Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Fotowoltaika
  4. >
  5. FreeVolt promuje swoje produkty poza granicami kraju

FreeVolt promuje swoje produkty poza granicami kraju

Materiał Partnera

Bydgoska firma od dłuższego czasu promuje innowacyjność swoich produktów nie tylko w kraju, ale również za granicą W ofercie FreeVolt, poza innowacyjnymi modułami fotowoltaicznymi, znajdują się również m.in. lampy solarne czy hybrydowe. Coraz więcej gmin i samorządów decyduje się inwestować właśnie w taką formę oświetlenia. Potencjalne zapytania płyną nie tylko z kraju, ale również z innych części świata.

Artykuł sponsorowany

11.freevolt1

Bydgoska firma od dłuższego czasu promuje innowacyjność swoich produktów nie tylko w kraju, ale również za granicą W ofercie FreeVolt, poza innowacyjnymi modułami fotowoltaicznymi, znajdują się również m.in. lampy solarne czy hybrydowe. Coraz więcej gmin i samorządów decyduje się inwestować właśnie w taką formę oświetlenia. Potencjalne zapytania płyną nie tylko z kraju, ale również z innych części świata.

Artykuł sponsorowany

Dobrym narzędziem wspierającym ekspansję jest udział w zagranicznych targach. W tym roku w ramach projektu „Zwiększenie konkurencyjności firmy FreeVolt poprzez udział w zagranicznych targach” spółka otrzymała dofinansowanie z funduszy unijnych na udział w Międzynarodowej Wystawie EXPO ASTANA 2017 w Kazachstanie, której tematem przewodnim będzie „Energia przyszłości”. Podczas targów prezentowane są najnowsze osiągnięcia z zakresu badań naukowych, zaawansowanych technologii, zarządzania, innowacyjnych modeli biznesowych oraz zmian postaw społecznych.

11We wrześniu FreeVolt uczestniczył w pierwszym z trzech zaplanowanych wydarzeń – Międzynarodowych Targach Budowlanych „Kazbuild”. Ostatnio wziął udział w Ałmatach w targach POWER/ReENERGY/LIGHTNING KAZAKHSTAN – w całości poświęconych tematyce energii, zrównoważonej energetyce i branży oświetleniowej. Na wydarzeniu zostało zorganizowane polskie stoisko narodowe, a towarzyszyło mu kilkanaście firm z polski, w tym FreeVolt, który miał możliwość prezentacji swoich produktów – m.in. elektrowni fotowoltaicznych oraz lamp solarnych i hybrydowych.

Lampy solarne oraz hybrydowe doskonale sprawdzają się w miejscach oddalonych od infrastruktury, do których nieopłacalne jest doprowadzenie energii elektrycznej. Ich autonomia, czyli czas pracy bez słońca lub wiatru wynosi nawet kilka dni. Mogą one pracować do kilkunastu godzin na dobę w zależności od warunków pogodowych (nasłonecznienie, wiatr) oraz pojemności zastosowanych akumulatorów. Zapewniają również odpowiednią estetykę otoczenia, gdyż korzystają z technologii LED, pozwalającej na wybór barwy i natężenia generowanego światła w zależności od miejsca i pory dnia. Kolejną zaletą lamp jest duża odporność na uszkodzenia spowodowane czynnikami atmosferycznymi. To wszystko sprawia, że stają się ciekawą alternatywą dla klasycznego oświetlenia ulicznego.

11Zalety tych rozwiązań zaczynają doceniać kolejne jednostki podziału administracyjnego kraju. Gmina Wyry położona jest w województwie śląskim, w powiecie mikołowskim na Górnym Śląsku. Według danych sprzed ponad dziesięciu lat, zamieszkuje ją około 6 tysięcy mieszkańców. To właśnie na tym terenie powstało trzynaście nowoczesnych lamp hybrydowych zainstalowanych przez FreeVolt.

Duże zapotrzebowanie na tego typu rozwiązania zgłaszają również inne rynki. Wśród nich znajduje się Kazachstan, uważany za bardzo obiecujący wschodzący region dla elektrowni fotowoltaicznych.

11W ostatnim czasie wprowadzono w tym kraju mechanizmy wsparcia w prawie dla Odnawialnych Źródeł Energii, co powinno przełożyć się na szybki wzrost wartości tego rynku. Kilka lat temu skumulowana pojemność instalacji fotowoltaicznych w Kazachstanie wyniosła mniej niż 3 MW. Według ekspertów, do 2025 roku wskaźnik ten może wzrosnąć do poziomu 700MW. Chcemy być częścią tego wzrostu – deklaruje Dariusz Zamroczyński, współwłaściciel firmy FreeVolt.

Więcej produktów prezentujemy w poniższym filmie.

freevolt logo UE

Fotowoltaikę wspiera:

W październiku farmy wiatrowe pod Warszawą i Łodzią pracowały więcej czasu, niż największa w Polsce elektrownia na węgiel kamienny. Energetyka wiatrowa ustanowiła też historyczny rekord miesięcznej produkcji, pokrywając aż 12% zapotrzebowania całego kraju.

oze wiatr capacity factor
Zielone technologie rozwijają:

Komisja Europejska wymusiła na polskim rządzie kompletną zmianę filozofii rynku mocy, ale wygląda na to, że osiągnięto kompromis. Poprawki wprowadzą więcej gry rynkowej, ale i więcej ryzyka dla  producentów energii 

rynek mocy koszty 2017 2027
Rynek energii rozwija:

Redaktor naczelny portalu WysokieNapiecie.pl wyjaśnia jakie przeszkody stoją przed rozwojem technologi jądrowej w Polsce.

Bartłomiej Derski ocenia, że przecietne gospodarstwo domowe dopłata do rachunku wyniesie ok. 8 zł, ale te obciążenia nastąpią de facto od 2022 r.