Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Portal
  4. >
  5. PSE partnerem portalu WysokieNapiecie.pl

PSE partnerem portalu WysokieNapiecie.pl

Miło nam poinformować, że Polskie Sieci Elektroenergetyczne dołączyły do grona partnerów portalu WysokieNapiecie.pl. Objęły patronat nad działem „Prawo”.

wysokienapiecie logo 2w

Miło nam poinformować, że Polskie Sieci Elektroenergetyczne dołączyły do grona partnerów portalu WysokieNapiecie.pl. Objęły patronat nad działem „Prawo”.

wysokienapiecie logo 2wRozpoczęcie współpracy z PSE to dla nas ogromne wyróżnienie. Niezwykle cieszymy się, że nasze pogłębione analizy sektora paliwowo-energetycznego, pisane językiem zrozumiałym dla szerokiego grona czytelników zostały docenione przez jedno z największych przedsiębiorstw energetycznych w kraju o strategicznym znaczeniu.

Współpracę z PSE traktujemy jako inwestycję w materiały informacyjne i edukacyjne o najwyższej jakości, jakie staramy się dostarczać czytelnikom portalu WysokieNapiecie.pl i blisko 30 innym portalom korzystającym z naszych artykułów i analiz.

Portal WysokieNapiecie.pl został założony w 2012 roku przez dziennikarzy specjalizujących się w tematyce energetycznej. W ciągu czterech lat zbudowaliśmy największy w Polsce zespół dziennikarzy zajmujących się tym sektorem. W ciągu ostatnich dwóch lat byliśmy aż pięciokrotnie nagradzani za najlepsze materiały prasowe poświęcone elektroenergetyce i gazownictwu.

Partnerami portalu są: Związek Pracodawców Prywatnych Energetyki, Deloitte, EDF, Enea, Energa, PG Silesia, PGE, Tauron, a także EnergySolution, LW Bogdanka i PSE.

WysokieNapiecie.pl jest także wydawcą Obserwatora Legislacji Energetycznej, dostarczającego najświeższe informacje o pracach legislacyjnych nad przepisami regulującymi sektor paliwowo-energetyczny m.in. dla PKN Orlen, Grupy Azoty, PGNiG Termiki,  Polenergii, Orange, CEZ, IRGiT, PwC, EY, Deloitte, ClifordChanse, Dentons i kilkudziesięciu innych subskrybentów.

Honorowym patronem portalu jest Prezes Urzędu Regulacji Energetyki.

W ciągu ostatnich 15 lat w UE z szeroko rozumianej energetyki zniknęło 300 tys. miejsc pracy. Procesy, które zaszły w zachodniej Europie nieuchronnie docierają do Polski. Co szósty zatrudniony w UE energetyk, górnik lub gazownik pracuje w naszym kraju, ale to się będzie zmieniać.

protest

Z gry wypadają niemal wszystkie projekty, które nie uzyskały pozwolenia na budowę, ani nie zawnioskowały o nie. Badanie przeprowadzone przez firmę Ambiens pokazuje, że ogromna większość inwestorów chciała budować farmy w odległości do 650 metrów od zabudowań, czyli 2-3 razy bliżej, niż nakazują obecne przepisy.

ambienswiatrii

Czym są budzące tak wiele zainteresowania i emocji wprowadzone nowelizacją ustawy o OZE klastry energii i jak mogłaby wyglądać ich przykładowa struktura – dla portalu WysokieNapiecie.pl temat ten analizują eksperci Deloitte Legal.

0 ole
Rynek energii rozwija:

Przybywa zagranicznych instytucji finansowych, które deklarują, że nie będą finansować nowych inwestycji opartych na węglu. To efekt mody, presji środowisk ekologicznych, czy zwykłego rachunku ekonomicznego? I jak wpłynie to na polskie plany rozbudowy energetyki węglowej? Spytaliśmy ekspertkę banku HSBC, Victorię Clarke.

wiatrak
Rynek energii rozwija: