Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Odnawialne źródła energii
  4. >
  5. Wodór
  6. >
  7. Prawo energetyczne będzie miało wodorową nowelizację

Prawo energetyczne będzie miało wodorową nowelizację

Przyspieszenie rozwoju rynku wodoru zakłada planowana przez resort klimatu i środowiska nowelizacja Prawa energetycznego oraz niektórych innych ustaw.
Engineer with tablet computer
Aktualne przepisy nie odpowiadają na potrzeby związane ze skutecznym wdrażaniem założeń Polskiej Strategii Wodorowej - zaznacza resort klimatu. Fot. Depositphotos

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp
Technologie wspiera:
Rząd planuje zlikwidować przepisy tzw. ustawy magazynowej z 2017 roku, które utrudniły życie niezależnym importerom gazu, a umocniły pozycję PGNiG.
Depositphotos 439402806 XL
Rynek energii rozwija:
Trudne decyzje odkładamy, a skupiamy się na nierynkowej regulacji i populistycznej dotacji. I tak dzieje się niezmiennie od kilkunastu lat. Satyryczny przegląd energetyczny prof. Konrada Świrskiego.
businessman unplug
Zagraniczna prasówka energetyczna: Fotowoltaiczny boom w konserwatywnym Teksasie; Czy rośnie bańka cenowa na rynku miedzi; Zegar tyka dla europejskiej motoryzacji; Ładowarek do elektryków w UE przybywa zbyt wolno.
Fotowoltaika pv komin elekrownia oze przemysł fot. Depositphotos
Rozwój fotowoltaiki w ostatnich dwóch latach przyspieszył na tyle, że w mocy zainstalowanej Teksańczycy już znacząco odskoczyli Kalifornijczykom. Fot. Depositphotos
Technologie wspiera:
Elektromobilność napędza:
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Tydzień Energetyka: Bon energetyczny czeka na podpis prezydenta; Rząd daje PGG 2 mld zł; Przygotowania do embarga na rosyjski LPG; Państwa UE mogą zrywać gazowe umowy z Rosją; Niemieckie cło na eksport gazu rośnie.
ceny
Rynek energii rozwija: