Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Portal
  4. >
  5. Dziennikarz WysokieNapiecie.pl nagrodzony

Dziennikarz WysokieNapiecie.pl nagrodzony

Bartłomiej Derki został laureatem konkursu na najlepszy materiał dziennikarski poświęcony energetyce wiatrowej w 2016 roku.

derski irew2016

Bartłomiej Derki został laureatem konkursu na najlepszy materiał dziennikarski poświęcony energetyce wiatrowej w 2016 roku.

derski irew2016Współtwórca i dziennikarz portalu WysokieNapiecie.pl, otrzymał nagrodę w konkursie „Interesująco i Rzetelnie o Energetyce Wiatrowej 2016”, przyznawaną co roku przez Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej polskim dziennikarzom radiowym, telewizyjnym i prasowym.

– Cieszę się, że PSEW docenił właśnie ten artykuł tym bardziej, że jest on daleki od spoglądania na energetykę wiatrową przez różowe okulary. Pokazuje technologię wiatrową taką, jaka jest w rzeczywistości – ze wszystkimi wadami i zaletami. Właśnie takiej dyskusji o technologiach energetycznych, opartej o realne dane i analizy najbardziej mi ostatnio brakuje w przestrzeni publicznej – mówił odbierając nagrodę za artykuł pt. „10 faktów i mitów o farmach wiatrowych w Polsce”.

Obok naszego redakcyjnego kolegi, jury nagrodziło jeszcze troje dziennikarzy: Anetę Wieczerzak-Krusińską z Rzeczpospolitej, Ireneusza Sudaka z Gazety Wyborczej i Ireneusza Chojnackiego z Nowego Przemysłu i portalu wnp.pl.

To już trzecia nagroda dla dziennikarza portalu WysokieNapiecie.pl w ostatnim czasie. W maju Bartłomiej Derski i Rafał Zasuń odebrali dwie nagrody w konkursie dla dziennikarzy o „Platynowe Megawaty”, organizowanym przez Towarową Giełdę Energii.

Magazyn "Polska i Świat" TVN24 kontynuuje temat portalu WysokieNapiecie.pl o miejscu energetyki słonecznej w poprawie bezpieczeństwa energetycznego Polski w upalne letnie dni.

derski bartlomiej wysokienapiecie

Estonia chce wiedzieć dlaczego Polska ogranicza import energii nocą. Bronimy się tłumacząc, że polskie elektrownie nie wytrzymałyby większych wahań produkcji. Jednocześnie nie robimy za wiele, by to zmienić. Problem techniczny to jednak początek dylematów integrującej się europejskiej energetyki. Państwa UE muszą odpowiedzieć na kluczowe pytanie – kto ma odpowiadać za ich bezpieczeństwo energetyczne.

rynek ceny energii baltyk 19.06.2016
Rynek energii rozwija:

W tym tygodniu energetycy będą w najwyższej gotowości. Zbliżymy się do marginesu bezpieczeństwa polskiego systemu elektroenergetycznego. Byłoby inaczej, gdyby politycy słuchali osób odpowiedzialnych za to bezpieczeństwo, zamiast kierować się stereotypami.

oze pv lato polska mw
Rynek energii rozwija:

Serwis TVN24 BiS, powołując się na dane zebrane przez portal WysokieNapiecie.pl i cytując dziennikarza naszego portalu, analizuje możliwość powtórzenia się problemów z dostawą energii latem 2016 roku.

Śledź zmiany w energetyce.
Zapisz się do naszego newslettera!