Menu
Patronat honorowy Patronage

Bartłomiej Derski ponownie wyróżniony

Analityczny artykuł naszego redakcyjnego kolegi pt. „10 faktów i mitów o farmach wiatrowych w Polsce” został po raz drugi w tym roku doceniony.

Analityczny artykuł naszego redakcyjnego kolegi pt. „10 faktów i mitów o farmach wiatrowych w Polsce” został po raz drugi w tym roku doceniony.

Artykuł został wyróżniony przez jury pod przewodnictwem prof. Macieja Nowickiego w konkursie Dziennikarze dla klimatu, organizowanym przez Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS przy Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich.

─ Polecam państwa uwadze właściwie wszystkie analizy publikowane na portalu WysokieNapiecie.pl ─ mówił podczas ceremonii wręczania nagród na Zamku Królewskim w Warszawie prof. Nowicki.

Przypomnijmy, że w czerwcu ten sam artykuł został także nagrodzony w konkursie „Interesująco i Rzetelnie o Energetyce Wiatrowej”, organizowanym co roku przez Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej.

Z kolei w poniedziałek Bartek odebrał nagrodę w konkursie im. Władysława Grabskiego, jednym z najbardziej prestiżowych konkursów dla dziennikarzy ekonomicznych, organizowanym przez Narodowy Bank Polski.

W sumie dziennikarze portalu WysokieNapiecie.pl byli w tym roku już pięciokrotnie nagradzani w czterech różnych konkursach dla mediów.

Pierwszą nagrodę w tegorocznym konkursie Dziennikarze dla klimatu otrzymał Łukasz Lamża z „Tygodnika Powszechnego” za artykuł „Grzech ignorancji”, II nagrodę jury przyznało Joannie Tryniszewskiej i Joannie Klimowskiej-Kronic za cykl programów „Podmuch energii” zrealizowany dla stacji TVP 1, III nagrodę otrzymał Tomaszowi Ulanowskiemu z „Gazety Wyborczej” za artykuł „10 prostych pytań o klimat”. Wyróżnienia otrzymali także Adam Grzeszak z ”Polityki” za artykuł „Porąb i spal” oraz Ewa Podolska z Radia TOK FM za cykl 25 audycji poświęconych sprawom klimatu oraz Maria Szurowska z „Gazety Bankowej” za artykuł „Wiatr znad morza”.

W skład jury konkursu weszli prof. dr hab. Maciej Nowicki (przewodniczący), były dwukrotny minister środowiska, red. Krystyna Forowicz, wiceprezes klubu EKOS, red. Elżbieta Strucka, autorka radiowych audycji popularnonaukowych oraz dr Andrzej Kassenberg z Instytutu na rzecz Ekorozwoju.

Tutaj znajdziesz nagradzane w tym roku materiały dziennikarzy WysokieNapiecie.pl:

  1. 10 faktów i mitów o farmach wiatrowych w Polsce
  2. Jak Bruksela widzi rynek energii – cz. 1
  3. Jak Bruksela widzi rynek energii – cz. 2
  4. Czy polska energetyka potrzebuje rynku mocy?
Rynek energii wspiera:
Rynek energii wspiera:

Partnerzy portalu

Polska, podobnie jak większa część Europy tej zimy znajdzie się poza strefą ryzyka, jeśli chodzi o dostawy gazu. Tyko w przypadku fali siarczystych mrozów oraz jednoczesnych zakłóceń tranzytu gazu przez Ukrainę problemy mogą wystąpić w Europie Południowo-Wschodniej – od Węgier po Grecję.

Partnerzy portalu

Dziennikarz WysokieNapiecie.pl został nagrodzony w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów dla dziennikarzy ekonomicznych, organizowanym przez Narodowy Bank Polski.

Rynek energii wspiera:
Rynek energii wspiera:

Partnerzy portalu

Partnerzy portalu

Wiele wskazuje na to, że kraje należące do OECD (do tego klubu należy także Polska) osiągnęły szczyt zapotrzebowania na energię w 2007 roku i już nigdy nie będą jej potrzebować więcej ─ wynika z opublikowanego właśnie raportu Międzynarodowej Agencji Energii.

Rynek energii wspiera:

Partnerzy portalu

Partnerzy portalu