Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Aukcje energii – kluczowe aspekty związane z uzyskaniem wsparcia

Aukcje energii – kluczowe aspekty związane z uzyskaniem wsparcia

Już […]
banner forum OZE 2018

Już jesienią zostaną zorganizowane aukcje energii, podczas których inwestorzy będą mogli uzyskać wsparcie w zakresie wytworzonej energii odnawialnej. O odpowiednim przygotowaniu oferty aukcyjnej oraz zapoznaniu się z najczęstszymi błędami, opowiemy podczas Forum Odnawialnych Źródeł Energii, które odbędzie się pod koniec września w Warszawie.

Odpowiedzi na najważniejsze problemy związane z OZE

Forum Odnawialnych Źródeł Energii jest wydarzeniem, podczas którego zostaną omówione najważniejsze aspekty merytoryczno-techniczne związane z aukcjami energii. Skupimy się przede wszystkim na opracowaniu skutecznej oferty aukcyjnej oraz podpowiemy, jakich błędów należy unikać, aby móc otrzymać możliwie jak najwyższe wsparcie.

Podczas dwudniowego spotkania, które odbędzie się 27-28 września w Warszawie, wystąpi m.in. Andrzej Nentwig, ekspert prawa energetycznego w międzynarodowej kancelarii Bird&Bird, który opowie o możliwości powstania 1 GW mocy w elektrowniach PV.

Nie zabraknie również opinii ekspertów dotyczących:

  • nowych zasad wyliczania maksymalnej pomocy publicznej,
  • nowelizacji Ustawy OZE,
  • przywrócenia zasad opodatkowania farm wiatrowych,
  • nowego systemu wsparcia FiT i FiP,
  • możliwości rozwój branży e-mobility.

Systemy wsparcia, dofinansowania, zielone certyfikaty

Ideą wydarzenia jest pomoc w zakresie rozwoju polskiego sektora OZE wraz z wyjaśnieniem obowiązujących przepisów prawnych związanych z szeroko pojętą branżą OZE. Zaproszeni eksperci, m.in. Przemysław Kałek oraz Konrad Kosicki, omówią najważniejsze zmiany nowelizacji Ustawy OZE i systemu aukcyjnego, a Witold Chmarzyński przedstawi szanse i zagrożenia dla rozwoju branży
e-mobility w Polsce

Zaproszeni prelegenci przeanalizują również sytuację na rynku świadectw pochodzenia, przedstawią możliwość przejścia z systemu zielonych certyfikatów do systemu aukcyjnego wraz z omówieniem opłacalności ekonomicznej dla danej instalacji.

Podczas spotkania zachęcamy do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami związanymi z praktycznym funkcjonowaniem elektrowni oraz do zadawania pytań, na które nasi eksperci postarają się odpowiedzieć w możliwie najbardziej wyczerpujący sposób.

Maksymalizacja zysków i kluczowe aspekty prawne

Forum Odnawialnych Źródeł Energii jest przeznaczone dla wszystkich, którzy na co dzień spotykają się z problemami związanymi z funkcjonowaniem elektrowni, poszukują odpowiednich systemów wsparcia oraz chcą zmaksymalizować zyski związane z produkcją energii elektrycznej wytwarzanej z OZE.

Dla wszystkich Gości wrześniowego forum przewidziany jest nocleg wraz ze śniadaniem w hotelu, w którym odbędzie się wydarzenie, lunch, przerwy kawowe, udział w uroczystej kolacji networkingowej bezpłatny parking oraz materiały konferencyjne.

W związku ze współpracą z portalem „wysokienapiecie.pl”, każdy uczestnik forum, który przy rejestracji poda hasło: „wysokienapiecie” otrzyma 25% zniżki od ceny podstawowej.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie: http://industrialevents.eu/formularz-zgloszeniowy-online/

Zachęcamy do zapoznania się ze stronami internetowymi wydarzenia, gdzie znajdą Państwo szczegółowe informacje na temat prelegentów, programu i dokładnej lokalizacji wydarzenia:

http://industrialevents.eu/forumoze/
http://industrialevents.eu/prelegenci-forum-oze/
http://industrialevents.eu/aktualnosci-dotyczace-forum/

 

Kontakt do organizatora:

Industrialevents.eu
tel.: 601-372-256
[email protected]
www.industrialevents.eu

 

Jeszcze kilka lat temu Jarosław Kaczyński i Andrzej Duda wyśmiewali teorię zmian klimatu. Dziś rząd PiS podkreśla, że wyniki badań naukowych, w których uczestniczy Polska, wykazują wpływ człowieka na ocieplanie atmosfery, prezydent Duda mówi o konieczności ograniczania emisji CO2, a Polska organizuje globalny szczyt klimatyczny ONZ. To jednak dopiero początek zmian.
klimat susza
Gazociąg Baltic Pipe może mieć elektrycznego towarzysza. Operatorzy systemów przesyłu prądu: polskie PSE i duński Energinet rozważają połączenie sieci elektroenergetycznych obu państw podmorskim kablem. Inwestycja może kosztować ponad 2,7 mld zł.
Power cables with sparkles on blue background
SSUCv3H4sIAAAAAAAEAJ2QzQrDIBCE74W+g3j2UOitrxJ62OgSlpoIuqaUkHePv+C5N+ebHdfxuN+EkDME0vIljqySJmtjYA9Mbkv4oRpHQ+w8gc0ws7M4MjBwDBjyFQ1pYFzSbIUt3/dMVYtuFDMlkiWlGliIc2EdnervZD28exVYcNO/8uChiEeLUItMdVR+vox+HavtZNANGqIhN7TcnQabA8/hZp0+1K1t33kBWD1OEHcBAAA=