Menu
Patronat honorowy Patronage

X-jubileuszowa edycja Forum Technologii w Ciepłownictwie i Energetyce – Spalanie Biomasy

W tym roku wyjątkowo zapraszamy 10 grudnia 2020 do waszych domów oraz biur gdzie przed monitorami komputerów będziecie Państwo mogli poczuć się jak na Forum Biomasy otoczeni gronem ekspertów i znajomych z branży, zasłuchani w wyjątkowe ciekawe tematy tegorocznych wystąpień.

W trakcie Forum uczestnicy poznają najnowsze i najważniejsze zmiany/wyzwania jakie czekają rynek biomasy oraz technologie które będą jej przyszłością, a w programie Forum między innymi:

 • Dyrektywa REDII – na jakim etapie wdrażania do polskiego prawa jesteśmy?
 • Jak przepisy Dyrektywy REDII wpłyną na regulacje kształtujące rynek biomasy w Polsce?
 • Czy znajdzie się miejsce dla biomasy w planowaniu transformacji klimatycznej?
 • Jakie są prognozy cen emisji CO2 na najbliższy czas?
 • Jakie klasy/sortymenty drewna, pozyskiwanego obecnie w lasach polskich można zużywać na cele energetyczne zgodnie z obecnymi przepisami prawa.
 • Kryteria zrównoważonego rozwoju i ograniczania emisji gazów cieplarnianych (GHG) w odniesieniu do paliw z biomasy – wyzwania dla dostawców i odbiorców w zakresie Dyrektywy REDII.
 • Drewno energetyczne i kryteria równoważności biomasy.
 • Biomasa ze źródeł lokalnych – produkcja i logistyka
 • Zielony wodór z biomasy nowym kierunkiem w rozwoju sektora.
 • Ślad węglowy – kto i dlaczego powinien go obliczać?
 • Dobór instalacji fotowoltaicznej do potrzeb własnych dla zakładu produkującego pellet, biomasę oraz ciepłowni – cel stosowania
 • Z jakich źródeł możemy pozyskać finansowanie na nowe inwestycje biomasowe?
 • Case study – PEC jako doskonały przykład wykorzystania lokalności biomasy.
 • Case study – Biomasa w zakładzie przemysłowym jako produkt oraz przykład wykorzystania surowca na własne potrzeby

Już od 10 lat nasze Forum Biomasy to najważniejsze i największe jesienne spotkanie branży ODBIORCÓW – DOSTAWCÓW – PRODUCENTÓW biomasy na cele energetyczne.

Na naszym wydarzeniu spotkać można cały przekrój rynku począwszy od regulatorów, po potencjalnych i obecnych wytwórców ciepła i energii z biomasy, producentów i dostawców biomasy, dostawców technologii, dostawców surowca, jak również firmy inżynieryjne i badawcze.

Szczegółowe informacje oraz możliwość rejestracji uzyskają Państwo pod linkiem: https://powermeetings.eu/forum-technologi-w-cieplownictwie-energetyce-spalanie-biomasy/ lub pisząc na adres: [email protected]

Zapraszamy do udziału, z pewnością warto do nas dołączyć aby być na bieżąco z tym co się dzieje w branży!

Pytania? Zapraszam do kontaktu:

Jolanta Szczepaniak
Manager Działu Industry
powermeetings.eu
tel.: +48 22 740 67 80
kom.: +48 505 659 477

e-mail: [email protected]
www.powermeetings.eu
https://www.facebook.com/powermeetings.eu/
https://www.instagram.com/renewableenergy_pl/
https://www.linkedin.com/company/powermeetingseu-industry

Duńczycy za drugim podejściem przewiercili się pod plażą Houstrup na zachodnim wybrzeżu Półwyspu Jutlandzkiego i ułożyli w przewiercie rurę przyszłego gazociągu Baltic Pipe. Będzie to wejście gazociągu na duński brzeg, skąd pobiegnie do terminala odbiorczego i stacji oczyszczania gazu Nybro.
Państwowe spółki wykupują polskie aktywa międzynarodowych inwestorów. Po elektrowniach EDF i Engie przyszedł czas na fińskie Fortum. A kto zainwestuje w małe, powiatowe ciepłownie, które według ministra klimatu miały być "kręgosłupem naszej transformacji"?
Technologie wspiera:
Ministerstwo Klimatu i Środowiska opublikowało projekt zmian w ustawie o elektromobilności. Strefy czystego transportu mają być od 2030 r. obowiązkowe, ale jeśli powstaną wcześniej - będzie łatwiej do nich wjechać. Carsharing zyska definicję i przywileje.
Elektroauto, Elektromobilität, Elektroantrieb, Schild, fördern, Diesel, Elektroautos, Auto, Elektromotor, Elektrotankstelle, PKW, Staat, Politik, Verbot, Zukunft, Dieselmotor, Technologie, e-auto, umweltfreundlich, Elektro, Verbrennungsmotor, Dieselautos, verboten, Werbung, Illustration, Hintergrund, Zeichen, Symbol, modern, Himmel, Antrieb, e mobil, e Mobilität, e-mobil, e-Mobilität, e, Elektrifizierung, elektrisch, Elektro-Mobilität, Emobilität, Energie, Energiespeicher, Fahrzeug, grün, Mobilität, Nachhaltigkeit, Verkehr, e-car, Verkehrsschild, Öko, e-mobility, staatliche Förderung
Do połowy wieku moc uzyskiwana z elektrowni posadowionych na morzach i oceanach ma wzrosnąć w Unii Europejskiej około 30-krotnie. Komisja Europejska szacuje, ze potrzebne będzie na to prawie 800 mld euro. Nowo zaprezentowana strategia zakłada większą współpracę państw w rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, wspólne projekty wielu państw będą priorytetem