- Przeprowadzenie dużych inwestycji
- Nowe technologie
- Rozwój innowacyjności
- Bezpieczeństwo energetyczne
to kilka z kluczowych tematów mających zasadniczy wpływ na strategie przedsiębiorstw sektorów nafty i gazu. Efektywna realizacja zadań w tych obszarach może wymagać zmian w strukturze sektorów między innymi z uwzględnieniem procesów konsolidacji. Nie bez znaczenia dla efektywności energetycznej Polski pozostaje temat roli naszego kraju w integracji energetycznej regionu Europy Środkowo-Wschodniej.
Tematom tym, miedzy innymi, poświęcone będzie jedno z najważniejszych dorocznych wydarzeń branży paliwowej i gazowej jakim jest XVII Międzynarodowa Konferencja i Wystawa NAFTA-GAZ-CHEMIA, która odbędzie się 3 października w Hotelu Novotel Warszawa Airport.
Podczas Konferencji postaramy się odpowiedzieć na wiele pytań kluczowych dla branży, m.in.:
- Czy bezpieczeństwo energetyczne musi kosztować:?
- Co dalej ze współpracą bilateralną z Ukrainą ?
- Jak elektromobilność wpłynie na rynek nafty i gazu w Polsce?
- Jakie działania poprawią naszą efektywność energetyczną?
- Jak restrukturyzacja w sektorze nafty wpłynie na polski rynek?
- Czy LNG to nowa ropa XXI wieku?
- Jak zachować konkurencyjność polskiego i europejskiego przemysłu rafineryjnego i branż powiązanych?
- Jakie inwestycje są potrzebne sektorom nafty i gazu?
- Jakie są wąskie gardła polskiej infrastruktury gazowej?
To tylko niektóre pytania i problemy, z którymi wspólnie możemy się zmierzyć podczas wrześniowej Konferencji i Wystawy NAFTA-GAZ-CHEMIA.
Nowością tegorocznej konferencji będzie, organizowana na zakończenie sesji plenarnej, debata publicystów na temat: „Jaka jest polska polityka energetyczna?”, z udziałem czołowych dziennikarzy, ekspertów rynku energetycznego.
Prelegentami konferencji NAFTA-GAZ-CHEMIA są od lat czołowi przedstawiciele sektorów nafty i gazu, decydenci i eksperci rynku nafty i gazu z Polski i zagranicy. W konferencji co roku uczestniczy ponad 300 przedstawicieli administracji rządowej, zarządów firm z sektora nafty, gazu, energetyki i chemii, firm doradczych i konsultingowych, wyższych uczelni oraz instytutów naukowo – badawczych, stowarzyszeń, izb branżowych i bilateralnych, a także uznanych ekspertów branży energetycznej.
Zapraszamy Państwa do obecności na tym ważnym wydarzeniu oraz aktywnego włączenia się do dyskusji nad najważniejszymi problemami środowisk zaangażowanych w rozwój rynku nafty i gazu.
Więcej informacji na: www.naftaigaz.ztw.pl