Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Fotowoltaika
  4. >
  5. ZNShine Solar zwiększa wydajność produkcyjną do 10 GW Rocznie

ZNShine Solar zwiększa wydajność produkcyjną do 10 GW Rocznie

Materiał Partnera
Plan ekspansji opiera się na coraz większym zapotrzebowaniu rynku, na moduły o zwiększonej trwałości i odporności na zabrudzenia. Znshine Self-cleaning Graphene. 11 sierpnia 2020 roku – producent modułów fotowoltaicznych firma ZNShine Solar ogłosiła plan rozwoju wysokowydajnych modułów 10GW. Plan rozwoju wynika z zapotrzebowania rynku oraz zamówień i potrzeb klientów.
Znshine

Artykuł sponsorowany

Nowy plan ekspansji to główne zadanie inwestycyjne ZNShine Solar na rok 2020. Jest on także niezbędny dla zagwarantowania zwiększenia udziału firmy na rynku globalnym. Baza produkcyjna projektu znajduje się w Suqian, prowincja Jiangsu. Szacuje  się, że całkowite koszty projektu wyniosą 5,5 mld CNY, a całkowita planowana wydajność produkcyjna osiągnie 10GW.

Konstrukcja projektu obejmuje dwa etapy. Etap pierwszy wydajności produkcyjnej modułu 4GW obejmujący obszar 124000 metrów kwadratowych zostanie oficjalnie oddany do produkcji w listopadzie 2020 roku. Etap drugi 6GW ma zostać oddany do eksploatacji w roku 2021.

Nowy projekt zakłada wykorzystanie najbardziej zaawansowanego sprzętu produkcyjnego na świecie oraz automatycznej linii produkcyjnej, co łączy się w wprowadzeniem technik cięcia nieniszczącego, technologii enkapsulacji o dużej gęstości i niewielkiej przestrzeni oraz technologii wieloprzekrojowej. Projekt pozostaje kompatybilny z ostatnio produkowanymi ogniwami solarnymi 18X i 210mm.

Maksymalna kompatybilna wersja modułu będzie posiadać wymiary 2650x1450mm, co skutecznie usprawni wydajność produkcyjną w zakresie wysokowydajnych modułów, a maksymalna stabilna masowa moc produkcyjna wyniesie 720W dla pojedynczych i podwójnych modułów szklanych. Wdrożenie projektu wiąże się ponadto ze stworzeniem przez ZNShine dodatkowych 2000 lokalnych miejsc pracy, co znacznie wpłynie na rozwój przemysłu energii odnawialnej w Suqian.

Sprzęt o nowej pojemności będzie przede wszystkim wykorzystywany do produkcji ogniw 18x / 210mm modułów wysokowydajnych. ZNShine Solar stosuje szereg innowacyjnych i technicznie zaawansowanych technologii, takich jak technologia produkcji dużych płytek krzemowych, enkapsulacja o dużej gęstości, MBB itp., o wydajności przetwarzania energii słonecznej ponad 21% i mocy wyjściowej modułu ponad 600W. Każdy wysokowydajny moduł ZNShine może być wyprodukowany według zamówienia klienta w technologii powłoki grafenowej w celu zwiększenia możliwości samooczyszczenia modułu i zwiększenia wydajności wytwarzania energii na Wat.

  1. Moduł 10MBB– ZNShine Solar, to lider w obszarze technologii MBB, posiadający doświadczenie w technologii produkcji masowej 12BB. Technologia MBB pozwala na znaczne ograniczenie odbioru prądu oraz zwiększenie optycznych i elektrycznych parametrów eksploatacyjnych modułu. Moduł MBB charakteryzuje się lepszą zdolnością reakcji na słabe światło, skutecznie usprawniając wydajność wytwarzania energii elektrycznej modułu w pełnym wymiarze czasu.
  2. Zastosowanie technologii cięcia nieniszczącego – tradycyjna technologia cięcia ogniw związana jest w użyciem siły mechanicznej rozrywającej ogniwo wzdłuż nacięcia, co powoduje powstawanie mikropęknięć na powierzchni cięcia, mających wpływ na wytrzymałość mechaniczną ogniwa. W celu zwiększenia niezawodności nowych produktów, ZNShine Solar wprowadza „technologię cięcia nieniszczącego”, wykorzystującą „laser niskotemperaturowy”, która, w połączeniu z zasadą rozszerzania się w wyniku działania ciepła i kurczenia w wyniku działania zimna, bez oddziaływania zewnętrznych sił mechanicznych umożliwia naturalne rozdzielenie ogniw. W wyniku tego procesu powierzchnia cięcia pozostaje gładka, bez pęknięć a wytrzymałość mechaniczna ogniwa wzrasta.
  3. Technologia enkapsulacji o dużej gęstości – ZNShine Solar wprowadza najnowszą technologię spawania oraz taśmowe materiały spawalnicze w przemyśle. Dzięki miejscowemu procesowi spłaszczania taśmy spawalniczej, odległość pomiędzy ogniwami ograniczono do 0,5 mm. Jest to metoda enkapsulacji o dużej gęstości, która znacznie zmniejsza rozmiar modułu. W porównaniu z „technologią laminacji” ta technologia pozwala na skuteczne wyeliminowanie ryzyka pęknięcia ogniwa i utraty mocy oraz zwiększa moc wyjściową modułu.
  4. Parametry niskonapięciowe – szeregi o wysokiej mocy, zmniejszenie kosztów równowagi systemu. W porównaniu z konwencjonalnym projektem 500W, napięcie obwodu otwartego nowego projektu 600W ZNShine Solar jest około 10V niższe, oferując oczywiste korzyści. W trakcie symulacji wykazano, że w systemie można zainstalować 33 moduły w jednym szeregu, a moc pojedynczego szeregu można zwiększyć o ponad 40%. Tym samym moduły 600W pozwalają na znaczne ograniczenie ilości wsporników, skrzynek rozgałęźnych oraz przewodów, generując oszczędności w zakresie wydatków konstrukcyjnych i zmniejszając koszt o około 8 centów na Wat.

Przy ciągłym rozwoju na rynku światowym oraz ulepszaniu technologii produktów solarnych, aktualne zdolności firmy znacznie

ZnshineNHLDD opt

ustępują zapotrzebowaniu klientów.  Plan rozwoju umożliwia wyrównanie popytu i podaży, pozwala na zwiększenie rynkowego udziału ZNShine i umożliwia wzmocnienie pozycji firmy w obszarze produktów fotowoltaicznych. Jednocześnie przy zwiększeniu skali i poziomu inteligentnej produkcji, firma będzie gotowa skutecznie zredukować potencjał siły roboczej, ulepszyć jakość modułów fotowoltaicznych, zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku międzynarodowym, podnieść skalę przychodów firmy oraz jej rentowność.

O ZNShine Solar
Założona w roku 1988, ZNShine Solar stała się wiodącym światowym dostawcą modułów solarnych. W roku 2000 firma wkroczyła na światowe rynki, a od ponad dziesięciu lat zajmuje pierwszą pozycję na liście indyjskich dostawców, co pozwoliło jej na ugruntowanie swojej pozycji na rynku międzynarodowym.

Obecnie ZNShine Solar posiada biura w 12 krajach i regionach na całym świecie (Japonia, Korea Południowa, Indie, Niemcy, Polska, Dania, Hiszpania, Zjednoczone Królestwo, Australia, Chile, Brazylia i Afryka) i tworzy przedsiębiorstwo o strukturze ogólnoświatowej. Do tej pory firma ZNshine dostarczyła moduły solarne o mocy 20GW w skali globalnej.

ZNShine Solar jest zaangażowana w dostarczanie swoim klientom najlepszej jakości produktów solarnych. Wydajność produkcyjna modułu w roku 2020 osiągnie 10GW. Inteligentna produkcja na szeroką skalę umożliwi firmie ZNShine spełnienie wymagań klientów oraz podjęcie wyzwań, które stawia rynek.

 


O ZNShine Solar

Założona w roku 1988, ZNShine Solar stała się wiodącym światowym dostawcą modułów solarnych. W roku 2000 firma wkroczyła na światowe rynki, a od ponad dziesięciu lat zajmuje pierwszą pozycję na liście indyjskich dostawców, co pozwoliło jej na ugruntowanie swojej pozycji na rynku międzynarodowym.

Obecnie ZNShine Solar posiada biura w 12 krajach i regionach na całym świecie (Japonia, Korea Południowa, Indie, Niemcy, Polska, Dania, Hiszpania, Zjednoczone Królestwo, Australia, Chile, Brazylia i Afryka) i tworzy przedsiębiorstwo o strukturze ogólnoświatowej. Do tej pory firma ZNshine dostarczyła 20GW energii słonecznej w skali globalnej.

ZNShine Solar jest zaangażowana w dostarczanie swoim klientom najlepszej jakości produktów solarnych. Wydajność produkcyjna modułu w roku 2020 osiągnie 10GW. Inteligentna produkcja na szeroką skalę umożliwi firmie ZNShine spełnienie wymagań klientów oraz podjęcie wyzwań, które stawia rynek.

Więcej informacji

Artykuł sponsorowany

Po roku działania w programie Mój Prąd złożono ponad 130 tys. wniosków. To oznacza, że dwie trzecie budżetu programu zostało już zagospodarowane. Wniosków przybywa tak szybko, że na wypłatę dotacji trzeba czekać około trzech miesięcy. Lepiej nie popełniać błędu, bo wtedy czas może się znacznie wydłużyć.
dachPV
Górniczy związkowcy ustalili z rządem zniesienie tzw. obliga giełdowego. Elektrownie nie będą już musiały sprzedawać prądu w transparentny sposób. To ma „ograniczyć import” energii, ale eksperci są zgodni, że to fikcja, a efektem będzie najwyżej wzrost rachunków za prąd. Bez importu zapłacilibyśmy o 3 mld zł więcej.
import pradu 2019 handlowy z niemiec
W czasie kończących się wakacji Gaz-System podpisał dwie ostatnie umowy na roboty budowlane na południowym odcinku polskiej części GIPL, czyli powstającego interkonektora z Litwą. Po latach przygotowań na całym polskim odcinku GIPL wchodzi w fazę budowlaną. 
gaz system gipl pl-fin
Największe polskie portale motoryzacyjne cytują informacje portalu WysokieNapiecie.pl dotyczące planowanego wycofania się PGE z planu rozwoju elektromobilności w grupie kapitałowej.
gazeta media prasa