Start-upy ze stajni PGNiG zdobywają szlify w USA

Start-upy ze stajni PGNiG zdobywają szlify w USA

Trwa ocena aplikacji zgłoszonych do III edycji programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum Poland. Już niedługo dowiemy się, które startupy będą miały szansę szkolić się pod okiem specjalistów z PGNiG. Tymczasem zwycięskie projekty z II edycji zbierają międzynarodowe doświadczenia na najlepszym uniwersytecie technologicznym świata podczas MIT Bootcamp w Bostonie.

Największe polskie spółki angażują się w budowę pozytywnego klimatu dla rozwoju innowacyjności w Polsce. Jednym z takich działań jest wspieranie start-upów. Na przykładzie PGNiG możemy przekonać się na czym to polega w praktyce.

Wcześniej pisaliśmy o naborze i współpracy z technologicznymi projektami w wykonaniu PGNiG: Polskie startupy z energetycznym potencjałem.

Najlepsze startupy biorą właśnie udział w tygodniowym Bootcamp MIT w Bostonie. Szkolą się u amerykańskich specjalistów, nabywają doświadczenia i zyskują kontakty. Podobną ścieżką pójdą projekty zgłoszone w ramach III tury naboru. Projekt wspierany jest grantem uzyskanym w pilotażowym konkursie ScaleUp zrealizowanym w ramach rządowego programu Start in Poland.

O trzech technologicznych projektach, z którymi współpracował PGNiG, pisaliśmy wcześniej tutaj: Coraz bliżej startupowej rewolucji w energetyce? SEPIN, Predictail i VortexOil mają potencjał by wkroczyć na ścieżkę globalnego rozwoju. SEPIN bardzo chwali sobie współpracę z PGNiG, ale na tym nie poprzestaje. Spółka poinformowała w ostatnich dniach, że w lipcu będzie obecna na Microsoft Inspire w Waszyngtonie, jednej z największych konferencji technologicznych na świecie. {related}

Startupy, które dopiero zaczynają, ale mają ambicje podążać w podobnym kierunku, również mogą skorzystać ze wsparcia PGNiG. Spółka otworzyła niedaleko swojej głównej siedziby w Warszawie InnVento - pierwszy w Polsce inkubator startupów energetycznych.

W zamian za wiedzę, wsparcie ekspertów i dostęp do swojego zaplecza, chce zyskać nieszablonowe pomysły i innowacje, które pomogą prześcignąć konkurencję. Do 2022 roku koncern zamierza przeznaczyć na rozwój innowacji, współpracę ze start-upami i działalność badawczą ok. 680 mln zł.

To pierwszy inkubator przedsiębiorczości w branży naftowo-gazowniczej w Polsce. Autorski program PGNiG oferuje startupom wsparcie w początkowej fazie ich działalności. InnVento to nie tylko przestrzeń biurowa do pracy, ale także dostęp do ekspertów z grupy PGNiG oraz wsparcie doradców z zakresu prawa, księgowości i sprzedaży. Z oferty inkubatora będą mogli skorzystać młodzi naukowcy i przedsiębiorcy, którzy zajmują się rozwojem innowacyjnych technologii dla sektora energetycznego.

– Otwieramy u nas przestrzeń dla młodych, przedsiębiorczych ludzi, którzy stawiają pierwsze kroki w biznesie. To dla nich przede wszystkim dobra okazja do zapoznania się ze specyfiką branży gazowniczej i rozwijania własnych pomysłów pod fachowym okiem. Jestem przekonany, że wsparcie naszych specjalistów pozwoli na opracowanie pożytecznych rozwiązań technologicznych i biznesowych – powiedział Piotr Woźniak, prezes PGNiG.

InnVento ma 3 etapy: weryfikacja i ocena zgłoszeń do inkubatora, inkubacja wybranych do programu startupów, a następnie roll-out lub akceleracja, czyli osiągnięcie poziomu zaawansowania, który może skutkować nawiązaniem współpracy biznesowej z PGNiG.

Partnerzy działu

Zobacz także...

Komentarze

0 odpowiedzi na “Start-upy ze stajni PGNiG zdobywają szlify w USA”

  • [quote name=”Antoni”]W tej stajni są same stare szkapy[/quote]
   Ale inwestorów jakoś przekonują, patrząc na słupki na GPW

  • [quote name=”realista”]Ile do tego dołożymy?[/quote]

   Mniej niż do „solarów” ? 😉 czy więcej ?
   oto jest pytanie!

   • [quote name=”smerf maruda”][quote name=”realista”]Ile do tego dołożymy?[/quote]

    Mniej niż do „solarów” ? 😉 czy więcej ?
    oto jest pytanie![/quote]
    oby mniej niż do górnictwa. No i żeby tam nikogo w kajdankach nie wyprowadzali, jak to było ostatnio przy pomocy dla kopalń.

 1. Ble ble ble: ble-ble; blex2, bla(innowacja), Bla-ble (zaawansowana innowacja). Pokolenie bicia piany. Jak mamy się ustrzec przed czytaniem peanów o pusto-sensie?x3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Patronat honorowy

Nasi partnerzy

PGEPG SilesiaPSE

Zamów Obserwator Legislacji Energetycznej

W przypadku problemów z serwisem transakcyjnym prosimy o kontakt mailowy: [email protected]