Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Prawo(OLE)
  4. >
  5. Tomasz Dąbrowski wiceministrem energii

Tomasz Dąbrowski wiceministrem energii

Wieloletni dyrektor departamentu w Ministerstwie Gospodarki, a później Energii został 4 czerwca powołany na stanowisko podsekretarza stanu w tymże resorcie.
Tomasz Dabrowski wiceminister (3)

Tomasz Dąbrowski jest zawodowym urzędnikiem po Krajowej Szkole Administracji Publicznej z wieloletnim doświadczeniem. Ma wykształcenie zarówno techniczne, jak i prawnicze. Departamentem energetyki w Ministerstwie Gospodarki kierował od 2008 roku, zaś wcześniej – zastępcą dyrektora tegoż departamentu. Był zaangażowany w projektowanie wielu ustaw stanowiących obecne ramy prawne działania sektora, m.in. systemu w sparcia dla kogeneracji.

W ostatnim czasie był dyrektorem Departamentu Elektroenergetyki i Ciepłownictwa w ME (d. Departament Energetyki).

Jako wiceminister będzie odpowiadał m.in. za sprawy międzynarodowe oraz tematykę funduszy europejskich. W relacjach z Brukselą ma spore doświadczenie. Był zaangażowany m.in. w negocjacje w sprawie zatwierdzenia przez KE polskiego rynku mocy.

Decyzja o ustanowieniu nowego podsekretarza stanu w Ministerstwie Energii związana jest z powołaniem innego wiceministra w ME – Michała Kurtyki – na stanowisko Pełnomocnika Rządu ds. Prezydencji COP 24.

Według naszych informacji, nie ma jeszcze nowego podziału kompetencji w resorcie, w związku z tym nie wiadomo, który z obecnych wiceministrów będzie zajmował się np. tematem ciepłownictwa.

Pod Olsztynkiem uruchomiono instalacje fotowoltaiczne o mocy 6 MW. To już kolejne inwestycje tego typu w powiecie olsztyńskim, gdzie kilka lat temu powstała pierwsza elektrownia słoneczna na Warmii i Mazurach. Teraz powiat wysuwa się na pierwsze miejsce w Polsce pod względem zainstalowanych mocy PV.
Elektrownia słoneczna Olsztynek
Polska realizuje marzenia o bezpiecznej, zrównoważonej i taniej energii. Wymaga to jednak czasu i uwzględnienia lokalnej specyfiki regionu.
Farma wiatrowa w Lipnikach
Zielone technologie rozwijają:
Rynek energii rozwija: