Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. VIII Kongres PORT PC „Nowe standardy w technice grzewczej budynków”, 27 lutego 2020 r. w Kielcach

VIII Kongres PORT PC „Nowe standardy w technice grzewczej budynków”, 27 lutego 2020 r. w Kielcach

Zapraszamy do udziału w VIII Kongresie PORT PC "Nowe standardy w technice grzewczej budynków", który odbędzie się 27 lutego 2020 r. w Kielcach w Centrum Kongresowym Targów Kielce (Sala Omega). Wydarzenie towarzyszy Targom ENEX. 
port pc 2020

Kongres PORT PC to najważniejsze wydarzenie branży pomp ciepła w ciągu roku, gromadzące co roku około 300 osób z branży. Spotkanie ma na celu integrację całej branży, a także wymianę wiedzy i doświadczeń pomiędzy specjalistami.

Patronat Honorowy nad VII Kongresem PORT PC objęło Ministerstwo Rozwoju.

Wiodącym tematem VIII Kongresu PORT PC będzie efektywna elektryfikacja ogrzewania jako główny kierunek neutralności klimatycznej sektora ogrzewnictwa i ciepłownictwa w Unii Europejskiej.
Oprócz tego ważnymi tematami poruszanymi w trakcie wydarzenia będą nowe Warunki Techniczne 2021 i zwiększenie znaczenia budynków plus-energetycznych w świetle nowych wymogów. W trakcie kongresu wydane zostaną uaktualnione branżowe wytyczne PORT PC cz. 1, dotyczące dolnych źródeł dla pomp ciepła, oraz wytyczne PORT PC cz. 7, dotyczące projektowania, wykonania i odbioru instalacji z pompami ciepła. W trakcie kongresu przedstawione zostaną także aktualne informacje o sytuacji rynku pomp ciepła za 2019 rok, prognozy rynku w najbliższych latach.

W ramach forum dyskusyjnego na temat koniecznych zmian rynku urządzeń w Polsce głos zabiorą m.in. Piotr Woźny – prezes NFOŚiGW – oraz Andrzej Guła – prezes Polskiego Alarmu Smogowego.

Do udziału w Kongresie zapraszamy przedstawicieli organizacji branżowych, instytucji związanych
z rozwojem rynku pomp ciepła w Polsce, przedstawicieli samorządu, przedstawicieli branży grzewczej oraz wszystkie osoby zainteresowane tematyką efektywnych budynków przyszłości.

Do 31.12.2019 r. obowiązuje obniżona cena udziału w Kongresie – 200 zł (netto).

Rejestracja na wydarzenie obowiązkowa.
Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia wraz z informacją o rejestracji na wydarzenie znajdują się na stronie internetowej: www.portpc.pl/kongres.

Wykorzystanie wodoru to szansa na bezemisyjny transport. Na razie na polskich drogach pojazdów wodorowych jest na lekarstwo, ale plany dotyczą także stosowania wodoru na kolei. Docelowo wodór może być zatłaczany w większych ilościach także do sieci gazowej. Kto w technologiach wodorowych odegra pierwsze skrzypce?
tankowanie-wodoru-h2-samochod
Technologie wspiera:
Portal przytacza artykuł dotyczący cen samochodów hybrydowych po obniżeniu akcyzy przygotowany przez dziennikarza WysokieNapiecie.pl 
internet wmediach
Bartłomiej Derski rozmawiał z Jakubem Janiszewskim o cenach energii elektrycznej, sytuacji państwowych koncernów energetycznych oraz sposobach na jakie odbiorcy "uciekają" z rynku energii.
radio wmediach