Dziennikarz WysokieNapiecie.pl nagrodzony

Dziennikarz WysokieNapiecie.pl nagrodzony

Bartłomiej Derki został laureatem konkursu na najlepszy materiał dziennikarski poświęcony energetyce wiatrowej w 2016 roku.

Współtwórca i dziennikarz portalu WysokieNapiecie.pl, otrzymał nagrodę w konkursie „Interesująco i Rzetelnie o Energetyce Wiatrowej 2016”, przyznawaną co roku przez Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej polskim dziennikarzom radiowym, telewizyjnym i prasowym.

– Cieszę się, że PSEW docenił właśnie ten artykuł tym bardziej, że jest on daleki od spoglądania na energetykę wiatrową przez różowe okulary. Pokazuje technologię wiatrową taką, jaka jest w rzeczywistości – ze wszystkimi wadami i zaletami. Właśnie takiej dyskusji o technologiach energetycznych, opartej o realne dane i analizy najbardziej mi ostatnio brakuje w przestrzeni publicznej – mówił odbierając nagrodę za artykuł pt. „10 faktów i mitów o farmach wiatrowych w Polsce”.

Obok naszego redakcyjnego kolegi, jury nagrodziło jeszcze troje dziennikarzy: Anetę Wieczerzak-Krusińską z Rzeczpospolitej, Ireneusza Sudaka z Gazety Wyborczej i Ireneusza Chojnackiego z Nowego Przemysłu i portalu wnp.pl.

To już trzecia nagroda dla dziennikarza portalu WysokieNapiecie.pl w ostatnim czasie. W maju Bartłomiej Derski i Rafał Zasuń odebrali dwie nagrody w konkursie dla dziennikarzy o "Platynowe Megawaty", organizowanym przez Towarową Giełdę Energii.

Zobacz także...

Komentarze

Patronat honorowy

Partnerzy portalu

PGE PSE