Menu
Patronat honorowy Patronage

Transport Week 2021 – On-line webinar – 9 czerwca 2021r.

Dołącz do nas online 9 czerwca 2021 r., aby poznać obecny i przyszły stan rynku ro-ro i promów, a także sposób, w jaki intermodalność i zrównoważony rozwój kształtują oblicze sektora żeglugowego.

Webinar będzie zawierał dogłębną analizę tego, jaką rolę rozwój infrastruktury portowej, dostęp kolejowy, intermodalność i zrównoważony rozwój odgrywają w definiowaniu krajobrazu sektora transportowego. Przyjrzymy się również bliżej innowacyjnym projektom statków i nowym technologiom oraz ich wpływowi na sektor portowy i rynek żeglugowy.

Najważniejsze tematy:

  • Rynek promów i ro-ro – najnowsze osiągnięcia, nowe floty, inwestycje portowe i wyzwania
  • Rozwój infrastruktury portowej, dostęp do kolei, intermodalność i zrównoważony rozwój jako system naczyń połączonych
  • Rozwój transportu intermodalnego – jakie są kluczowe czynniki?
  • Nowe, przyjazne dla środowiska projekty statków i rozwiązania, na które należy zwrócić uwagę w żegludze w następnej dekadzie
  • Jak nowe technologie będą kształtować rynek żeglugi i portów w nadchodzących latach?

Najwyższą jakość rozmów zapewnią eksperci, od przedstawicieli portów, przez operatorów statków i kolei, po dostawców technologii i innych.

Program wydarzenia: https://www.transportweek.eu/assets/files/transportweek/twwebinar-agenda-2021.pdf

Formularz rejestracyjny: https://www.transportweek.eu/registration.html

Formularz rejestracyjny uprawnia do uczestnictwa w webinarium.
Wydarzenie jest bezpłatne. Link zostanie wysłany w odpowiednim czasie.

Materiał Partnera
Sebastian Jabłoński - ekspert, inwestor i właściciel w branży źródeł odnawialnych już 25 maja o godz. 15:00 poprowadzi autorski webinar, na którym zarówno całkowici debiutanci, jak i nieco bardziej doświadczeni uczestnicy rynku OZE będą mogli się dowiedzieć, w jaki sposób wygrywać największe aukcje URE.
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:
W poniedziałek, 17 maja, o 16:34 doszło do awarii stacji transformatorowej obsługującej niemal całą największą elektrownię w Polsce. Z systemu w ciągu sekundy „wypadło” 3,6 GW mocy. Dzięki krajowej rezerwie i pomocy zagranicznej nie doszło do rozpadu europejskiego systemu elektroenergetycznego. Ceny prądu wzrosły jednak do 1500 zł/MWh.
UDT
Materiał Partnera
Wykorzystanie nowoczesnych metod badawczych w ocenie stanu technicznego urządzeń technicznych pracujących w sektorze energetycznym, chemicznym czy też petrochemicznym jest realizowane przez Centralne Laboratorium Dozoru Technicznego (CLDT) zgodnie z przyjętym przez Urząd Dozoru Technicznego kierunkiem działań. Dla spełnienia przyjętego w UDT założenia zdobycia pozycji lidera innowacyjności w obszarze bezpieczeństwa publicznego i realizowania celów w tym zakresie, specjaliści CLDT od kilku lat wprowadzają do codziennej praktyki badania z wykorzystaniem nowoczesnych metod badawczych. Jedną z takich metod nieniszczących jest metoda emisji akustycznej (AE).
Technologie wspiera:
16 kwietnia minister aktywów państwowych Jacek Sasin ogłosił, że wysłał wniosek o wpisanie do wykazu prac Rady Ministrów programu rządowego, który dotyczy powołania Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego. Minął równo miesiąc…a programu w wykazie nie ma.