Artykuł sponsorowany

Kolejne miliony na fotowoltaikę

Kolejne miliony na fotowoltaikę

Columbus Energy S.A. pozyskało nowego inwestora Spółki - Piotra Kurczewskiego, który docelowo zyska 20% udziału w jej kapitale do końca 2022 roku. W pierwszym kroku inwestor dostarczy Spółce wkład finansowy w postaci pożyczki. Następnie zobowiązuje się do współpracy w organizacji finansowania na budowę farm fotowoltaicznych na kwotę ponad 110 mln zł.

Zmiana akcjonariatu Spółki to kolejny zastrzyk “energii” dla firmy. W planach Columbus Energy jest sprzedaż i montaż 100 MWp mocy PV rocznie na domach jednorodzinnych, 100 MWp dla przedsiębiorców i 100 MWp mocy w segmencie farm fotowoltaicznych. “Mamy na to plan, strategię i zaangażowanie, a przede wszystkim Zespół, który wie, że jest w stanie osiągnąć te cele.”, deklaruje w Liście otwartym do Akcjonariuszy Columbus Energy S.A. Zarząd Spółki.

Columbus Energy na polskim rynku mikroinstalacji

Columbus Energy S.A. na polskim rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych działa od 2014 roku. Jak podkreśla Zarząd Spółki, wtedy dla inwestorów branża odnawialnych źródeł energii wydawała się mieć mniejszy potencjał. Startujący zespół Columbus Energy i pierwszy inwestor JR Holding S.A. postawili na fotowoltaikę, która dzisiaj stała się jedną z najistotniejszych mocy OZE w Polsce.

Instalacja fotowoltaiczna Columbus Energy S.A., Kraków

W zeszłym tygodniu (4 października 2019 r.) Columbus Energy S.A. potwierdziło swoją wiarygodność rynkową i poinformowało o terminowym wykupie obligacji serii D. Ich wartość nominalna wyniosła ponad 4,5 mln złotych. Tym samym wykupione zostały wszystkie obligacje emitowane publicznie od 2017 roku, a Spółka zanotowała w pierwszej połowie 2019 roku skonsolidowany przychód na poziomie 57 mln złotych.

Spółka rozwija się zgodnie z przyjętą przez nas strategią i tempo jej rozwoju oceniamy jako bardzo dobre. Najbliższe raporty: za trzeci kwartał 2019 r. oraz późniejszy za cały 2019 r. powinny pokazać, że ilość pracy, jaką codziennie realizuje nasz Zespół, jest spektakularna i daje mierzalne efekty.”, podkreśla Zarząd Columbus Energy S.A. w Liście otwartym do Akcjonariuszy Spółki.

Zobacz także: Podsumowanie 4 lat PiS w energetyce i górnictwie

Przypominamy, że Instytut Energetyki Odnawialnej prognozował, że fotowoltaika ma szansę stać się drugą najważniejszą mocą OZE w Polsce. Ten scenariusz już dziś jest realizowany. Najnowsze dane przedstawione przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne S. A. pokazują, że według stanu z 1 października 2019 r. moc zainstalowana fotowoltaiki wynosi 1007,2 MW, co daje wzrost o 158% rok do roku i sprawia, że już teraz udało się przyłączyć do sieci ponad 1 GW, a przed nami jeszcze kilka miesięcy do końca roku.

Zobacz także: Mamy pierwszy gigawat fotowoltaiki w Polsce. A to dopiero początek

Columbus Energy, jako Lider rynku mikroinstalacji w Polsce, jest istotną częścią tej “zielonej” transformacji energetycznej naszego kraju. Firmie zaufało już ponad 6500 rodzin i przedsiębiorstw. Jeszcze w tym roku przed Spółką rozpoczęcie budowy 12,5 MW z 357 MW projektów farm fotowoltaicznych w całej Polsce. Wartość rynkowa wszystkich wspomnianych projektów po wybudowaniu to około 1,3 mld złotych.

Partner artykułu: Columbus Energy S.A.

Zielone technologie rozwija

Zobacz także...

Komentarze

Patronat honorowy

Partnerzy portalu

PSE