Menu
Patronat honorowy Patronage

VIII Kongres PORT PC „Nowe standardy w technice grzewczej budynków”, 27 lutego 2020 r. w Kielcach

Zapraszamy do udziału w VIII Kongresie PORT PC "Nowe standardy w technice grzewczej budynków", który odbędzie się 27 lutego 2020 r. w Kielcach w Centrum Kongresowym Targów Kielce (Sala Omega). Wydarzenie towarzyszy Targom ENEX. 

Kongres PORT PC to najważniejsze wydarzenie branży pomp ciepła w ciągu roku, gromadzące co roku około 300 osób z branży. Spotkanie ma na celu integrację całej branży, a także wymianę wiedzy i doświadczeń pomiędzy specjalistami.

Patronat Honorowy nad VII Kongresem PORT PC objęło Ministerstwo Rozwoju.

Wiodącym tematem VIII Kongresu PORT PC będzie efektywna elektryfikacja ogrzewania jako główny kierunek neutralności klimatycznej sektora ogrzewnictwa i ciepłownictwa w Unii Europejskiej.
Oprócz tego ważnymi tematami poruszanymi w trakcie wydarzenia będą nowe Warunki Techniczne 2021 i zwiększenie znaczenia budynków plus-energetycznych w świetle nowych wymogów. W trakcie kongresu wydane zostaną uaktualnione branżowe wytyczne PORT PC cz. 1, dotyczące dolnych źródeł dla pomp ciepła, oraz wytyczne PORT PC cz. 7, dotyczące projektowania, wykonania i odbioru instalacji z pompami ciepła. W trakcie kongresu przedstawione zostaną także aktualne informacje o sytuacji rynku pomp ciepła za 2019 rok, prognozy rynku w najbliższych latach.

W ramach forum dyskusyjnego na temat koniecznych zmian rynku urządzeń w Polsce głos zabiorą m.in. Piotr Woźny – prezes NFOŚiGW – oraz Andrzej Guła – prezes Polskiego Alarmu Smogowego.

Do udziału w Kongresie zapraszamy przedstawicieli organizacji branżowych, instytucji związanych
z rozwojem rynku pomp ciepła w Polsce, przedstawicieli samorządu, przedstawicieli branży grzewczej oraz wszystkie osoby zainteresowane tematyką efektywnych budynków przyszłości.

Do 31.12.2019 r. obowiązuje obniżona cena udziału w Kongresie – 200 zł (netto).

Rejestracja na wydarzenie obowiązkowa.
Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia wraz z informacją o rejestracji na wydarzenie znajdują się na stronie internetowej: www.portpc.pl/kongres.

Partnerzy portalu

Partnerzy portalu

Wykorzystanie wodoru to szansa na bezemisyjny transport. Na razie na polskich drogach pojazdów wodorowych jest na lekarstwo, ale plany dotyczą także stosowania wodoru na kolei. Docelowo wodór może być zatłaczany w większych ilościach także do sieci gazowej. Kto w technologiach wodorowych odegra pierwsze skrzypce?
Technologie wspiera:

Partnerzy portalu

Portal przytacza artykuł dotyczący cen samochodów hybrydowych po obniżeniu akcyzy przygotowany przez dziennikarza WysokieNapiecie.pl 

Partnerzy portalu

Bartłomiej Derski rozmawiał z Jakubem Janiszewskim o cenach energii elektrycznej, sytuacji państwowych koncernów energetycznych oraz sposobach na jakie odbiorcy "uciekają" z rynku energii.

Partnerzy portalu