Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. WysokieNapiecie.pl w mediach
  4. >
  5. Bankier.pl – w Polsce mogłyby powstać nowe kopalnie

Bankier.pl – w Polsce mogłyby powstać nowe kopalnie

Redaktor portalu Wysokienapięcie.pl Bartłomiej Derski wyjaśnia czytelnikom portalu bankier.pl, że największe perspektywy ma Lubelskie Zagłębie Węglowe, gdzie do tej pory działa tylko Bogdanka. 

Redaktor portalu Wysokienapięcie.pl Bartłomiej Derski wyjaśnia czytelnikom portalu bankier.pl, że największe perspektywy ma Lubelskie Zagłębie Węglowe, gdzie do tej pory działa tylko Bogdanka. 

Nasz ekspert przypomina, że firma z australijskim kapitałem chciałaby wybudować kopalnię w tamtym rejonie. Mniejsze szanse, według niego mają podobne inicjatywy na Śląsku.

Zdaniem Bartłomieja Derskiego, jeżeli w Polsce nie przestaną działać najmniej rentowne zakłady, to nie będzie szans na uruchomienie nowych kopalń, ponieważ nie będzie dla nich rynku.

W minionym tygodniu wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski poinformował na Śląsku, że rząd nie planuje zamykania kopalń.

więcej do przeczytania tutaj na stronie bankier.pl

Bartłomiej Derski mówił na antenie Polskiego Radia o dwóch różnych wizjach transformacji sektora energetycznego powstających w ministerstwach rozwoju i energii oraz o kluczowych wyzwaniach stojących przed polska energetyką.

Przygotowaliśmy dla Was recenzję książki "Rewolucja energetyczna. Ale po co?" wydanej pod patronatem portalu WysokieNapiecie.pl i niedawno uznanej najlepszą książką ekonomiczną roku. To dobra okazja aby zapytać Was jaki powinien być oraz jaki - waszym zdaniem - w rzeczywistości będzie miks energetyczny Polski w 2030 i 2050 roku. Wśród chętnych rozlosujemy 10 egzemplarzy "Rewolucji energetycznej..." z dedykacją od autora. Zapraszamy!

rynek zrodla energii w polsce 2015

Dzięki zamykaniu kolejnych kopalń węgla z rynku zniknie w sumie jakieś 15 proc. krajowego wydobycia czyli ok. 10 mln ton węgla. Czy to wystarczy aby uratować resztę?

pggkopalniewyniki
Najlepsza polska książka ekonomiczna roku została napisana przez… fizyka jądrowego. Marcin Popkiewicz dotyka w niej największych „nierozwiązywalnych” bolączek polskiej energetyki i pokazuje jak krok po kroku sobie z nimi poradzić. A to dopiero początek zaskoczeń jakie czekają czytelników „Rewolucji energetycznej. Ale po co?”.
rewolucja energetyczna popkiewicz
Zielone technologie rozwijają: