Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Ruszyła rekrutacja do X edycji Akademii Energii!

Ruszyła rekrutacja do X edycji Akademii Energii!

1 kwietnia 2021 roku rozpoczęła się rekrutacja do X edycji Akademii Energii. Już od 8 lat program Fundacji im. Lesława A. Pagi łączy młodych ludzi, którzy swoją przyszłość chcą związać z branżą energetyczną.
20210413-700×200 banner AE

Co daje Akademia Energii?

Program kierowany jest do studentów i absolwentów uczelni wyższych, którzy nie ukończyli 27 roku życia i chcą ciągle się rozwijać. Udział w Akademii daje możliwość zdobycia specjalistycznej wiedzy i poznania branży energetycznej w Polsce z perspektywy liderów tego sektora. Akademia Energii to nie tylko szansa na płatny staż w firmach partnerskich, ale także możliwość rozwoju ścieżki kariery na rynku energetycznym w Polsce. Uczestnicy programu stają się też częścią wyjątkowej społeczności Fundacji im. Lesława A. Pagi.

Jubileuszowa edycja

Tegoroczna Akademia Energii jest szczególna nie tylko z powodu dziesiątej edycji, ale także ze względu na warunki w jakich się odbywa. Na uczestników programu czeka aż 5 weekendowych spotkań w trybie zdalnym, wypełnionych wykładami i warsztatami prowadzonymi przez liderów rynku energetycznego, transportowego oraz prawnego, ale także spotkania rozwijające umiejętności typu leadership. Cała edycja przebiega pod hasłem „Dekada zmian” i ma na celu nie tylko podsumowanie ostatnich lat, ale przede wszystkim określenie wyzwań, którym w nadchodzącym dziesięcioleciu musi sprostać sektor energetyczny. Finał projektu zaplanowany jest w połowie grudnia 2021 roku.

Partnerem strategicznym tegorocznej edycji Akademii Energii ponownie została Polenergia. Grupa od 24 lat jest liderem i pionierem transformacji rynku energii i jako pierwsza w Polsce skutecznie realizuje strategię rozwoju opartą na własnych, nowoczesnych, ekologicznych źródłach energii. Polenergia nie tylko stawia na rozwój w wymiarze ekonomicznym, ale również kieruje się odpowiedzialnością społeczną za obecne i przyszłe pokolenia.

– Jesteśmy przekonani, że przyszła energetyka będzie czysta i zielona. Wymaga to jednak ogromnej transformacji całego systemu i jak najszybszej zmiany postrzegania funkcjonowania rynku energii. Nadchodząca dekada będzie decydująca dla wprowadzenia tych zmian. Dlatego jako Grupa bierzemy aktywny udział w rozwoju energetyki odnawialnej. Dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem wspieramy edukację przyszłych kadr polskiego sektora energetycznego. Tak cenna inicjatywa, jaką jest Akademia Energii, zasługuje na nasze szczególne wsparcie – przyznaje Iwona Sierżega, członek Zarządu Polenergii, nadzorująca w Grupie Pion Czystych Paliw i Ochrony Środowiska.

Zgłoszenia do Akademii Energii przyjmowane są do 1 czerwca 2021 roku.

Formularz aplikacyjny dostępny jest na stronie: https://bit.ly/AkademiaEnergiiX

Więcej o projekcie Akademia Energii: https://paga.org.pl/programy/akademia-energii-x-edycja/

 

 

UDT
Materiał Partnera
Wykorzystanie nowoczesnych metod badawczych w ocenie stanu technicznego urządzeń technicznych pracujących w sektorze energetycznym, chemicznym czy też petrochemicznym jest realizowane przez Centralne Laboratorium Dozoru Technicznego (CLDT) zgodnie z przyjętym przez Urząd Dozoru Technicznego kierunkiem działań. Dla spełnienia przyjętego w UDT założenia zdobycia pozycji lidera innowacyjności w obszarze bezpieczeństwa publicznego i realizowania celów w tym zakresie, specjaliści CLDT od kilku lat wprowadzają do codziennej praktyki badania z wykorzystaniem nowoczesnych metod badawczych. Jedną z takich metod nieniszczących jest metoda emisji akustycznej (AE).
refinery – chemical factory at night with buildings, pipelines and lighting – industrial plant
refinery - chemical factory at night with buildings, pipelines and lighting - industrial plant
Rynek energii rozwija:
Technologie wspiera:
Niektórzy mówią, że szkód klimatycznych nie da się powstrzymać. Ale to samo można powiedzieć o ruchu nawołującym do zmian w myśleniu. Każdy kraj – duży czy mały – może być liderem i ciągnąć za sobą innych - pisze Anna Bjerde, wiceprezes Banku Światowego, w swoim artykule napisanym dla WysokieNapiecie.pl.
budowa
Partner działu Klimat:
Miliardowe zyski przynoszą w Polsce sieci elektroenergetyczne i farmy wiatrowe. A ile zarabia się (lub traci) na sprzedaży i wytwarzaniu energii z węgla, gazu czy biomasy? WysokieNapiecie.pl zebrało wyniki spółek energetycznych za 2020 rok.
wyniki finansowe energetyki 2020
Zielone technologie rozwijają: