Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Cykl podcastów Polska Neutralna Klimatycznie

Cykl podcastów Polska Neutralna Klimatycznie

W grudniu 2020 roku uruchomiony został cykl podcastów Polska Neutralna Klimatycznie, dotyczących transformacji energetycznej. Tematem rozmów są odnawialne źródła energii oraz dynamicznie rozwijająca się energetyka rozproszona i prosumencka.
Podcast

Przejście na gospodarkę neutralną dla klimatu i wypełnienie zobowiązań unijnych dotyczących poziomu redukcji gazów cieplarnianych wiąże się z koniecznością prowadzenia w kraju transformacji energetycznej. Według ekspertów zapewnienie optymalnego kosztowo procesu, w którym z jednej strony uwolnimy prywatne środki inwestycyjne, stymulując rozwój małych i średnich krajowych firm, a z drugiej strony zapewnimy, że duże spółki z branży paliwowo-energetycznej znajdą swoje nowe nisze, doprowadzi do rozwoju polskiego miksu energetycznego i konkurencyjności w OZE.Podcast

Do udziału w cyklu rozmów zaproszeni zostali przedstawiciele trzech obszarów związanych z technologiami niskoemisyjnymi:

  • firmy specjalizujące się w energetyce słonecznej – zarówno w fotowoltaice, jak i kolektorach słonecznych;
  • firmy i instytucje działające w obszarze energetyki wiatrowej, w szczególności morskiej (offshore) oraz
  • firmy związane z produkcją wodoru.

Podcasty dostępne są na stronie www.anchor.com/polska-neutralna

Organizatorem nagrań jest Agencja City.

W 2020 roku wzrósł import energii elektrycznej z Czech, Szwecji, Niemiec, Słowacji i Ukrainy, osiągając rekordowe 13,1 TWh netto. Na zakup prądu za granicą wydaliśmy ok. 3 mld zł. Zdarzają się już chwile, gdy bez importu groziłoby nam wprowadzenie stopni zasilania, ale nie brakuje też godzin, w których to nasi sąsiedzi potrzebują naszej pomocy.
wymiana miedzyoperatorska polski 2020
Odpowiedzialność za zapewnienie mieszkańcom stolicy dostaw ciepła spoczywa na władzach Warszawy i one powinny opracować raport, który powie nam skąd się brały awarie tegorocznej zimy.
golden steel pipe network in crude oil refinery
golden steel pipe network in crude oil refinery
NFOŚiGW zlicza ostatnie wnioski o dopłaty do paneli fotowoltaicznych. Już wiadomo, że ich liczba znacznie przekroczyła, i tak powiększony, budżet programu. Dla kogo wystarczy pieniędzy i co o tym zdecyduje? Kiedy ruszy nowy program Mój prąd? Sprawdzamy.
moj prad wyplaty dofinansowania 01 2021
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:
Francja, podobnie jak Polska, nie osiągnęła unijnego celu udziału OZE w miksie energetycznym kraju na koniec 2020 roku. Zdaniem państwowego audytora Pałac Elizejski popełnił błąd. Przesadził z dotowaniem „zielonego” prądu, rywalizującego z bezemisyjnym atomem, zapominając o sektorze ciepłowniczym. O tym ostatnim rzadko pamięta się także w Warszawie.
france-wiatrak-1058699 640