Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. WysokieNapiecie.pl w mediach
  4. >
  5. Polskie Radio – o dwóch rządowych wizjach energetyki

Polskie Radio – o dwóch rządowych wizjach energetyki

Bartłomiej Derski mówił na antenie Polskiego Radia o dwóch różnych wizjach transformacji sektora energetycznego powstających w ministerstwach rozwoju i energii oraz o kluczowych wyzwaniach stojących przed polska energetyką.

Bartłomiej Derski mówił na antenie Polskiego Radia o dwóch różnych wizjach transformacji sektora energetycznego powstających w ministerstwach rozwoju i energii oraz o kluczowych wyzwaniach stojących przed polska energetyką.

W Planie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju jest mowa m.in. o poprawie efektywności energetycznej, powstaniu dwóch elektrowni atomowych i zwiększaniu udziału OZE, zmniejszając jednocześnie rolę energetyki wiatrowej.

̶  Jak dotychczas mamy propozycje ministerstwa rozwoju, które, mimo, że resort energii znajduje się w tym samym budynku, różnią się od propozycji tego resortu – mówi ekspert.

̶  Można powiedzieć, że ministerstwo rozwoju ma bardziej progresywną wizję rozwoju, bardziej zachodnioeuropejską, a ministerstwo energii chciałoby zachowania status quo z relatywnie niewielkimi zmianami – mówił na antenie polskiego radia dziennikarz WysokieNapiecie.pl.

Cała rozmowa do wysłuchania na stronie Polskiego Radia

Przygotowaliśmy dla Was recenzję książki "Rewolucja energetyczna. Ale po co?" wydanej pod patronatem portalu WysokieNapiecie.pl i niedawno uznanej najlepszą książką ekonomiczną roku. To dobra okazja aby zapytać Was jaki powinien być oraz jaki - waszym zdaniem - w rzeczywistości będzie miks energetyczny Polski w 2030 i 2050 roku. Wśród chętnych rozlosujemy 10 egzemplarzy "Rewolucji energetycznej..." z dedykacją od autora. Zapraszamy!

rynek zrodla energii w polsce 2015

Dzięki zamykaniu kolejnych kopalń węgla z rynku zniknie w sumie jakieś 15 proc. krajowego wydobycia czyli ok. 10 mln ton węgla. Czy to wystarczy aby uratować resztę?

pggkopalniewyniki
Najlepsza polska książka ekonomiczna roku została napisana przez… fizyka jądrowego. Marcin Popkiewicz dotyka w niej największych „nierozwiązywalnych” bolączek polskiej energetyki i pokazuje jak krok po kroku sobie z nimi poradzić. A to dopiero początek zaskoczeń jakie czekają czytelników „Rewolucji energetycznej. Ale po co?”.
rewolucja energetyczna popkiewicz
Zielone technologie rozwijają:

Plany budowy kopalni odkrywkowej węgla brunatnego na terenie gmin Gubin i Brody w województwie lubuskim zostały wstrzymane postanowieniem administracyjnym Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska - wynika z danych ujawnionych przez Greenpeace. Czy PGE jeszcze wróci do tego projektu?

0 ole
Rynek energii rozwija: