Menu
Patronat honorowy Patronage

Wodór w ciepłownictwie, przemyśle energochłonnym i rolnictwie

Zapraszamy […]

Zapraszamy serdecznie na kolejny (drugi w edycji 2021 r.) workshop wodorowy on-line „Wodór w ciepłownictwie, przemyśle energochłonnym i rolnictwie”.

Workshop Akademii Wiedzy PIME związany z naszym programem „Gospodarka wodorowa w energetyce i transporcie – mapa drogowa dla Polski”, w tym roku również został objęty patronatem honorowym Ministra Krzysztofa Kubowa – Pełnomocnika Rządu ds. gospodarki wodorowej w Polsce.

Partnerem honorowym workshopu jest firma LOOS Centrum –przedstawiciel w Polsce LOOS International największego producenta przemysłowych kotłów parowych i wodnych. LOOS International należy do Grupy BOSCH. W swojej ofercie ma także kotły kondensacyjne na wodór.

Współorganizatorem wydarzenia jest Hydrogen Poland – stowarzyszenie zrzeszające firmy i instytucje z obszaru gospodarki wodorowej.

Wśród prelegentów mamy zaszczyt gościć: panią Aleksandrę Radwańską – International Business Development, Next Kraftwerke, pana Grzegorza Pizon- Partner Bird&Bird, panów Rafała Górczyńskiego – Dyrektora ds. Rozwoju oraz pana Łukasza Sarbiewskiego – Menedżera Sprzedaży ds. Wodoru, LOOSE Centrum, Kotły Przemysłowe BOSH, pana Stefana Liesner z 2G oraz pana Jacka Szymczaka – Izba Gospodarcza Ciepłownictwo Polskie

Workshop odbędzie się 24 marca w godzinach 10.00 – 14.00.

W załączniku znajdą Państwo agendę wydarzenia oraz formularz zgłoszeniowy. Chcąc wziąć udział w workshopie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i odesłać mailem na adres mailto:[email protected]

Przypominamy, że instytucje państwowe, uczelnie mają udział nieodpłatny w workshopie.

Jednocześnie chcieliśmy zaprosić Państwa na drugą część workshopu, która odbędzie się 26.05, szczegóły prześlemy wkrótce.

 

 

W 2020 roku rządowe dopłaty do zakupu aut elektrycznych kosztowały budżet 2 mln zł. W tym czasie, przyznane naprędce, ulgi dla samochodów spalinowych pochłonęły 300 mln zł, z czego 100 mln zł wsparło import paliwożernych SUV-ów z silnikami Diesla. Pomimo obniżki podatku większość hybryd i tak podrożała.
Elektromobilność napędza:
Technologie wspiera:
Od lipca będzie można składać wnioski o dofinansowanie inwestycji w mikroinstalacje fotowoltaiczne w ramach nowej odsłony programu Mój Prąd. Do dotacji będzie można zgłosiś inwestycje dokonane od 1 lutego 2020 roku. Na razie nie wiadomo jednak, jaka będzie wysokość tego dofinansowania. Zasady będą inne niż w poprzednich naborach. Zmieni się też źródło finansowania.
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:
Materiał Partnera
Luty 2021 oprócz doniesień związanych z pandemią COVID był związany z wystąpieniem głębokiego kryzysu energetycznego w Teksasie w Stanach Zjednoczonych. Kryzys ten pokazuje, jak ważne dla stabilności  sieci elektroenergetycznej, jest  tworzenie różnorodnych rezerw mocy, w tym zdolności importowych oraz prowadzenie programów Demand Side Response (DSR).
Technologie wspiera:
Zgodnie z opublikowaną umową Polska-USA 18 miesięcy zajmie Amerykanom analiza warunków, na jakich mogliby spełnić oczekiwania strony polskiej i przedstawienie ich w raporcie. Tymczasem Westinghouse -jedyna firma amerykańska, która mogłaby budować reaktory nad Wisłą- jest na sprzedaż
Technologie wspiera: