Menu
Patronat honorowy Patronage

Energy Industry Mixer 8 czerwca 2021 r. w formie „Digital Edition”

Energy Industry Mixer jest okazją do międzynarodowego networkingu opartego o formułę speed dating, czyli spersonalizowanych spotkań B2B. Druga edycja wydarzenia organizowanego przez Bosetti Global Consulting z myślą o sektorze energetycznym odbędzie się 8 czerwca 2021 r. w formie „Digital Edition”. W nadchodzącym spotkaniu uczestniczyć będą firmy przemysłowe m.in. z branży AGD, automotive, mechanicznej oraz eksperci z zakresu automatyzacji, robotyki, rozwiązań Przemysłu 4.0, technologii uzupełniających lub zastępujących tradycyjne źródła energii elektrycznej.

Energy Industry Mixer jest doskonałą okazją do budowania relacji, które pandemia znacznie utrudniła oraz pogłębienia wiedzy na temat możliwości, jakie oferuje rynek polski w kontekście redukcji kosztów energii energetycznej innowacyjnych rozwiązań, które wspierają te oszczędności.

Współorganizatorami wydarzenia są: Confindustria Polonia, Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska, Stowarzyszenie Elektryków Polskich i spółka Energemini Polska Sp. z o.o.

Strategicznymi partnerami eventu są firmy: Comau S.p.A, Elettrotecnica ROLD S.r.l., Enerbrain s.r.l., Innpact sp. z o.o.

Comau działa w branży motoryzacyjnej w Polsce od ponad 2 dekad, jako część Grupy Stellantis. Teraz zamierzamy umacniać naszą pozycję współpracując z włoskimi firmami, które tak jak my działają w polskim przemyśle. Ta edycja Energy Industry Mixer stanowi wyjątkową okazję dla firmy Comau, umożliwiającą jej skupienie się na potrzebach firm, które działają również poza branżą motoryzacyjną oraz podzielenie się rozwiązaniami przemysłowymi mającymi na celu zwiększenie wydajności i obniżenie kosztów produkcji. – mówi Duilio Amico, Dyrektor ds. marketingu i rozwoju sieci w dziale Robotyki i Automatyki, Comau S.p.A.

Polska na drodze do zielonej rewolucji

Podczas Energy Industry Mixer w ramach innowacyjnej formuły, która maksymalizuje możliwość pozyskania kontaktów, wspólnie porozmawiamy na temat zagadnień takich jak: optymalizacja zużycia energii elektrycznej w procesach produkcyjnych; management energetyczny, zakup „zielonej” energii oraz planowanie oszczędności; systemy magazynowania energii elektrycznej. Jednymi z ekspertów, których będzie można wirtualnie spotkać są specjaliści włoskiej firmy Enerbrain. – Polska jest dla nas rynkiem strategiczny, i dlatego też nawiązaliśmy współpracę z Energemini, współorganizatorem wydarzenia Energy Industry Mixer, aby wspierać polskich klientów i firmy w redukcji emisji CO2, minimalizacji kosztów i zużycia energii, zgodnie ze strategicznymi celami Polski i Europy. Wspieramy zakłady przemysłowe, centra handlowe, lotniska, szpitale i wiele innych typów budynków, a okres zwrotu całej inwestycji wynosi niecałe 3 lata, co powoduje, że oszczędzanie energii jest atrakcyjne dla każdej lokalnej firmy. – komentuje Filippo Ferraris, International Sales Director Enerbrain Srl.

Na czym polega formuła wydarzenia?

Podczas Energy Industry Mixer uczestniczy będą mieli okazję wziąć udział w dwóch typach spotkań:

  • B2B wieloosobowe w pokojach rotacyjnych, aby przedstawiciele wszystkich firm mieli czas i możliwość wzajemnego zapoznania się. Tutaj będzie można porozmawiać z przedstawicielami firm przemysłowych, ekspertami w zakresu automatyzacji i Przemysłu 4.0, ekspertami energetycznymi i instytucjami branżowymi.
  • Spotkania dwustronne 1to1, podczas których reprezentanci firm przemysłowych będą mogli już w sposób dedykowany spotkać się z ekspertami z sektorów zajmujących się tematyką przewodnią Energy Industry Mixer, przedstawiając im swoje indywidualne potrzeby.

Dodatkowo solidną dawkę wiedzy eksperckiej dostarczą zaplanowane webinaria. Uczestnicy będą mogli wybrać udział w 3 typach spotkań focusowych: Efektywność energetyczna; Pomoc publiczna dla firm inwestujących w energię odnawialną; Automatyzacja i przemysł 4.0 – praktyczne aspekty dla przemysłu w Polsce.

Szczególny nacisk będzie postawiony na innowacyjność rozwiązań oferowanych w segmencie automatyzacji mającej na celu oszczędność energii. Taką technologię przedstawi jeden z partnerów wydarzenia, firma Elettrotecnica Rold Srl.

SmartFab to platforma Industrial IoT, która pozwala monitorować produkcję i dzięki której zakłady/linie produkcyjne stają się bardziej inteligentne. W szczególności możliwa jest integracja z systemami ERP i MES, a także digitalizacja wszystkich typów maszyn w różnych okresach ich eksploatacji dzięki wysokiemu poziomowi interoperacyjności. Wreszcie, platforma SmartFab wyposażona jest również w moduły do monitorowania zużycia energii i konserwacji urządzeń produkcyjnych stając się tym samym idealnym rozwiązaniem dla firm zainteresowanych wdrożeniem fabrycznego digital twin (cyfrowego bliźniaka) – mówi Luca Cremona, Head of Industrial w firmie ROLD.

Łączymy biznes, edukację i administrację

W ostatniej edycji Energy Industry Mixer wzięło udział ponad 130 firm i instytucji polskich oraz zagranicznych. Gościliśmy ponad 300 spotkań, których celem było nawiązanie strategicznych kontaktów biznesowych ukierunkowanych na konkretne rezultaty i realizację nowych przedsięwzięć i projektów inwestycyjnych. Wśród uczestników spotkania znaleźli się przedstawiciele sektora publicznego, organizacji branżowych, uczelni wyższych, a biznes reprezentowali tacy gracze jak m.in. Tauron Polska Energia, AB Cogeneration World, ABB Poland, Energoprojekt-Katowice, EDF Fenice, Fata EPC, Impresa Pizzarotti &C., Comatec Poland, Nexus Nowe Technologie.

Program Europejski Zielony Ład, w którym uczestniczy Polska ma szczególne znaczenie w procesie rewolucyjnej zmiany, jaka musi się dokonać w polskim systemie energetycznym. Wdrażany program w całej Europie będzie miał olbrzymi wpływ na sposób korzystania z energii elektrycznej w przedsiębiorstwach, które muszą dokonać znacznych zmian w przyjętej strategii energetycznej. Jestem przekonany, że udział w konferencji Industry Energy Mixer pozwoli firmom nawiązać kontakty z liderami rynku energetycznego, które pomogą przedsiębiorstwom dobrze przygotować się do tych rewolucyjnych zmian. – dodaje Bogdan Plata, Prezes Zarządu Innpact Sp. z o.o.

 

Stanęła niemal cała największa elektrownia w Polsce. Aby zastąpić Bełchatów generację podniosły wszystkie bloki węglowe, wodne i gazowe, jakie tylko mogły. Skorzystaliśmy z interwencyjnego importu, a ceny prądu… były niższe niż zwykle. To kolejny raz gdy rynek nie dał żadnych sygnałów do inwestycji. Tak samo jak nie daje, gdy na rynku energii jest nadmiar. To ma się zmienić.
Prezes URE zatwierdził propozycje projektów wzrostu przepustowości gazowych połączeń Mallnow i Lasów z Niemcami, oraz w Cieszynie z Czechami. Oznacza to, że operatorzy, w tym Gaz-System, będą mogli zaoferować dodatkowe planowane przepustowości rynkowi, przeprowadzić testy ekonomiczne, a w końcu zabrać się za rozbudowę sieci gazowej. 
Bartłomiej Derski opowiadał o przyczynach i skutkach awarii w największej polskiej elektrowni.