Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Technologia
  4. >
  5. Firma Phoenix Contact E-mobility produkująca systemy ładujące pojazdy elektryczne m.in. dla Tesli, Volkswagena czy BMW otwiera oddział w Rzeszowie

Firma Phoenix Contact E-mobility produkująca systemy ładujące pojazdy elektryczne m.in. dla Tesli, Volkswagena czy BMW otwiera oddział w Rzeszowie

Materiał Partnera
W styczniu bieżącego roku w rzeszowskim Parku Naukowo-Technologicznym rozpoczął pracę zakład produkcyjny należący do Phoenix Contact E-Mobility. Spółka z branży elektromobilności uruchomiła już produkcję i aktywnie rekrutuje kolejnych pracowników.
wysokie

Phoenix Contact E-Mobility to spółka należąca do Phoenix Contact, globalnego lidera rynku w dziedzinach elektrotechniki, elektroniki i automatyki, która współpracuje ze światowymi producentami samochodów, m.in. Tesla, Volkswagen, BMW czy PSA. Nietrudno zauważyć gwałtowny wzrost rynku elektromobilności, a wraz z nim zapotrzebowania na systemy ładowania – najbardziej pożądany produkt spółki, widoczny głównie tam, gdzie państwa wspierają zakup samochodu elektrycznego lub hybrydowego za pomocą subsydiów.

wysokie

Firma produkuje wysokiej jakości systemy ładujące pojazdy elektryczne.

Phoenix Contact E-Mobility planowało uruchomienie nowej fabryki pod koniec pierwszego kwartału 2021 roku, jednak zakład został ukończony przez firmę Panattoni w rekordowym czasie pięciu miesięcy, dzięki czemu produkcja rozpoczęła się już w styczniu bieżącego roku. Oddany do użytku jeszcze w grudniu 2020 budynek jest przyjazny środowisku, o czym świadczy certyfikat BREEAM na poziomie „Very good”. Obiekt o powierzchni 15000 m2 podzielony został na 14000 m2 magazynów i powierzchni produkcyjnej oraz 1000m2 nowoczesnych, komfortowych biur.

Zobacz film: od placu do 15000 m2 zakładu produkcyjnego w 5 miesięcy.

Dogodna lokalizacja Parku Naukowo-Technologicznego Rzeszów-Dworzysko, czyli bliskość drogi ekspresowej S19, autostrady A4 i rzeszowskiego lotniska, grała istotną rolę w wyborze tego miejsca pod inwestycję. Należy również wspomnieć, że na decyzję wpłynął także fakt dogodnego dostępu do wykwalifikowanej kadry inżynierskiej pochodzącej z rzeszowskich uczelni wyższych.

wysokie1
Praca w zakładzie produkcyjnym Phoenix Contact E-Mobility ruszyła w styczniu 2021

Ładowarki samochodowe, które od stycznia produkuje rzeszowska fabryka, zostały w 2019 roku nagrodzone w kategorii Transport konkursu Good Design Award. Ta międzynarodowa nagroda przyznawana jest każdego roku przez Muzeum Architektury i Projektowania Athenaeum w Chicago dla najbardziej innowacyjnych projektów przemysłowych, produktowych i graficznych. Docenione przez jury kable wyróżniają się nowoczesnym wyglądem oraz wytrzymałością, którą zawdzięczają używanym przez producenta materiałom najwyższej jakości.

Spółka Phoenix Contact E-Mobility zdobyła również nagrodę Innowatora Roku za opracowanie przyjaznej środowisku technologii HPC (High Power Charging), umożliwiającej dużo szybsze ładowanie pojazdów hybrydowych i elektrycznych. HPC pozwala na przejechanie 100km po zaledwie kilku minutach podłączenia do stacji ładującej. Innowacyjna spółka jeszcze w tym roku w samym Rzeszowie planuje zatrudnić nawet 200 osób.

Artykuł sponsorowany

Elektromobilność napędza:
Technologie wspiera:
Izba Rozliczeniowa Giełd Towarowych – instytucja prowadząca rozliczenia i rozrachunek wszystkich rynków towarowych oraz finansowych prowadzonych przez Towarową Giełdę Energii - podsumowuje swoją działalność w 2020 roku. Świętująca w ubiegłym roku dziesięciolecie działalności operacyjnej izba rozliczeniowa świetnie poradziła sobie w warunkach pandemii, która zachwiała cenami na giełdzie.
gielda notowania
Rynek energii rozwija:
Za benzynę, diesla i LPG zapłacimy na stacjach już tyle, co przed wybuchem epidemii w Polsce. Najwyższe od roku notowania ropy mogą wkrótce wywindować cenę benzyny w okolice 5 zł/l. To efekt pompowania gotówki przez banki centralne, odzywającego popytu i cięć produkcji. Kierowców może pocieszyć fakt, że wciąż tankujemy niemal najtaniej w UE.
ceny benzyny polska europa 2021
Rynek energii rozwija:
Zielone technologie rozwijają: