przez rok bez opłat w abonamencie

Fotowoltaika w abonamencie – czy instalacja PV w formie usługi jest możliwa? Jakie są korzyści i różnice w finansowaniu?
technician-3936984 1280
Wzrost cen energii elektrycznej stał się stałym elementem codzienności, a zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi mają świadomość, że dalsze podwyżki są pewne. W odpowiedzi na tę sytuację coraz bardziej popularnym krokiem jest wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Ze względu na rosnące zainteresowanie instalacjami fotowoltaicznymi na rynku pojawia się więcej możliwości ich zakupu. Przedsiębiorcy, zainteresowani zmodernizowaniem swojej firmy mogą wybierać między standardową opcją, czyli sporym wydatkiem środków własnych, kredytem lub nowymi formami usług. Zainteresowanie instalacjami fotowoltaicznymi pozwala na wybieranie wśród nowych opcji finansowania inwestycji, w tym z usługi finansowania fotowoltaiki abonamentem. Korzystając z nowej promocji Luneos, klient może dodatkowo skorzystać z pierwszego roku użytkowania instalacji bez opłat.

Wzrost cen energii elektrycznej, a instalacja fotowoltaiczna

Ostatnie lata na rynku energetycznym to nieustające podwyżki cen a tendencja nie zmieni się w najbliższym czasie. Analiza danych z początku maja 2021 (na dzień 04.05.202) pokazuje, że cena wynosiła 256,78 zł/MWh, natomiast rok wcześniej było to 191,97 zł/MWh. Widoczny jest więc wyraźny wzrost o około 25%, a jeszcze w 2021 prognozowane są kolejne podwyżki. Cena uprawnień CO2 wynosi 48 euro za tonę i prawdopodobnie będzie wzrastać średnio o 45-50 zł za 1 MWh. Dodatkowym kosztem, który wpłynął na duży skok na rachunkach, jest niedawno wprowadzona opłata mocowa. Zgodnie z założeniami polityki energetycznej, wpływy z dodatkowych opłat mają za zadanie pokryć tzw. koszty stałe utrzymywania sterowalnych elektrowni. Mimo zapowiadanej przejściowości mechanizmu, jego funkcjonowanie planowane jest aż do 2047 roku, więc należy się przygotować na kolejne skoki cen.

Fotowoltaika jako usługa – korzyści i różnice w finansowaniu

Stała stopa procentowa i kwota abonamentu

Stała stopa procentowa to podstawa oferowanego modelu finansowania. Przez cały okres kontraktu warunki finansowe nie ulegną zmianie. Niezależnie od wskaźnika WIBOR, wahań kursu walut czy cen energii, wysokość abonamentu miesięcznego jest niezmienna przez cały okres umowy fotowoltaiki jako usługi. Wysokość abonamentu można dopasować długością okresu umowy oraz wysokością wkładu własnego (który jest opcjonalny, a nie wymagany). Dodatkowo wartość abonamentu można zaksięgować jako koszt. Kwota abonamentu ustalana jest przed rozpoczęciem współpracy na podstawie indywidualnych potrzeb oraz wymagań klienta, co daje gwarancję jej niezmienności przez cały okres umowy. W przypadku podwyżek cen energii oszczędności dzięki instalacji fotowoltaicznej są jeszcze większe. Wartość kwoty abonamentu wraz ze wzrostem inflacji będzie więc coraz niższa. Oszczędności generowane są od pierwszego dnia działania instalacji, więc pozytywne efekty będą zauważalne od razu.

Koszt wykupu

Fotowoltaika jako usługa oferowana przez Luneos nie jest leasingiem. Podstawowa różnica polega na tym, że klient nie musi ponosić wysokiego kosztu wykupu instalacji, jak ma to miejsce w przypadku standardowych ofert leasingowych. W tym modelu usługowym koszt wykupu wynosi tylko 1 zł za moduł i jest ponoszony już po zakończeniu umowy abonamentowej. Cały proces scoringu finansowego oraz dokumentacja są maksymalnie uproszczone dla klienta.

Serwis i wydłużona gwarancja w trakcie trwania umowy

Klient przez cały okres finansowania ma zapewniony pełen serwis instalacji fotowoltaicznej. Przed podpisaniem umowy specjalista przeprowadza audyt techniczny budynku, na podstawie którego dobiera najlepiej dopasowane komponenty, które zagwarantują odpowiednie działanie instalacji. Cały proces montażu jest dobrany do systemu pracy przedsiębiorstwa, tak aby nie zakłócić jego funkcjonowania.1200x630

Dodatkowo klient nie musi zajmować się poszukiwaniem profesjonalnej ekipy montażowej oraz konserwatora. W ramach usługi abonamentowej wszelkimi pracami zajmują się specjaliści Luneos. W przypadku awarii któregoś z komponentu zgodnie z założeniami kontraktu Luneos zobowiązuje się natychmiast zareagować na zgłoszenie. Efektywność stosowanych modułów fotowoltaicznych po 25 latach użytkowania wynosi nawet 80% mocy początkowej. Korzyści z produkcji własnej energii elektrycznej będą dostępne długo po zakończeniu umowy abonamentowej.

Fotowoltaika bez żadnych kosztów w pierwszym roku

Abonament jako forma finansowania to rozwiązanie zapewniające klientom biznesowym dostęp do nowoczesnej instalacji fotowoltaicznej niewymagającej inwestycji środków własnych. Luneos przygotował promocyjną ofertę dla klientów biznesowych, którzy w czerwcu zdecydują się na fotowoltaikę w modelu usługowym. Zamawiając usługę, otrzymają instalację bez żadnych kosztów abonamentowych w pierwszym roku. Dopiero po 12 miesiącach od uruchomienia instalacji pierwsza kwota abonamnetu zostanie naliczona.

Porozmawiaj z naszym konsultantem klikając w poniższy link

Chcę dowiedzieć się więcej o promocji Rok bez abonamentu

Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:
Przegroda na rzece pociąga za sobą szereg zmian i efekt ten jest zauważalny zarówno przy małej jak i przy dużej elektrowni wodnej. Więc elektrownie małe czy duże mają niekorzystny wpływ na środowisko - pisze ekohydrolog Sebastian Szklarek
elektrownia wodna (2)
Zielone technologie rozwijają:
Gdynia ma być najtańszym i najszybszym miejscem do zbudowania polskiego portu instalacyjnego. Rząd ma gotowy projekt uchwały, ale na razie jej nie przyjął, bo chrapkę na wiatrowy tort ma też Gdańsk. Czasu jest bardzo mało, jeśli pierwsi inwestorzy w morskie farmy wiatrowe mają w jakikolwiek sposób skorzystać z polskiego portu.
portgdansk1
Gdańsk wyrósł po cichu na groźnego konkurenta Gdyni
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera: