Menu
Patronat honorowy Patronage

Bartłomiej Derski wyróżniony w konkursie „Dziennikarze dla klimatu”

Trzeci rok z rzędu jury konkursu organizowanego przez Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS przy Zarządzie Głównym Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich doceniło artykuł dziennikarza WysokieNapiecie.pl.

Jurorzy pod przewodnictwem profesora Macieja Nowickiego wyróżnili artykuł Bartłomieja Derskiego pt. „10 tys. rodzin zainwestuje w zieloną energię”, informującego o przyznanych przez Małopolskę unijnych dotacjach dla rodzin, a także instytucji samorządowych – m.in. szkół i urzędów, które zostaną przeznaczone na produkcję „zielonej” energii elektrycznej i ciepła.

Przyznając wyróżnianie prof. Nowicki podkreślał edukacyjny charakter artykułu, w którym autor na prostych przykładach wylicza koszty tych instalacji i czas zwrotu z inwestycji, a także fakt, że dofinansowanie dotyczy kilkudziesięciu małopolskich gmin, w tym niemal wszystkich otaczających Kraków, gdzie poziom smogu zimą znacznie przekracza światowe normy.

Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS przy Zarządzie Głównym Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich od sześciu lat organizuje konkurs przy wsparciu Niemieckiej Fundacji Federalnej Środowisko.

Jury nagrodziło jeszcze piątkę dziennikarzy:

Edwin Bendyk, tygodnik „Polityka” – I miejsce za artykuł „Dla nas tylko Ziemia

Paweł Strawiński, miesięcznik „Forbes” – II miejsce za artykuł „Coraz gorszy klimat

Karolina Baca-Pogorzelska, „Dziennik Gazeta Prawna” – III miejsce za artykuł „Odnowić to, co nieodnawialne

Barbara Warpechowska, dziennik „Puls Biznesu” – nagroda specjalna w kategorii „Czysta energia dla Polski” za artykuł „Fotowoltaika wyjdzie z kąta

Aneta Wieczerzak-Krusińska, dziennik „Rzeczpospolita” – wyróżnienie za artykuł „Jaka jest opłacalność instalacji fotowoltaicznych? To zależy

W 2017 roku Bartłomiej Derski zdobył drugie miejsce w konkursie artykułem „Na węglu świat się nie kończy. Zwłaszcza na Śląsku”, a w 2016 roku wyróżniło jego tekst pt.  10 faktów i mitów o farmach wiatrowych w Polsce”.

To siódma nagroda przyznana red. Derskiemu w ciągu ostatnich trzech lat.

Partnerzy portalu

Partnerzy portalu

Partnerzy portalu

Partnerzy portalu

Ministerstwo Energii chce ekspertyzy prawnej dotyczącej przyznania funduszy unijnych na projekty energetyczne. Chodzi o nieuzasadnione korzyści w przypadku zmian właścicielskich w spółkach. Z funduszy masowo korzystały między innymi farmy wiatrowe. Czy jest się czego obawiać?
Zielone technologie rozwijają:

Partnerzy portalu