Menu
Patronat honorowy Patronage

Edycja Programów Inwestor w Kapitał Ludzki oraz Firma Przyjazna Klientowi 2020 zakończona

Z końcem stycznia 2021 zakończyła się kolejna edycja programów certyfikacyjno-badawczych Inwestor w Kapitał Ludzki oraz Firma Przyjazna Klientowi.

Godła Firma Przyjazna Klientowi (FPK) oraz Inwestor w Kapitał Ludzki (IwKL) mają szczególne znaczenie – nadają je bowiem sami pracownicy firm oraz klienci, którzy oceniają różne aspekty współpracy z przedsiębiorstwem.

Programy badawcze mają formę cykliczną i są organizowane przez agencję badawczą Experience Institute (do niedawna funkcjonującą z ramienia Fundacji Digital Knowledge Observatory). Do każdego z nich firmy mogą zgłaszać się przez cały rok. Oficjalne zakończenie edycji odbywa się w styczniu i jest zazwyczaj zakończone Galą rozdania nagród oraz certyfikatów. W tym roku, ze względu na pandemię Gala nie mogła się odbyć.

W roku 2020 Laureatami programu Firma Przyjazna Klientowi zostały 24 organizacje:

4Life Direct Sp. z o.o., Aviva, Celsium Sp. z .o.o, CS Group Polska S.A., Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A, ECO Jelenia Góra Sp. z o.o., ECO Kutno Sp. z o.o., ECO Malbork Sp. z o.o., ECO Tarnobrzeg Sp. z o.o., Energetyka Cieplna Opolszczyzny S.A., General Logistics Systems Poland Sp. z o.o., Generali Polska, Idea Getin Leasing S.A., Idea Money S.A., IMPULS-LEASING Polska Sp. z o.o., Mondial Assistance, Natural Pharmaceuticals Sp. z o.o., NEONET, Orange Polska S.A., Panorama Firm Sp. z o.o., PGE Obrót S.A., Santander Consumer Bank S.A., Szczecińska Energetyka Cieplna Sp. z o.o., Wonga.

Certyfikat oraz Godło Inwestor w Kapitał Ludzki w 2020 należą do 9 Firm:

Energetyka Cieplna Opolszczyzny S.A., Krakowskie Biurko Festiwalowe, Link4 Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., Michelin Polska S.A., NetWorkS! Sp. z o.o., No Limit Sp. z o.o., T-Mobile Polska S.A., Unum Życie TUiR S.A.

Programy Inwestor w Kapitał Ludzki oraz Firma Przyjazna Klientowi posiadają długoletnią tradycję. Pierwszy z nich obecny jest na polskim rynku od 20 lat, drugi – od 17 lat. Przez te wszystkie lata rynek zmieniał się, modyfikacji uległy także warunki otrzymania każdego z wyróżnień. Niezmiennie jednak pozostają one odznaczeniami niezależnymi i trudnymi do zdobycia. By otrzymać certyfikat Firma Przyjazna Klientowi lub/i Inwestor w Kapitał Ludzki, podmioty zgłaszające się do programów muszą przejść szczegółowy proces badawczy i spełnić określone w nim standardy. Certyfikatami są wyróżnione firmy, w których zadowoleni klienci lub pracownicy zdecydowanie przeważają nad osobami mającymi zastrzeżenia do któregoś z ocenianych aspektów działalności przedsiębiorstwa (tj. komunikacja, jakość usług, relacje, zadowolenie ze współpracy itd.).

Organizatorem programów Inwestor w Kapitał Ludzki oraz Firma Przyjazna Klientowi jest Experience Institute, niezależna agencja badawcza, zajmująca się problemami przedsiębiorczości, marketingu, HR, wdrażania innowacji oraz edukacji ekonomicznej społeczeństwa i biznesu.

Informacje o Programach znajdują się na stronach internetowych:
Inwestor w Kapitał Ludzki: https://inwestorwkapitalludzki.pl/
Firma Przyjazna Klientowi: https://firmaprzyjaznaklientowi.pl/

 

Wzrastające ceny energii elektrycznej coraz częściej skłaniają odbiorców o dużych wolumenach zużycia do poszukiwania alternatywnych możliwości zakupu energii – przede wszystkim energii zielonej, pozwalającej nie tylko przyczynić się do ochrony klimatu, ale także budowania pozytywnego wizerunku firmy, korzystającej ze źródeł odnawialnych. Każdy odbiorca może oczywiście zrealizować we własnym zakresie projekt budowy źródła odnawialnego, np. źródła fotowoltaicznego, jednak nie dla wszystkich będzie to rozwiązanie optymalne. Alternatywą jest zawarcie umowy na sprzedaż energii elektrycznej bezpośrednio od jej wytwórcy, czyli tzw. corporate Power Purchase Agreement (cPPA). W ostatnim czasie zainteresowanie tego typu umowami w Polsce znacznie wzrasta, nawet pomimo występowania pewnych barier prawnych narzuconych przez ustawodawcę.
Zielone technologie rozwijają:
W ostatnim roku moc farm wiatrowych na całym świecie wzrosła o rekordowe 82 GW - szacuje Światowa Rada Energetyki Wiatrowej (GWEC). Dynamiczny rozwój pociągnął za sobą jednak problemy z dostępnością drewna na łopaty. W efekcie rośnie zainteresowanie wykorzystaniem np. zużytych plastikowych butelek.
Farma wiatrowa, źródło: MHI Vestas
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:
Materiał Partnera
W styczniu bieżącego roku w rzeszowskim Parku Naukowo-Technologicznym rozpoczął pracę zakład produkcyjny należący do Phoenix Contact E-Mobility. Spółka z branży elektromobilności uruchomiła już produkcję i aktywnie rekrutuje kolejnych pracowników.
Elektromobilność napędza:
Technologie wspiera:
Izba Rozliczeniowa Giełd Towarowych – instytucja prowadząca rozliczenia i rozrachunek wszystkich rynków towarowych oraz finansowych prowadzonych przez Towarową Giełdę Energii - podsumowuje swoją działalność w 2020 roku. Świętująca w ubiegłym roku dziesięciolecie działalności operacyjnej izba rozliczeniowa świetnie poradziła sobie w warunkach pandemii, która zachwiała cenami na giełdzie.