Menu
Patronat honorowy Patronage

II Made in Poland

II Kongres Made in Poland to najważniejsze cyfrowe wydarzenie dla rozwoju polskiej gospodarki. Po ogromnym sukcesie jego pierwszej edycji, kolejna odsłona transmitowana będzie 01 - 02 lipca 2021 r. z siedziby Komisji Europejskiej w Berlinie.

Inicjatywa ma na celu promowanie tego, co polskie, tworząc przy tym nasz rodzimy patriotyzm do polskich produktów, usług oraz innowacji. Otwieramy drzwi nie tylko na polski rynek i polskich konsumentów, ale również na rynek zagraniczny. Promujemy dumę z polskiej jakości i doskonałości, kształtujemy świadomość konsumenta o  doświadczeniu, prestiżu i wysokim standardzie Polski na arenie międzynarodowej.

W obliczu nowych wyzwań i szybko zmieniającej się rzeczywistości, kluczową kwestią staje się wspieranie podmiotów polskiej gospodarki i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań. Dzięki wymianie doświadczeń i połączeniu eksperckiej wiedzy trzech filarów gospodarki biznesu, administracji i nauki  wypracowane zostaną możliwości, które otworzą nowe perspektywy rozwoju. Tworzymy idealną przestrzeń do rozmowy, współpracy i działania.

Grono blisko 30 000 uczestników będzie miało okazję wypowiedzieć się na temat kluczowych możliwości i rzucić nowe spojrzenie na kwestie gospodarcze. Partnerami poszczególnych paneli dyskusyjnych będą eksperci, którzy mają realny wpływ na funkcjonowanie danych sektorów gospodarki.

Nadchodzący Kongres to 5 paneli dyskusyjnych, w ramach których podejmowane będą najistotniejsze tematy związane z rozwojem ekonomicznym i społecznym: „Polska – kraj zielonej rewolucji”, „Nauka, biznes – siła polskich innowacji”, „Polish Success Story”, „Biznes bez granic”, „Rynek spożywczy w Polsce”. W ramach wydarzenia poruszone zostaną takie zagadnienia, jak kondycja gospodarcza producentów, wpływ programów rządowych na rozwój rodzimej gospodarki, rola firm rodzinnych, pozycja polskich producentów na arenie międzynarodowej czy wyzwania czekające polską gospodarkę.

_______
Wśród Partnerów Kongresu Made in Poland II są:

Patronat honorowy: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR), Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP), Polska Akademia Nauk (PAN), Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej

Patronat Instytucjonalny: Polska Izba Handlu, Francusko-Polska Izba Gospodarcza, Izba Gospodarcza Energetyki i  Ochrony Środowiska, Polsko-Słowacka Izba Przemysłowo Handlowa, Polsko-Dominikańska Izba Gospodarcza, Polsko-Afrykańska Izba Przemysłowo-Handlowa

Partnerzy merytoryczni: Apator S.A., Jaj-Pol Sp. z o.o., Saturn- Eko Sp. z o.o., Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Wibar Technology  Sp. z o.o., Narodowe Laboratorium Fotoniki i Technologii Kwantowych, Centrum Medycyny Klinicznej DiMedical Sp. z o.o., QNA Technology Sp. z o.o., Volkswagen Poznań Sp. z o.o., WNM Group Sp. z o.o., Eyeshield, RENEX Sp. z o.o., Intereko Energia Sp. z o.o., Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna,  Sitrax Sp. z o.o., RELPOL S.A., IGLOO Sp. z o.o., Atende Industries Sp. z o.o., Betacom S.A., Gmina Grodzisk Mazowiecki, Zakład Ubezpieczeń Społecznych – ZUS

Partnerzy: Adamietz Sp. z o.o., Automationstechnik Sp. z o.o., GMINA MIĘDZYCHÓD, Endolink Sp. z o.o., PLASMA System S.A., „MDM Druk” Sp. z o. o. Sp.k, Piwniczanka, Illustro Szkolenia Doradztwo, DEMARKO Sp. z o. o. Sp.k, On Lemon Sp. z o. o. i wspólnicy sp. j., Pan Drwal sp. z o.o., PV Instalator Polska Grupa PVGE Sp. z o.o., Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości S.A., Van Berde Sp. z o.o. Sp. k., FAKRO Sp. z o. o., Zortrax S.A., Galan Logistics Sp. z o.o., HyperView sp. z o. o.

Patronat medialny: Grupa Interia, Gazeta Wyborcza, Forum Przedsiębiorczości, Biznes Plus, TVP Info, Rzeczpospolita, Staleo.pl, Zrobotyzowany.pl, WysokieNapiecie.pl, Energetyka24, Newspoint, Production Manager, Fintek, przedsię[email protected], Dziennik Warto Wiedzieć, Serwis Administracyjno-Samorządowy, Klub Integracji Europejskiej, eGospodarka.pl, PepeTV, Kapitał Polski

Organizator: Polska Agencja Przedsiębiorczości

Współorganizator: Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Przedsiębiorczości

_______
Adres strony internetowej wydarzenia: www.kongresmip.pl

Osoba do kontaktu: Klaudia Iwanek,  [email protected]
tel. 798 812 306

UDT
Materiał Partnera
Wykorzystanie nowoczesnych metod badawczych w ocenie stanu technicznego urządzeń technicznych pracujących w sektorze energetycznym, chemicznym czy też petrochemicznym jest realizowane przez Centralne Laboratorium Dozoru Technicznego (CLDT) zgodnie z przyjętym przez Urząd Dozoru Technicznego kierunkiem działań. Dla spełnienia przyjętego w UDT założenia zdobycia pozycji lidera innowacyjności w obszarze bezpieczeństwa publicznego i realizowania celów w tym zakresie, specjaliści CLDT od kilku lat wprowadzają do codziennej praktyki badania z wykorzystaniem nowoczesnych metod badawczych. Jedną z takich metod nieniszczących jest metoda emisji akustycznej (AE).
refinery - chemical factory at night with buildings, pipelines and lighting - industrial plant
Technologie wspiera:
Niektórzy mówią, że szkód klimatycznych nie da się powstrzymać. Ale to samo można powiedzieć o ruchu nawołującym do zmian w myśleniu. Każdy kraj – duży czy mały – może być liderem i ciągnąć za sobą innych - pisze Anna Bjerde, wiceprezes Banku Światowego, w swoim artykule napisanym dla WysokieNapiecie.pl.
Miliardowe zyski przynoszą w Polsce sieci elektroenergetyczne i farmy wiatrowe. A ile zarabia się (lub traci) na sprzedaży i wytwarzaniu energii z węgla, gazu czy biomasy? WysokieNapiecie.pl zebrało wyniki spółek energetycznych za 2020 rok.
Zielone technologie rozwijają: