Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Technologia
  4. >
  5. Wirtualny Pulpit – najbezpieczniejsze rozwiązanie dla branży energetycznej

Wirtualny Pulpit – najbezpieczniejsze rozwiązanie dla branży energetycznej

Materiał Partnera
Trwająca epidemia COVID-19 wymusiła na wielu firmach skierowanie pracowników do pracy zdalnej. Przeniesienie kultury pracy do domu nastąpiło nawet w organizacjach, w których do tej pory jej nie było. Jest to z pewnością spore wyzwanie dla działów IT, które muszą dostarczyć́ wydajną infrastrukturę̨, zapewnić bezpieczeństwo i pełne wsparcie techniczne. Problem ten niemal całkowicie rozwiązuje technologia VDI (Virtual Desktop Infrastructure) - czyli wizualizacja pulpitu roboczego.   
network-2402637 1280

Wiele działów IT zadaje sobie te same pytania. Jak zapewnić sprzęt dla wszystkich pracowników? Jak zapewnić im dostęp do firmowych aplikacji  i ustawień? Czy dane firmowe są bezpieczne? Czy dane moich Klientów są wciąż poufne? Rozwiązaniem tych wszystkich problemów jest EXATEL Wirtualny Pulpit.

Jak działa Wirtualny Pulpit?

Upoważnieni użytkownicy uzyskują dostęp do swoich wirtualnych pulpitów  z wykorzystaniem przeglądarki WWW, korzystając z dowolnego urządzenia (komputer, laptop, tablet lub nawet smartfon). W trakcie logowania użytkownik proszony jest o podanie swoich poświadczeń bezpieczeństwa (użytkownik AD i hasło) oraz drugiej formy identyfikacji z wykorzystaniem tokena. Po podaniu tych danych automatycznie nawiązywane jest bezpieczne połączenie pomiędzy urządzeniem dostępowym użytkownika, a środowiskiem w Data Center EXATEL.wirtualny pulpit vdi

„Ostatnio dużo pisało się o atakach z wykorzystaniem zdalnego pulpitu. Nawet komputer firmowy używany w nieodpowiedni sposób, w domu po godzinach pracy potrafi narazić całą firmę na niebezpieczeństwo. W obecnej sytuacji nie ma czaus na testowanie nowych rozwiązań. Wszyscy potrzebujemy gotowych produktów, dlatego warto postawić przede wszystkim na bezpieczeństwo i  zainwestować w nasze rozwiązanie” – mówi Tomasz Ciepliński kierownik Zespołu Wsparcia Sprzedaży oraz Zespołu Rozwoju Produktów EXATEL

Nie trzeba być specjalistą IT, aby dostrzec zalety takiego rozwiązania. Przede wszystkim to bezpieczeństwo. Poza uznanym na całym świecie oprogramowaniu amerykańskiej firmy Citrix oraz dwuskładnikowym logowaniem EXATEL Wirtualny Pulpit ofertuje rozbudowaną politykę bezpieczeństwa na rynku. To m.in. kontrola nad kopiowaniem plików, przenoszeniem danych do schowka, podłączaniem urządzeń jak kamery czy drukarki. Można dodatkowo zabezpieczyć się przed kopiowaniem danych z ekranu za pomocą urządzeń zewnętrznych (np. aparatów) wprowadzając tzw. znak wodny dla wszystkich użytkowników.

Elastyczność i duży komfort pracy

Wirtualny Pulpit pozwala nam na pracę na dowolny systemie operacyjny (Windows, Mac, Linux), a nawet na urządzeniach mobilnych (iPhone, Android) bez konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania. We wszystkich wypadkach wystarczy nam przeglądarka. Nie trzeba także zapamiętywać kolejnych haseł do logowania. Wystarczy to, którego używamy, gdy jesteśmy w filmie.

„Technologia wirtualnych pulpitów nie jest czymś nowym na rynku IT. Natomiast to co wyróżnia nas od innych, to usługa świadczona z polskiego Data Center, a nie z chmury ulokowanej gdzieś poza granicami kraju! Całość zabezpieczona jest dodatkowo naszym autorskim rozwiązaniem przeciwko atakom wolumetrycznym tj. antyDDoS TAMA EXATEL” – dodaje Tomasz Ciepliński.

Usługa dla każdego?

EXATEL Wirtualny Pulpit to idealne rozwiązanie dla każdej organizacji, która potrzebuje bezpiecznego narzędzia do pracy zdalnej. Nadaje się zarówno dla szkół i uczelni, urzędów, Jednostek Samorządu Terytorialnego, szpitali, firm ubezpieczeniowych, banków czy dla sektora energetycznego. To także idealne rozwiązanie dla Biura Obsługi Klienta (BOK) oraz Call Center. Oferuje pełne wsparcie dla narzędzi ujednoliconej komunikacja, takich jak Microsoft Teams i Skype for Business – niezbędnych do pracy zdanej czy nauki online. Ważne jest też to, że klient nie musi inwestować we własne komputery, a przy tym ma pełne wsparcie techniczne ze strony EXATEL.

Technologia dla energetyki

Energetyka to jedna z kluczowych gałęzi gospodarki, dla której ciągłość działania i bezpieczeństwo pracy są jednymi z najważniejszych zadań w dobie pandemii. Domowe łącza, które nie zapewniają gwarancji parametrów jakościowych dodatkowe obciążone zdalną nauką, potrafią w sposób bardzo niekorzystny wpłynąć na pracę z domu. Co więcej, wykorzystanie po godzinach pracy nieodpowiednio zabezpieczonego sprzętu służbowego może narazić całą firmę na infekcję złośliwego oprogramowania. Rozwiązaniem tych problemów jest Wirtualny Pulpit, który umożliwia pracę z dowolnego urządzenia (poprzez przeglądarkę WWW) zapewniając najwyższy poziom bezpieczeństwa danych firmy.wirtualny pulpit exatel

Dzięki takiemu rozwiązaniu dział IT może zaoszczędzić czas, nie rezygnując  z bezpieczeństwa. Ma także pełną kontrolę nad przepływem danych między pracownikami. A oni zapewniony pełen dostęp do dokumentów firmowych. Jest to kluczowe dla sprawnego funkcjonowania firmy.

Wszystkich zainteresowanych tym, jak działa EXATEL Wirtualny Pulpit, zapraszamy na darmowy webinar. Odbędzie się on 3 grudnia o godzinie 10.00 Szczegóły dostępne są pod tym linkiem    https://exatel.pl/wirtualny-pulpit/?utm_source=wys_nap&utm_medium=txt&utm_campaign=vdi

Rynek energii rozwija:
Technologie wspiera:
Czy polski rynek fotowoltaiki jest gotowy na "uberyzację"? Norweski start-up Otovo wchodzi na polski rynek, by zawalczyć o klientów, którzy przez internet kupią instalację fotowoltaiczną. Firma, która działa w kilku krajach europejskich oraz w Brazylii, uznała polski rynek za bardziej atrakcyjny od niemieckiego.
Źródło: Hymon Fotowoltaika Sp. z .o.o.
Optimized by JPEGmini 3.14.12.71901706 0x79cee28c
Autor zdjęcia: Testowy autor
Duńczycy za drugim podejściem przewiercili się pod plażą Houstrup na zachodnim wybrzeżu Półwyspu Jutlandzkiego i ułożyli w przewiercie rurę przyszłego gazociągu Baltic Pipe. Będzie to wejście gazociągu na duński brzeg, skąd pobiegnie do terminala odbiorczego i stacji oczyszczania gazu Nybro.
baltic pipe dania
Państwowe spółki wykupują polskie aktywa międzynarodowych inwestorów. Po elektrowniach EDF i Engie przyszedł czas na fińskie Fortum. A kto zainwestuje w małe, powiatowe ciepłownie, które według ministra klimatu miały być "kręgosłupem naszej transformacji"?
linie
Rynek energii rozwija:
Technologie wspiera:

Śledź zmiany w energetyce.
Zapisz się do naszego newslettera!