Menu
Patronat honorowy Patronage

Dopłaty do samochodów elektrycznych dla firm coraz bliżej

Minister energii podpisał dwa rozporządzenia, które ustalają zasady wydawania pieniędzy z Funduszu Niskoemisyjnego Transportu. To z tych środków będą wypłacane pieniądze na inwestycje w obniżenie emisji w transporcie, między innymi dopłaty do elektrycznych i wodorowych aut i autobusów, jakie zakupią firmy.

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp

Partnerzy portalu

Nowa elektrownia gazowa o mocy 1,4 GW zostanie przyłączone do stacji Krajnik przy granicy z Niemcami – wynika z podpisanej właśnie umowy PGE z PSE. Całkowity koszt produkcji prądu wyniósłby w niej w przyszłym roku ok. 270 zł/MWh - wynika z wyliczeń WysokieNapiecie.pl, podczas gdy przyszłoroczne szczyty zapotrzebowania na prąd będą kosztować odbiorców prawie 340 zł/MWh.

Partnerzy portalu

2 października na Towarowej Giełdzie Energii do obrotu wchodzi nowy rodzaj gwarancji pochodzenia energii elektrycznej - z wysokosprawnej kogeneracji. Odbiorcy, którym z jakichś powodów zależy na takiej energii, będą mogli zyskać poświadczenie jej pochodzenia. 
Rynek energii wspiera:

Partnerzy portalu

TVN z wypowiedzią Bartłomieja Derskiego na temat propozycji nowych rozwiązań  dla aut elektrycznych

Partnerzy portalu

Jedną z technologii, które dają korzyści zarówno firmom jak i systemowi energetycznemu jest zarządzanie popytem czyli DSR. Ale przedsiębiorcy muszą dokładnie wiedzieć, ile zarobią dzięki temu, że się wyłączą gdy mocy brakuje.
Smart home: Smarthome house automation icon on motherboard, future technology home remote control concept.
Rynek energii wspiera:
Technologie wspiera:

Partnerzy portalu

Partnerzy portalu