Menu
Patronat honorowy Patronage

Debata on-line „Nowy model rynku energii” na żywo 28 września o godz. 11:00

{jcomments on}

Energetyka w Europie zmienia się w zawrotnym tempie. Większość krajów intensywnie aktualizuje strategie energetyczne i to samo czeka również Polskę. W odpowiedzi na ten trend WysokieNapiecie.pl wraz z Forum Analiz Energetycznych zainicjowały serię eksperckich debat „Laboratorium Energetyczne”.

Zapraszamy do oglądania i komentowania:

 

Gościem specjalnym będzie Jean-Arnold Vinois, Doradca Instytutu Jacquesa Delorsa, Dyrektor Honorowy w Dyrekcji Generalnej ds. Energii Komisji Europejskiej.

Udział w debacie biorą:

  • Jean Arnold Vinois, Doradca Instytutu Jacquesa Delorsa, Dyrektor Honorowy w Dyrekcji Generalnej ds. Energii Komisji Europejskiej,
  • Matt Hinde, FleishmanHillard, były szef ds. strategii UE w brytyjskim Departamencie ds. Energii i Zmian Klimatu (DECC)
  • Joanna Maćkowiak-Pandera, Forum Analiz Energetycznych
  • Tomasz Sikorski, Polskie Sieci Elektroenergetyczne,
  • Paweł Ryglewicz, Ministerstwo Spraw Zagranicznych,
  • dyskusję moderuje Rafał Zasuń.

Postanowiliśmy przyjrzeć się losom systemu wsparcia dla OZE w Polsce w ostatnich latach i zestawić je ze skutkami, jakie odczuwają dziś uczestnicy rynku. Zrozumienie tego, co faktycznie się stało, pozwoli wszystkim stronom znaleźć najlepsze wyjście z obecnej trudnej sytuacji.

Ministerstwo Energii przedstawiło ostateczne propozycje cen referencyjnych – czyli maksymalnego poziomu wsparcia - w aukcjach OZE w 2016 r. Z dwoma wyjątkami ceny nie różnią się od propozycji przedstawionej przez ME do konsultacji.

Nie będziemy rozstrząsać czy milion samochodów elektrycznych jeżdżących po polskich drogach w 2025 r. jest realnym celem. Zamiast tego spróbujemy przynajmniej oszacować, co można osiągnąć przy środkach, które rząd proponuje.
Technologie wspiera:
Elektromobilność napędza: