Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Prawo(OLE)
  4. >
  5. Są techniczne uwagi do projektu nowego rozporządzenia ws. taryf gazowych

Są techniczne uwagi do projektu nowego rozporządzenia ws. taryf gazowych

ryk

Ministerstwo Energii zaproponowało zmiany w projekcie nowego rozporządzenia ws. taryf na gaz, które ma zastąpić regulację obowiązującą od 2013 r. Mają one dostosować rozporządzenie do ustawy o efektywności energetycznej.  W czasie konsultacji szereg poprawek zgłosiła Konfederacja Lewiatan.

0 ole

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp

W 2040 r. 54 proc. nowych samochodów będzie miało napęd elektryczny - przewiduje w najnowszym raporcie Bloomberg New Energy Finance i zaznacza, że aktualna prognoza jest o 19 pkt proc. wyższa od ubiegłorocznej. BNEF prognozuje, że łączna sprzedaż samochodów wyniesie wówczas ok. 120 mln sztuk rocznie - o połowę więcej niż przewidywał jeszcze rok temu.

tech ev sprzeda1Q2017
Elektromobilność napędza:
Technologie wspiera:

Za 1,3 mld zł poznańska spółka może postawić nową jednostkę opalaną śmieciami. Blok planował jeszcze poprzedni właściciel elektrowni w Połańcu, francuski Engie.

tech spalarnie odpadow polska
Technologie wspiera:

Chiny coraz poważniej traktują walkę z zanieczyszczeniem środowiska i zmianami klimatu. Rząd wstrzymuje budowę stu elektrowni węglowych, promuje energetykę odnawialną i atom, a powołany przez Chiny międzynarodowy bank AIIB kończy z finansowaniem węgla. I choć Pekin zamknął właśnie ostatnią elektrownię węglową, to w innych prowincjach w ciągu 4 lat ma ich powstać więcej, niż pracuje dziś w całej Unii Europejskiej.

rynek chiny europa energia3-01

Bartłomiej Derski odpowiada na pytanie, dlaczego amerykanie tak chętnie chcą sprzedawać Polsce gaz z łupków?