Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Odnawialne źródła energii
  4. >
  5. Firma Hymon została wyłącznym dystrybutorem falowników marki KODAK w Europie.

Firma Hymon została wyłącznym dystrybutorem falowników marki KODAK w Europie.

Materiał Partnera
Według prognoz Instytutu Energii Odnawialnej (IOE) obroty na rynku fotowoltaiki w stosunku do minionego roku wzrosną nawet o 25% i przekroczą 5 mld zł. w  2020 r.  W 2019 r. pod względem przyrostu mocy zainstalowanej Polska była piątym rynkiem fotowoltaicznym w UE. Polskie firmy fotowoltaiczne wygenerowały obroty sięgające ok. 5 mld zł, zatrudniając przy tym ponad 6 tys. osób. W tym roku liczby te mają być jeszcze większe. Wzrosnąć ma również wartość zainstalowanych mocy fotowoltaicznych z 1,5 GW w 2019 r. do ponad 7 GW w 2025 r.
wallpaperflare.com wallpaper

Artykuł sponsorowany

Te liczby pokazują jak dynamicznie obecnie rozwija się branża fotowoltaiczna w Polsce. Dostrzegają to również uznane marki, które działają w branży od wielu lat na całym świecie.

Otrzymaliśmy dziś świetną wiadomość od jednej z najdłużej istniejących firm na polskim rynku firmy Hymon z Tarnowa, która została wyłącznym dystrybutorem falowników marki KODAK w Europie. 

HYMON  to czołowa polska firma zajmująca się systemami fotowoltaicznymi z 10 letnim doświadczeniem na rynku fotowoltaiki. Wieloletnie doświadczenie udziałowców i pracowników spółki w branży fotowoltaicznej oraz stała współpraca z czołowymi producentami komponentów, inwerterów, systemów montażowych i pozostałego osprzętu jest gwarantem najwyższego poziomu wykonania i jakości każdej inwestycji. Firma Hymon instaluje ponad 1000 instalacji miesięcznie. Firma Hymon zajęła w 2019 roku  1. miejsce pod względem zainstalowanej mocy instalacji fotowoltaicznych wśród firm biorących udział w badaniu rynku PV, które przeprowadził Instytut Energetyki Odnawialnej.

Falowniki Marki KODAK są dostępnie jedynie w ofercie starannie wybranych partnerów dystrybucyjnych o uznanej renomie na całym świecie. Tym bardziej wart jest podkreślenia fakt, że do tak prestiżowego grona dołączyła polska firma Hymon.

Atuty falowników marki KODAK

Inwertery Kodak są doskonale zaprojektowane pod względem maksymalnego uzysku, sprawności, niezawodności i długowieczności.  Ponadto komponenty wykorzystane  w inwerterze pochodzą od wiodących światowych producentów.  Jakość użytych komponentów ma bezpośredni wpływ na żywotność falownika Kodak. Dotyczy to w szczególności kondensatorów – najważniejszych komponentów stanowiących ponad 20 % całkowitych kosztów komponentów elektrycznych będących jednocześnie najsłabszymi częściami falownika. Dlatego właśnie w falownikach marki Kodak są użyte produkty ze światowej czołówki, dzięki czemu w praktyce podwajają żywotność pracy falownika w porównaniu do innych producentów. 

Przewaga Falownika Kodak na tle innych marek

Falowniki Kodak posiadają unikalną konstrukcję radiatora i systemu chłodzenia. Jest ona zintegrowana z obudową falownika w celu zapewnienia bezpośredniego optymalnego kontaktu z komponentami generującymi ciepło. 

Zastosowana konstrukcja żeber chłodzących w kształcie gwiazdy , tworzy większą powierzchnię kontaktu, która znacznie zwiększa efekt chłodzenia, podwyższając zdolność falownika do przepływu ciepła aż o 30 % w porównaniu do innych marek. 

Falowniki marki KODAK dostępne w Polsce

Inwerter fotowoltaiczny Kodak i0.7S – i3.3S 

Wysokiej wydajności inwerter jednofazowy cechujący się maksymalną wydajnością 97,2%, stopniem ochrony IP65, jest przy tym kompaktowy i lekki, niskie napięcie startowe, aplikacja śledząca dostępna jest zarówno na Iphone oraz Android. Inwerter posiada 10 letnią gwarancję.

Inwerter fotowoltaiczny Kodak i4.OT – i20.OT 

Wysokiej wydajności inwerter trójfazowy cechujący się maksymalną wydajnością 98,6%, stopniem ochrony IP65, jest przy tym kompaktowy i lekki, niskie napięcie startowe, aplikacja śledząca dostępna jest zarówno na Iphone oraz Android. Inwerter posiada 10 letnią gwarancję.

Rozwój firmy Hymon

HYMON  wykonuje kompleksowe projekty instalacji pv oraz jest Generalnym Wykonawcą (EPC) elektrowni fotowoltaicznych w radzikowski kodakEuropie. Klient końcowy otrzymuje kompleksowe rozwiązania w zakresie projektowania, finansowania i wykonywania systemów fotowoltaicznych – „pod klucz”, dzięki czemu HYMON cieszy się wielkim zainteresowaniem i zaufaniem odbiorcy końcowego.

Spółka to również dystrybutor najlepszych na świecie producentów komponentów elektrowni fotowoltaicznych. 75 własnych ekip monterskich pozwala zrealizować miesięcznie ponad 1000 instalacji fotowoltaicznych, zapewniając ciągłość i wysoką jakość serwisu.

W ofercie firmy Hymon znajdują się również falowniki Sofar, Solar, Fronius i  SolarEdge.

Jednym z głównych celów działalności firmy jest również stały rozwój systemów PV pod kątem innowacyjności i zwiększenia ich efektywności, poprzez wprowadzanie technologicznego „know-how”. Zadanie to realizuje poprzez współpracę z ośrodkami naukowo – badawczymi w kraju i za granicą.

Więcej o firmie Hymon przeczytacie na stronie www.hymon.pl 

Artykuł sponsorowany

Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Dziś mija termin składania wniosków o dopłaty do zakupu auta elektrycznego, ale już wiadomo, że zainteresowani wykorzystają mniej niż 5 proc. budżetu. Kolejne programy ruszą dopiero za kilka miesięcy. Z informacji WysokieNapiecie.pl wynika, że rząd chce w tym czasie zmienić grupę beneficjentów, subsydiowane technologie, zasady wsparcia i kilka innych elementów.
ev ladowanie bmw i3 deszcz
Operator przesyłowy gazu Gaz-System ogłosił niewiążące badanie rynku, co do jego zapotrzebowania na nowy punkt wejścia gazu do systemu - nowy terminal LNG w okolicy Gdańska. Idea nie jest nowa, ale zapytanie rynku o nowe źródło gazu oznacza, że sprawa weszła na nowy, bardziej poważny etap.
gaz-system-terminal-gdansk