Menu
Patronat honorowy Patronage

Doskonała szansa na inwestycję w fotowoltaikę dzięki udziałom P+S

Projekt-Solartechnik Polska Sp. z o.o. lider fotowoltaiki w Polsce – wybudowaliśmy w latach 2014 – 2015 roku na terenie całego kraju łącznie ponad 20MW farm fotowoltaicznych oraz mikroinstalacji do 40kW, co dało około 33-procentowy udział na polskim rynku.Z kolei na terenie Europy grupa kapitałowa Projekt-Solartechnik od 2009 do 2016 roku wybudowała łącznie 170MW.

Artykuł sponsorowany

Projekt-Solartechnik Polska Sp. z o.o. lider fotowoltaiki w Polsce – wybudowaliśmy w latach 2014 – 2015 roku na terenie całego kraju łącznie ponad 20MW farm fotowoltaicznych oraz mikroinstalacji do 40kW, co dało około 33-procentowy udział na polskim rynku.Z kolei na terenie Europy grupa kapitałowa Projekt-Solartechnik od 2009 do 2016 roku wybudowała łącznie 170MW.

Artykuł sponsorowany

 Projekt Bautzen 38 MW Generalny Wykonawca P+S
Projekt Bautzen 38 MW Generalny Wykonawca P+S
W związku z tym Zarząd Spółki podjął decyzję o publikacji strategii firmy na lata 2016 – 2020, która uwzględnia aktualną sytuację makroekonomiczną. Fundamenty strategii pozostają niezmienne. Będziemy dalej koncentrować się na budowie mocnej pozycji na rynku oraz silnej orientacji na klienta poprzez otwieranie nowych oddziałów regionalnych. W każdym z regionów chcemy sprzedać udziały w spółce docelowej, która będzie dalej rozwijała naszą markę. Jest to odpowiedź na perspektywy jakie pokazuje rynek na najbliższe lata w branży fotowoltaicznej w naszym kraju. Ponad 3 mld złotych przeznaczonych do 2020 roku na rozwój Odnawialnych Źródeł Energii w Polsce powoduje, że sami nie jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom klientów, dlatego już dziś chcemy wyjść im naprzeciw. Podążając w tym kierunku, zwiększymy siłę finansową marki P+S oraz stworzymy nowoczesną kulturę zarządzania.

– Analizując sytuację rynkową uważamy, że to co dzieje się od pewnego czasu w naszej branży staje się nową rzeczywistością. W związku z tym  postanowiliśmy zweryfikować nasze założenia strategiczne i dostosować je do uwarunkowań rynkowych – powiedział Maciej Marcjanik, Prezes Zarządu PROJEKT – SOLARTECHNIK POLSKA.

– Jestem przekonany, że podejmowane działania i realizowane inwestycje pozwolą nam na zwiększanie wartości Spółki – dodał Prezes Marcjanik.

PROJEKT – SOLARTECHNIK POLSKA potencjalnym Inwestorom udostępnia swoją wiedzę i doświadczenie jakie zdobyło przez ostatnie lata. Dzięki wybudowaniu tak dużej ilości instalacji fotowoltaicznych dysponujemy najlepszymi kontaktami z producentami paneli i inwerterów z całego świata, które stanowią w przypadku dużych instalacji blisko 65% wartości całej inwestycji. Tworząc tym samym grupę spółek będziemy w stanie zwiększyć ilość zamawianych produktów, co bezpośrednio przełoży się na obniżenie cen i jeszcze bardziej zwiększy naszą konkurencyjność.

Obecnie zajmujemy się projektowaniem instalacji każdej wielkości, naziemnych jak i dachowych, przygotowujemy projekty począwszy od znalezienia gruntu do uzyskania prawomocnego pozwolenia na budowę. Pomagamy inwestorom polskim, a w szczególności zagranicznym w pozyskiwaniu projektów na każdym etapie ich rozwoju oraz gotowych do budowy, a następnie sami pozyskujemy dotację. W czwartym kwartale 2015 roku podpisaliśmy umowę na dostarczenie 30 projektów o mocy 1 MW każdy wraz z ich wybudowaniem. Dysponujemy swoją opatentowaną konstrukcją dla dużych instalacji naziemnych, którą sami produkujemy. Wykonujemy instalacje fotowoltaiczne „pod klucz” włącznie z ich przyłączeniem do sieci OSD.

Od tego roku wprowadzamy do swojej oferty nowe produkty w postaci przydomowych wiat solarnych, możliwych do zastosowania przed galeriami handlowymi czy zakładami pracy tworzącymi miejsca parkingowe, a także dla komunikacji przystanki solarne wraz z magazynami energii. W drugim kwartale tego roku Spółka niemiecka P+S zakończy pierwszy projekt budowy magazynu energii o mocy 1,0 MW, a także równolegle prowadzi budowę elektrowni fotowoltaicznej o mocy 2,0 MW w miejscowości Dohna w Saksownii, gdzie panele fotowoltaiczne rozmieszczone są w układzie wschód – zachód na działce przemysłowej o pow. 2,7ha (współczynnik mocy do powierzchni wynosi 0,74). Ideą tej inwestycji było dostarczenie energii bezpośrednio do zakładów produkcyjnych, znajdujących się na tym obszarze. Takie rozwiązania zostały przez nas przeniesione do Polski, gdzie już rozpoczęliśmy pierwsze prace projektowe.

Mając tak duże możliwości i wsparcie z naszej strony, gwarantujemy najszybszy zwrot zainwestowanych środków finansowych w ten biznes w naszym kraju.

Celem PROJEKT – SOLARTECHNIK POLSKA jest jak najszybszy rozwój branży fotowoltaicznej w Polsce, mającej bezpośredni wpływ na ograniczenie emisji CO2, co potwierdza ostatni szczyt klimatyczny w Paryżu. Ponadto, instalacje fotowoltaiczne będą miały znaczący udział w całym systemie energetycznym naszego kraju, gdzie swoje zainteresowanie budową takich obiektów wyraziły już wszystkie Grupy Energetyczne w Polsce. Fotowoltaika to przyszłość, w której chcemy i będziemy mieć swój udział. 

Wszystkich zainteresowanych współpracą z Projekt Solartechnik zachęcamy do kontaktu pod adresem oferty@projekt-solartechnik.pl lub telefonicznie pod numerem 509 369 414.

Gazeta Wyborcza kontynuuje temat niekontrolowanych przepływów energii elektrycznej z północnych Niemiec przez Polskę, Czechy, Słowację i Węgry do Bawarii, Austrii i dalej do Włoch.

Bez konsultacji publicznych i międzyresortowych posłowie PiS planują przyjąć ustawę zapewniającą… większą przejrzystość lokalizowania farm wiatrowych. Przy okazji istotnie ograniczą ich budowę i modernizację. Zmniejszy się wpływ lokalnych władz, wzrosną wpływy do kasy UDT.

Zielone technologie rozwijają:

Do Komisji Europejskiej trafiła lista elektrowni i elektrociepłowni, które zostaną definitywnie zamknięte do 2023 r. Przynajmniej część z nich zostanie wyłączona dużo wcześniej.