32. Konferencja Energetycznej EuroPower oraz Kongres OZE Power - bezpieczna i wygodna formuła kongresu!

32. Konferencja Energetycznej EuroPower oraz Kongres OZE Power - bezpieczna i wygodna formuła kongresu!

W dniach 16-17 listopada 2020 odbędzie się 32. Konferencja Energetycznej EuroPower oraz Kongres OZE Power. Wydarzenie zostanie zrealizowane w formie ONLINE na dedykowanej platformie konferencyjnej.

Celem, który przyświeca konferencji jest merytoryczna debata ekspertów dotycząca sektora energetycznego oraz rozwoju odnawialnych źródeł energii. Społeczeństwo, energetyka, gospodarka to trzy szczególne filary na których, opiera się nasze wydarzenie od lat. Eksperci przyznają, że pandemia przyspieszy transformację polskiej energetyki, dając pozytywny impuls gospodarczy oraz społeczny. Wspólnie z EuroPower odbędzie się również OZE Power, podczas którego porozmawiamy o najnowszych trendach w energetyce oraz  dążeniu do neutralności energetycznej.

Podczas panelu otwierającego dwudniowy kongres podyskutujemy o energetyce polskiej w procesie transformacji oraz o wyzwaniach, które za nią stoją. Wraz z ekspertami omówimy także instrumenty finansowe wspierające proces neutralności klimatycznej oraz rozważymy scenariusze dostosowania infrastruktury prawnej, organizacyjnej i technicznej do rozwoju energetyki rozproszonej. Pierwszego dnia wydarzenia nie zabraknie również takich zagadnień jak rola gazu w transformacji energetycznej, cyfryzacja sektora energetycznego oraz czynniki wpływające na rozwój farm fotowoltaicznych.

Drugiego dnia Kongres rozpoczniemy od debaty o smart konsumencie jako nowe wyzwanie sektora energetycznego, przeanalizujemy proces odchodzenia od węgla oraz wykorzystania paliw alternatywnych w polskiej energetyce. Zastanowimy się również jaki wpływ na branżę ma integracja transportu, ciepłownictwa i elektroenergetyki. W ramach podsumowującego bloku tematycznego poruszymy tematy związane z wykorzystaniem wodoru w dekarbonizacji i integracji sektorów oraz realizacją wspólnego celu „zazielenienia” elektroenergetyki.

W 32. Konferencji Energetycznej EuroPower oraz Kongresie OZE Power w roli prelegentów wystąpią m. in.:

  • Ireneusz Zyska, Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii, Ministerstwo Klimatu
  • Zbigniew Gryglas, Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Aktywów Państwowych
  • Anna  Chmielewska , Associate Director, Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju
  • Jerzy Buzek, Poseł do Parlamentu Europejskiego, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego w latach 2009-2012, Premier Rządu RP w latach 1997-2001
  • Wojciech Drożdż, Wiceprezes Zarządu ds. Innowacji i Logistyki, Enea Operator
  • Robert  Zasina, Prezes Zarządu, TAURON Dystrybucja
  • Roman Szwed, Prezes Zarządu, Atende
  • Bartłomiej Orzeł, Pełnomocnik Premiera ds. Czystego Powietrza, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
  • Tomasz Bendlewski, Dyrektor Pionu Energetyki i Gazownictwa, Asseco Poland
  • Filip Kowalski, General Manager for Energy & Natural Resources, SAP, Middle Eastern Europe

Kongres ONLINE umożliwia uczestnikom skorzystanie ze specjalnie przygotowanej platformy z dostępem do streamingu z głównej sceny kongresu, strefy Partnerów, możliwość zadawania pytań i komentowania bieżącej dyskusji, a także możliwość nawiązywania relacji na prywatnych czatach, videoczatach.

Kongres jest realizowany w ramach działalności MMC Polska organizującej prestiżowe kongresy, konferencje, warsztaty i szkolenia biznesowe dedykowane specjalistom, kadrze menadżerskiej oraz zarządom firm.

 

Zobacz także...

Komentarze

Patronat honorowy

Partnerzy portalu

PGE PSE